Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 1 maja

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Z przewodnikiem i humorem po Kazimierzu Dolnym

Data: 1 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zagadkowy Kazimierz - zwiedzamy aktywnie

Data: 2 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zaobserwujesz Polubisz

Data: 4 maja

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Od lipcowego Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej upłynęło już w Wiśle, która mówiła kiedyś także po żydowsku, wiele wody. Ale taka już natura rzeki. Koncert Chojzes Klezmorim w Kazimierzu nie jest jednak próbą zatrzymania przeszłości – to sięganie po nowe, budowanie nowej tradycji Miasteczka. I zapowiedź kolejnego festiwalu.
Od pożaru dawnego przystanku autobusowego w Kazimierzu Dolnym minęło sporo czasu, a obecny pozostawia wiele do życzenia i raczej nie pasuje do architektury kazimierskiej. Wreszcie pojawiły się konkretne plany budowy nowego obiektu.
35 zawodników z różnych stron Polski, w tym 6 osób z Litwy od 5 do 9 września 2007 r. będzie rywalizować w II Międzynarodowych Zawodach Balonowych o Puchar SPA Nałęczów oraz XXIII Międzynarodowych Balonowych Mistrzostwach Polski. Prezentujemy program tej imprezy w Nałęczowie wzbogacony o I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów, w którym udział wezmą reprezentanci gminy Kazimierz Dolny.
„W Krainie Lessowych Wąwozów” – produkt turystyczny zaproponowany do konkursu organizowanego w ramach największego projektu szkoleniowo - doradczego dla branży turystycznej „Turystyka – wspólna sprawa” – został uznany za najlepszą ofertę turystyczną w województwie lubelskim i jedną z 16 najlepszych w kraju.
W dniach 8 - 9 września br. w Nałęczowie odbędzie się I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów połączony z XXIII Balonowymi Mistrzostwami Polski. Podczas Turnieju sześć gmin weźmie udział w przygotowanych konkurencjach. Zwycięży ta gmina, która najlepiej zaprezentuje swoje walory.

W związku z 68. rocznicą wybuchu II wojny światowej, Kazimierski Portal Internetowy publikuje poniżej nadzwyczaj interesujący „List do miasta Warszawy” Marii Kuncewiczowej napisany w Paryżu w końcu grudnia 1939r. lub początku stycznia 1940r.

8 września o godzinie 18.00 w nowoczesnym wnętrzu starego spichlerza przy ulicy Podgórnej 2, gdzie mieści się White Stone Gallery, odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Iwony Wojewody Jedynak. Wystawa potrwa do końca września br.
Wakacje czy tego chcemy, czy nie dobiegają końca. Aby osłodzić dzieciom gorzki koniec lata, Biblioteka Miejska zorganizowała festyn „Dotkniecie Indii”, podczas którego w orientalny świat wprowadzał małych czytelników Max Skrzeczkowski, bohater imprezy.

Zbliża się 68. rocznica wybuchu II wojny światowej. W Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów przygotowano z tej okazji program patriotyczno-artystyczny pt. "Sprawa honoru".

W Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym trwa wystawa polskiej biżuterii patriotycznej i sztanc, z których została wykonana. Możemy tu obejrzeć przedmioty, które odegrały wielką rolę w historii narodu polskiego, które towarzyszyły naszym przodkom w chwilach smutku i radości, w walce o nasz kraj.
Komornik z Puław odesłał do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej wniosek o eksmisję zbuntowanych zakonnic z domu w Kazimierzu Dolnym. Powodem jest niezapłacenie komornikowi opłaty egzekucyjnej.
23 sierpnia w kazimierskiej Farze rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci jej patrona – świętego Bartłomieja. Nabożeństwom odpustowym, które potrwają do niedzieli, towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne.
W ostatnią niedzielę sierpnia 2007 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza miłośników wycieczek rowerowych na atrakcyjną wycieczkę rowerową połączoną z przejazdem kolejką wąskotorową.
16 sierpnia w zespole zamkowym w Janowcu rozpoczęły się VI Janowieckie Interpretacje Muzyki. Przez kolejne dni do 26 sierpnia zamek, dwór i park, a także okolica rozbrzmiewać będą dźwiękami muzyki klasycznej.
Pierwszą edycję Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” mamy za sobą. Konkursy zostały rozstrzygnięte, namioty poskładane, a miłośnicy kina wyjechali. Miejmy nadzieję, że wrócą za rok, na kolejne spotkania z filmem, muzyką i artystami.
Zgodę na budowę hotelu w Kazimierzu Dolnym wydała wojewódzki konserwator zabytków Halina Landecka. Tymczasem jednym z podwykonawców wynajętych przez inwestora była firma należąca do jej męża.
Kazimierz Dolny w czasie Festiwalu stał się miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem gości, wśród których znalazł się również Felice Laudadio - dyrektor Festiwali Filmowych w Wenecji, zasiadający w Radzie Artystycznej Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
"Kolonia artystyczna w Kazimierzu Dolnym - mit czy rzeczywistość" - próbę zgłębienia tego tematu podjął dr Waldemar Odorowski. Jego wykładu można było wysłuchać na spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza Dolnego w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".

Mocne strony Festiwalu

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" przeminął, jednak nie bez echa, co bardzo cieszy organizatorów. O Festiwalu, jego tworzeniu i przebiegu opowiada Monika Czepielewska - rzecznik prasowy tegorocznego Festiwalu.
Festiwal Dwa Brzegi stara się łączyć mimo różnic. Tak stało się w przypadku Kazimierza i Janowca – miast bliskich sobie i dalekich zarazem. Tak stało się również przypadku fary i synagogi. Obie świątynie zaistniały w czasie kazimierskiego festiwalu także jako świątynie sztuki.
Pokaż stopkę