Sprawdzili swoją wytrzymałość

Skomentuj (5)

W niedzielny poranek miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu spotkali się na koronie wału wiślanego, by spróbować swoich sił w pierwszej edycji Kazimierskiego Testu Coopera. Jak było? Fantastycznie!

- W teście wzięło udział ponad 10 osób - mówi Jarek Bartoszek popularyzujący w Kazimierzu ideę biegania, autor bloga poświęconego tej tematyce "Biegaj w Kazimierzu". - Wiem, że nie jest to imponująca liczba, ale nie zależało mi na tym, by w pierwszej edycji startowało dużo osób. Chciałem jedynie pokazać, że taka impreza jest, i że taką imprezę można zorganizować w Kazimierzu. Jesienna edycja będzie zorganizowana z pełną pompą i nagłośnieniem. Mam nadzieję, że wtedy wystartuje kilkadziesiąt osób, na co jesteśmy przygotowani organizacyjnie.

Kolejny Test Coopera odbędzie się w niedzielę 7 września. Jest więc trochę czasu, by się przygotować i dołączyć do uczestników.

- Chciałbym, by Test Coopera był imprezą cykliczną - mówi Jarek Bartoszek. – Bieg odbywać się będzie w każdą ostatnią niedzielę kwietnia i pierwszą niedzielę września. Tak, żeby test otwierał i zamykał sezon. Chcę, by były to dwa biegi w roku, aby ludzie, którzy startują regularnie widzieli postępy, które robią. Żeby zobaczyli, że biegając nawet raz czy dwa razy w tygodniu, można osiągać niesamowite wyniki.

Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na nieprzerwanym 12-minutowym biegu przed siebie. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę jego wytrzymałości. Dokładna ocena tej wytrzymałości odczytywana jest ze specjalnych tabel.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę