Tydzień do startu

Skomentuj (7)

zobacz więcej (9)

Już 3 maja spod kazimierskiej Studni startuje Bieg Trzeźwości dookoła Polski. Kto z Kazimierzem Piskorkiem przebiegnie pierwsze kilometry?

Pięć kilometrów rano. Pięć wieczorem. Po drodze. Po lesie. Jest czas, by zauważyć ptaka na gałęzi, hubę na pniu drzewa, mrówki budujące mrowisko. Spokojnie. Żeby utrzymać formę i żeby się nie wypalać. I tak codziennie. Od jesieni. A dokładnie od zimy. 10 lat temu.

Czasem z wózkiem, który od 3 maja towarzyszyć mu będzie na trasie przez najbliższe 45 dni i 2700 kilometrów. Czasem bez.

Bieg Trzeźwości dookoła Polski startuje już 3 maja. Kazimierz Piskorek o godzinie 10.00 wyruszy spod kazimierskiej Studni w kierunku Lublina. Na starcie towarzyszyć mu będzie modelka Ilona Felicjańska. Mile widziani także wszyscy biegający. Niech nie startuje sam. Cel szczytny.

- Ósmy rok jak jestem trzeźwy – wolny od wszelkich uzależnień. Należę do grupy AA "Dobrze, że jesteś" w Kazimierzu Dolnym. Swoją postawą, aktywnym i zdrowym trybem życia chcę pokazać, że możliwe jest wyjście z wszelkich nałogów. Bieganie to wolność, to sens życia! – mówi Kazimierz Piskorek.

Kazimierski biegacz chce po drodze także zbierać fundusze na rzecz małej Julki Piskorskiej z Lubartowa, której kosztowna operacja za oceanem może uratować nóżki.

Jeśli chcesz wesprzeć kazimierskiego biegacza, pobiegnij z nim razem. Choć kilka kilometrów. Zaproś go na nocleg. Wesprzyj bieg finansowo. Fundusze na subkoncie Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego św. Anny 18 8731 0001 0008 5498 2000 0020 z dopiskiem "Bieg trzeźwości"* zbierane będą do 21 czerwca do końca trwania biegu. Tel. 502 855 221.

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

*Pieniądze wpłacane na konto Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego św. Anny przeznaczone będą tylko i wyłącznie na cele ogranizacyjne biegu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • pijany znad Grodarza
  @ Tambylec.
  A cóżeś Ty napisal?>
  Ja napisalem o mozliwości promowania Kazimierza w Polsce.
  Bieg p. Piskorka jest NIEBYWAŁA OKAZJĄ.
 • Zofia
  Papież Franciszek już w lutym przekazał pieniądze na operację dla Julki.Operacja będzie w maju w USA
 • Onufry
  A gdzie mozna poznać dokładne terminy pobytu w poszczególnych punktach trasy? Będzie mozna bieg śledzić "na bieżąco"?
 • Kasia Gurmińska
  Powodzenia! :)
 • tambylec
  startuj pijany od sklepiku do sklepiku dasz radę i nazwiemy to bieg przełajowy pijany przez trzezwego i trzezwy przez pijanego
 • pijany znad Grodarza
  Aż sie prosi, żeby na plandece wóżka był napis:" ..... Kazimierza Piskorka z Kazimierza Dolnego", a sprawą powinni się zainteresować : władze Kazimierza Dolnego oraz restauratorzy / własciciele sklepów/, hotelarze którzy jeszcze tak niedawno z troską, debatowali o kondycji miasteczka.
 • Janusz Kowalski
  Kazik jesteś Wielki.To wielka rzecz.Trzymam za twój sukces.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę