Nowy przystanek PKS już wkrótce

Skomentuj (10)
Od pożaru dawnego przystanku autobusowego w Kazimierzu Dolnym minęło sporo czasu, a obecny pozostawia wiele do życzenia i raczej nie pasuje do architektury kazimierskiej. Wreszcie pojawiły się konkretne plany budowy nowego obiektu.
Projekt nowego przystanku autobusowego w Kazimierzu Dolnym stworzył architekt Waldemar Doraczyński. Konstrukcja nowego obiektu ma przypominać przystanek, który spłonął. Ma być jednak bogatsza i nieco ulepszona, rozbudowana będzie przestrzeń zamknięta, gdzie ma się znajdować poczekalnia, salonik prasowy, miejsce na małą gastronomię oraz toaleta dla podróżujących.

- Będzie to drewniany budynek, kryty gontem, dopasowany do architektury Miasteczka. Takie były warunki konserwatorskie – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz.

Już zostały podjęte rozmowy ze spółką RUCH, która poniesie wszelkie koszty związane z budową przystanku. W zamian za to, spółka będzie mogła eksploatować budynek przez 10 lat, dzięki czemu zwrócą się jej koszty poniesione przy budowie obiektu.

Zostanie również poprawiona nawierzchnia przy przystanku, jednak tylko w miejscu stawianego obiektu, gdyż na odnowienie całej powierzchni nie ma funduszy.

- Uchwała dotycząca budowy przystanku autobusowego została podjęta ponad miesiąc temu. My jesteśmy gotowi do podpisania umowy. W tej chwili czekam na odzew ze strony Ruchu – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia.

Oby spółka RUCH nie zwlekała zbyt długo, a nowy przystanek powstał jak najszybciej i swym widokiem nie odstraszał przyjeżdżających do Miasteczka turystów…
Fot. VSO

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę