Betanki zapłaciły komornikowi

Skomentuj (14)
Siostry przelały na jego konto ponad 50 tys. zł. Tyle będzie kosztowała eksmisja zbuntowanych zakonnic z domu formacyjnego w Kazimierzu Dolnym.
Pieniądze zostały przekazane komornikowi 2 września br. Wcześniej Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej w Lublinie miało problem z uzbieraniem odpowiedniej sumy. Część pieniędzy musiało pożyczyć, ale Ewa Stepowicz-Lizut, radczyni prawna zgromadzenia, zastrzegła, że nie była to pożyczka bankowa. Za te pieniądze komornik opłaci m.in. lekarza i psychologa, którzy muszą asystować podczas eksmisji. Jej termin nie został jeszcze ustalony.

Betanki przekażą też komornikowi pismo, w którym wskażą lokale socjalne dla przebywających nielegalnie w Kazimierzu sióstr. Lista obejmie ponad 60 kobiet, które od dwóch lat okupują należący do betanek dom. Zbuntowane zakonnice zostały usunięte z zakonu, bo wcześniej nie podporządkowały się decyzji Stolicy Apostolskiej o odwołaniu z funkcji siostry przełożonej Jadwigi Ligockiej i powołaniu na jej miejsce s. Barbary Robak. Niepokorne siostry zamknęły się razem z s. Ligocką w domu i nie opuszczają go do dziś. W maju i czerwcu puławski sąd zdecydował o eksmisji niepokornych sióstr, o co wnioskowało zgromadzenie w Lublinie.
Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę