Święto Jesieni

Skomentuj (1)
W niedzielę 23 września 2007 r. Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dziewiąty organizują imprezę pod hasłem "Święto Jesieni".
Wzorem lat ubiegłych w ramach "Święta Jesieni" odbędzie się plenerowa wystawa zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”, prezentująca warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni. Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż. Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci.

“Święto Jesieni”, nawiązując do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy.

Miejscem imprezy będzie ogród i najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54 (a w razie deszczu spichlerz oraz tzw. dom wójtowski z Modliborzyc).

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału proszeni są o kontakt telefoniczny z Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym w terminie do 19 września br. Organizatorzy oczekują, że wystawcy zapewnią sobie we własnym zakresie wyposażenie stoisk (stoły, krzesła, ewentualne zadaszenie). Nie zapewniają także dostępu do źródła prądu. Opłata za udział w wystawie wynosi 10 zł od stoiska (płatne na miejscu). Podczas zapisów od każdego wystawcy organizatorzy przyjmują po 1 upominku przeznaczonym na konkursowe nagrody.

W programie:

9:00 - Msza św. - Kościół Farny
10:30 - 16:00 - Wystawa - Muzeum Przyrodnicze
źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę