I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów

W dniach 8 - 9 września br. w Nałęczowie odbędzie się I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów połączony z XXIII Balonowymi Mistrzostwami Polski. Podczas Turnieju sześć gmin weźmie udział w przygotowanych konkurencjach. Zwycięży ta gmina, która najlepiej zaprezentuje swoje walory.
Pośród uczestników I Turnieju Gmin Krainy Lessowych Wąwozów będziemy mogli zobaczyć takie gminy, jak Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy, Opole Lubelskie, Poniatowa, Wilków, Wąwolnica oraz Wojciechów. Wszystkie te gminy będą walczyć o tytuł najlepszej w wielu konkurencjach. Podczas trwania Turnieju gminy będą przedstawiać swoje atuty, zachęcać do odwiedzenia swojej okolicy.

Jedną z atrakcji ma być wielki korowód, którym każda gmina przejedzie przez Park Zdrojowy w Nałęczowie. Gminy przygotują na tę okoliczność specjalne "pojazdy - zaprzęgi". W paradzie wezmą udział wszystkie zespoły muzykujące oraz wszystkie osoby reprezentujące każdą gminę.

Jedną z konkurencji będzie konkurs plastyczny, w którym weźmie udział dwoje dzieci z każdej gminy. Zadaniem młodych artystów będzie namalowanie swojej gminy, obraz ma być kolażem elementów charakterystycznych dla danej miejscowości. Dzieła małych artystów będą pokazane na scenie w niedzielę przed prezentacją każdej z gmin.

Odsłonięcie Ławek Sponsorskich w Alei Gmin to kolejna atrakcja, w której liczy się pomysłowość. Każda gmina na swój sposób ma przygotować uroczyste odsłonięcie ławki, któremu ma towarzyszyć krótka inscenizacja.

Każda gmina musi przygotować stoisko swojej gminy, gdzie trzeba stworzyć "minimiasteczka". Przy stoisku powinien się znaleźć punkt informacji o miasteczku, galeria fotografii, wystawa rękodzieła artystycznego czy prezentacja ciekawych ludzi. Miejsce to ma ukazać największe walory gminy, sztukę, kulturę i jej gościnność.

Oprócz konkursu plastycznego organizatorzy turnieju przygotowali jeszcze konkurs na najpiękniejszy wianek gminny oraz konkurs na potrawę regionalną. Ostatnią konkurencją będzie bieg z przeszkodami burmistrzów/wójtów z rodzinami. Jak zapowiadają organizatorzy, tu liczy się precyzja, szybkość i merytoryczna poprawność wykonywanych konkurencji.

Podczas I Turnieju Gmin Krainy Lessowych Wąwozów nie zabraknie też muzyki. Przewidziane są dwa koncerty, z którymi wystąpią Krzysztof Krawczyk (08.09.2007 r. godz. 20.00) oraz Majka Jeżowska (09.09.2007 r. godz. 20.00).

Gmina Kazimierz Dolny już rozpoczęła przygotowania do udziału w Turnieju. Choć czasu jest niewiele, znalazło się kilkanaście osób i instytucji, które z chęcią wezmą udział w imprezie. 28 sierpnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie, podczas którego omawiano strategię prezentacji Miasteczka. Podczas Turnieju zaprezentują się Muzeum Nadwiślańskie, Księgarnia, Klub Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym, Kolegium Sztuk Pięknych, Zespół Szkół Gminnych w Kazimierzu Dolnym, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza Dolnego, Bobik kazimierski czy też osoby indywidualne, takie jak restaurator i fotograf - Maks Skrzeczkowski. Do współpracy zostaną zaproszeni również malarze kazimierscy, którzy budują klimat Miasteczka.

I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów już niebawem, trzymajmy więc kciuki za naszą gminę.

Program

08 września 2007 (sobota)  
11:00 korowód Gmin w parku

12:00 konkurs plastyczny wielki obraz - malujemy naszą gminę.

13:00 odsłonięcie ławek sponsorskich w Alei Gmin
14:00 występy zespołów z gmin scena główna
16:00 aranżacja stoisk gmin małe sceny w parku

17:45 zaproszenie do Gmin scena główna

09 września 2007 (niedziela)

11:45 prezentacje gmin pokaz obrazów malowanych w sobotę - scena główna
12:00 wianek Gminny małe sceny w parku

14:00 kuchnia regionalna potrawa firmowa Gminy - małe sceny w parku
15:00 bieg z przeszkodami BURMISTRZÓW/WOJTÓW z rodzinami - park

16:45 występ artystyczny kapeli Wojciechowskiej scena główna

19:00 finał I Turnieju Gmin Krainy Lessowych Wąwozów i wręczenie nagród scena główna

21:30
oficjalne zakończenie mistrzostw, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród scena główna
22:00 po wręczeniu nagród puszczenie wianków na wodę przez gminy staw w parku

Festyn Turniej Gmin Kazimierz Dolny, Nałęczów, Opole Lubelskie, Poniatowa, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów
Park Zdrojowy w Nałęczowie 8–9 września 2007; godz. 10.00-20.00

W programie:

1. Prezentacja gminy w barwnym korowodzie

2. Promocyjne stoiska gmin

3. Bieg z przeszkodami burmistrzów / wójtów z rodzinami
4. Konkurs plastyczny - wielkie malowidło (2,5m x 4m)

5. Prezentacja gmin na scenie głównej

6. Prezentacja gmin na odrębnych scenach w Parku Zdrojowym

7. Odsłonięcie ławek sponsorskich w Alei Gmin

8. Wianek gminny

9. Prezentacja multimedialna gmin na elewacji sanatorium "Książę Józef"

10. Konkurs na najciekawsze zaproszenie do odwiedzenie gminy

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę