Babie Lato w Żmijowiskach

Już w najbliższą sobotę 8 września na Grodzisku w Żmijowiskach odbędzie się wyjątkowa impreza - Słowiańskie Babie Lato. Wydarzenie to ma na celu podsumowanie letniego sezonu, jest także formą podziękowania dla społeczności lokalnej, władz samorządowych oraz instruktorów, badaczy, uczestników projektów i stałych bywalców.

Czas nieubłagalnie płynie dalej, a lato dobiega końca. Wraz z jesienią nadchodzi czas pierwszych podsumowań dotyczących wszystkich projektów realizowanych na terenie Grodziska Żmijowiska, a w szczególności działań prowadzonych w ramach Warsztatów Archeologii Doświadczalnej. Idealnym momentem na omówienie prowadzonych w tym roku działań będzie "Słowiańskie Babie Lato", które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 września. Start imprezy o godz. 17.00.

 

- W ramach "Słowiańskiego Babiego Lata" przygotowano obfity i atrakcyjny program – czytamy w zaproszeniu. - Pod przewodnictwem archeologa będzie można zwiedzić relikty grodu z częściową rekonstrukcją oraz ośrodek archeologii doświadczalnej, czyli typowe dla okresu wczesnego średniowiecza chaty mieszkalne oraz sprzęty techniczne.

 

Jakie inne atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy? Będzie można uczestniczyć w wypale naczyń glinianych w piecu garncarskim oraz zobaczyć, jak wyglądało kiedyś przygotowywanie posiłków. Oprócz tego odbędzie się pokaz wędzenia ryb w jamie wędzarskiej oraz pokazy bractwa Gladii Amici z Tarnowa i występ teatru ognia - grupy Dyptam z Puław. Tak wiec zapraszamy!

 

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę