Bester Quartet na finał Pardes Festival

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Pardes Festival za nami. Tegoroczną, czwartą już edycję imprezy zakończył koncert zespołu Bester Quartet, który odbył się na Zamku w Kazimierzu Dolnym w ramach cyklu Muzyczny Zamek.

Czwarta edycja Pardes Festival już za nami. Tym razem na finał imprezy organizatorzy przygotowali wielką muzyczną ucztę, dodatkowo w przepięknej scenerii: koncert zespołu Bester Quartet, który odbył się na dziedzińcu kazimierskiego Zamku.

- Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 r. w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera – zapowiadali organizatorzy. – Oryginalny, odważny artystycznie repertuar oparty głównie na kompozycjach własnych, ale i opracowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego – to znak rozpoznawczy Bester Quartet. Zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej i publiczności na całym świecie.

W powyższej zapowiedzi nie ma zakłamań. Koncert zespołu Bester Quartet to niezapomniane przeżycie. Piękne, wyraziste brzmienia niejednokrotnie zaskakują. Muzyka w wykonaniu tych artystów relaksuje, koi i przenosi w inny wymiar. Jednak dodatkowo jest też bardzo żywiołowa i energetyzująca. Taki występ nie nudzi. Wręcz przeciwnie, chce się więcej i więcej. Czy można więc wymarzyć sobie wspanialsze zwieńczenie kilkudniowego festiwalu? Chyba nie. Być może więc finałowy koncert w ruinach kazimierskiego Zamku stanie się znakiem rozpoznawczym Pardes Festival? Kto wie. Przekonamy się o tym za rok, podczas kolejnej edycji imprezy.

 

Organizatorem koncertu Bester Quartet w ramach Pardes Festival był Kazimierski Ośrodek Klutury, Promocji i Turystyki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę