3300 metrów w 12 minut! (video)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (38)

22 osoby stanęły na starcie III Kazimierskiego Testu Coopera na wale wiślanym. Najlepsza z nich w ciągu testowych 12 minut przebiegła 3300 metrów. To Grzegorz Szewczyk z Klementowic.

Mija już rok, jak w Kazimierzu organizowane są biegi testowe Coopera. W pierwszym z nich swoją kondycję można było zmierzyć 27 kwietnia 2014 r.

- Gdyby tak się złożyło, że wszystkie osoby, które do tej pory startowały w Kazimierskim Teście Coopera, przyszły na następny bieg jesienią, to mielibyśmy 60 uczestników – mówi organizator imprezy Jarek Bartoszek.

Na starcie edycji wiosennej usytuowanym tradycyjnie na wale wiślanym, ale – tu zmiana – na wysokości Spichlerza Kobiałki – stanęło 22 osoby. Tym razem do biegu zachęcały ich najpiękniejsze kazimierskie widoki – już nie tylko na Wisłę, ale także na Wzgórze Zamkowe z Farą, Basztą i Zamkiem. Na pewno nie pozostało to bez wpływu na wynik, chociaż te po zimie zwykle bywają słabsze.

- Czy jestem zadowolony z wyniku? Bardzo! Wygrałem! – cieszy się Grzegorz Szewczyk z Klementowic, który w ciągu 12 testowych minut pokonał 3300 m. – Nie spodziewałem się, to moja pierwsza wygrana w jakichkolwiek zawodach! Rzadko startuję, biegam raczej dla siebie. Co mi to daje? Zdrowie. W dzieciństwie byłem bardzo chorowity. Zacząłem biegać i dzięki temu jestem zdrowy. Biegam 3 – 5 razy w tygodniu. To stało się częścią mojej codzienności jak jedzenie czy picie.

W kazimierskim teście wziął udział także Kazimierz Piskorek, który już 3 maja wyruszy w 45 dniowy Bieg Trzeźwości dookoła Polski.

- Jest w porządku. 3100. Może trochę słabiej z powodu grypy, ale nie będzie to miało przełożenia na mój bieg dookoła Polski – mówił Kazimierz Piskorek.

Niektórzy na starcie biegu stanęli całymi rodzinami. Najczęściej rodzina występowała w roli kibiców, ale było też tak, że pobiegli wszyscy jej członkowie, niezależnie od wieku. Dlatego najmłodszy uczestnik Kazimierskiego Testu Coopera liczył tylko 9 lat.

- Biegam, bo lubię – mówił po biegu zmęczony Albert Skoczek.

- Albert jest zafascynowany bieganiem. Biega już regularnie prawie rok – mówił dumny tata Mirosław Skoczek z Nałęczowa. – Tak się złożyło, że bieganiem zaszczepiliśmy się wszyscy. Ostatnio dołączyła do nas żona. Starszy syn startuje w różnych zawodach, a my biegamy raczej rekreacyjnie.

W takim właśnie celu w Kazimierskim Teście Coopera wziął udział Tomasz Pawlik z Kalisza, który do Kazimierza przyjechał z rodziną na wycieczkę. – Biegam, bo daje mi to dużo satysfakcji. Lubię to robić, chociaż nie osiągam może wspaniałych wyników. Trochę schudłem. Poza tym chciałem dorównać żonie, która wprawdzie nie biega, ale dużo ćwiczy – śmieje się pan Tomasz.

W uczestnictwie w zawodach nie przeszkodziły niektórym pewne niedyspozycje.

- Przeszedłem dosyć poważną operację kolana, ale trzeba się ruszać – mówił Marcin Krawiec z Kazimierza. – Powinienem wprawdzie jeździć rowerem, ale na razie są biegi.


Wyniki III Kazimierskiego Testu Coopera. Najlepsi okazali się: Grzegorz Szewczyk 3300 m,  Romuald Prószyński i Tomasz Oskroba 3200 m, Damian Włudarczyk 3150 m.

Trzeci Kazimierski Test Coopera za nami. Certyfikaty wręczone, koguty z piekarni Zgoda zjedzone. Następny test jesienią?

- Na pewno za dwa miesiące 28 czerwca widzimy się w Nałęczowie – mówi Jarek Bartoszek. – Chciałbym, żeby w roku organizowane były trzy edycje testu Coopera, które odbywałyby się w naszym trójkącie turystycznym Kazimierz – Nałęczów – Puławy, ale jeszcze zobaczymy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • krystyna
    Gratuluję wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcy. Zazdroszczę Wam tego biegania.
  • fankajarka
    Rewelacja!!! oby więcej w Kazimierzu takich zapalonych, napalonych, zakręconych osób jak Jarek, które chcą zmienić to miasto!!! Uda się!!!!
  • Tomek Pawlik
    hej, dzięki za świetną zabawę. Może uda nam się spotkać za rok w tych samych 'okolicznościach przyrody i niepowtarzalnej' ;-) - Tomek z Kalisza z rodziną

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę