Święto Jesieni 2012

Skomentuj (5)

Tegoroczne lato dobiega końca. Nadszedł czas, by powitać jesień, która zmierza w naszym kierunku wielkimi krokami. W niedzielę, 23 września 2012 r. odbędzie się coroczna impreza na cześć tej urokliwej pory roku – Święto Jesieni.

Święto Jesieni już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych w Kazimierzu Dolnym. Inicjatorem imprezy jest Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, zaś współorganizatorem Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W roku bieżącym Święto Jesieni odbędzie się już po raz czternasty. Tym razem przypada ono 23 września, oczywiście w niedzielę.

Jak zapowiadają organizatorzy, wzorem lat ubiegłych w ramach Święta Jesieni odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów oraz miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, pod tytułem „Z lasów, pól i ogrodów”.

- Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż oraz konkurs dla publiczności na najpiękniejsze stoisko i konkurs kulinarny „Smaki Jesieni” na najlepszą i najsmaczniejszą potrawę – czytamy w zaproszeniu. – Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci.

Celem „Święta Jesieni” jest przede wszystkim prezentacja oraz promocja produktów. Podczas imprezy przedsiębiorcy przedstawiają swoje oferty. Prezentowane są zarówno gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne, jak również ogólne walory przyrodniczo-krajobrazowe regionu lubelskiego.

- Spodziewamy się, że w wystawie weźmie udział około 130 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny i jej najbliższych okolic – podają organizatorzy.

Czternasta edycja Święta Jesieni rozpocznie się już o godz. 09.00. Otwarcie imprezy będzie miało miejsce podczas uroczystej mszy św. w kazimierskiej farze. Zaś zakończenie przewidziano na godz. 16.00. Miejsce imprezy: najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

Impreza dotowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Sponsorem Muzeum Przyrodniczego są: Zakłady Azotowe „Puławy” S.A

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę