Zmierz swoją formę na wiosnę!

Sprawdź się w IV Kazimierskim Teście Coopera. Te swego rodzaju zawody sportowe – taka rywalizacja z samym sobą – odbędą się już 17 kwietnia. Udział – przy zgłoszeniu do 10 kwietnia – bezpłatny.

Już po raz czwarty w Kazimierzu odbędzie się Kazimierski Test Coopera. To cykliczna impreza biegowa rozpoczynająca poniekąd sezon w Kazimierzu Dolnym. Organizowana jest na koronie wału wiślanego. Start odbędzie się na wysokości Spichlerza Kobiałki (dawne PTTK) ul. Krakowska 59/61, metę – jak to przy tego typu teście bywa – każdy uczestnik wyznaczy już sobie sam. Po prostu po wspólnym starcie każdy będzie biegł po pętli o długości dwóch kilometrów w kierunku mostku na Grodarzu, gdzie będzie nawrót, tak długo, na ile starczy mu sił.

- Ilość kilometrów, jakie pokonamy podczas tych kilkunastu minut, jest miernikiem naszej formy, kondycji i wytrzymałości – mówi organizator imprezy Jarek Bartoszek z www.KazimierzAktywnie.pl. – A to będzie można sprawdzić zaraz po ukończeniu biegu na specjalnie przygotowanych na tę okazję tabelach doktora Kennetha Coopera. Niektórzy pokonują 2 km, inni nieco ponad 3km. Rekord naszej trasy to dokładnie 3,6 km. Ale podczas Kazimierskiego Testu Coopera pokonany dystans nie jest najważniejszy! My stawiamy na dobrą zabawę, rodzinną atmosferę i przy okazji propagujemy bieganie jako najprostszą formę aktywnego wypoczynku.

Impreza odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 10.00. Udział – bezpłatny, o ile zdecydują się Państwo szybko i formularz zgłoszeniowy wyślecie do 10 kwietnia. Potem za udział trzeba będzie już zapłacić – w sumie 5 zł.

Liczba uczestników biegu ograniczona. W IV Kazimierskim Teście Coopera nie wystartuje więcej niż 50 zawodników.

Kazimierski Portal Internetowy jest tradycyjnie patronem medialnym wydarzenia.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę