Balony nad Nałęczowem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (11)

Od 5 do 9 września w Nałęczowie trwały Balonowe Mistrzostwa Polski. Z uwagi na deszczową pogodę udało się rozegrać jedynie 11 konkurencji w czterech lotach. Ci, którzy planowali podziwiać balony na nałęczowskim niebie nie powinni się jednak czuć zawiedzeni – nocne pokazy balonów były naprawdę niezwykłym widowiskiem!
W zawodach wzięli udział reprezentanci Polski i Litwy, w sumie tworząc grupę dwudziestu sześciu zawodników. Zwyciężył leszczyński pilot Zbigniew Jagodzik, który obronił zdobyty w zeszłym roku tytuł Mistrza Polski. Wpisał się tym samym w historię polskiego baloniarstwa – jako trzeci w Polsce obronił tytuł najlepszego pilota w kraju. Przed nim dokonali tego Jerzy Czerniawski z Białegostoku i Bogdan Prawicki z Leszna. Sam Prawicki także stanął na nałęczowskim podium, zajmując tym razem jedynie trzecie miejsce. II miejsce zdobył Bartosz Nowakowski z Włocławka.

Przyznano również nagrody dodatkowe – tytuł najlepszej pilotki wywalczyła Ewa Prawicka–Linke, zdobywczyni w klasyfikacji generalnej 15 miejsca. Najlepszym pilotem zagranicznym okazał się Gintautas Mockaitis. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika odebrał dwudziestodwuletni Arkadiusz Iwański z Włocławka.

- Warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Piloci pokazali, że potrafią wygrywać w każdych warunkach – podkreślano podczas wręczania nagród.

Skomentuj

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.