Kazimierz jednym z siedmiu cudów Polski?

Skomentuj (31)
Na łamach Rzeczypospolitej trwa plebiscyt „Wybieramy 7 cudów Polski”. Wśród nominowanych do cudownej siódemki jest również Kazimierz nad Wisłą. Ja już zagłosowałam, a Ty?
W plebiscycie Rzeczypospolitej „Wybieramy siedem cudów Polski” internauci zgłosili prawie 400 budowli i konstrukcji, spośród których kapituła konkursu wybrała 27 obiektów. Obok takich miejsc jak Wawel, warszawskie Łazienki, Gdańsk, Toruń czy Wrocław znalazł się kazimierski rynek z widokiem na Farę i klasztor reformatów. Lakoniczny tekst: „Przepysznie zdobione kamieniczki kazimierskich mieszczan, fara w stylu lubelskiego renesansu, zamek i klasztor reformatów od 100 lat przyciągają artystów i turystów” bardzo skrótowo oddaje to, co wielu z nas nosi w sercu, co wciąż tak samo silnie przyciąga nas do tego zakątka Polski.

Kazimierz jednym z cudów Polski? Co za pytanie! Oczywiście, że tak! Ale żeby Miasteczko znalazło się w cudownej siódemce 21 września podczas ogłoszenia wyników, trzeba zagłosować na stronie Rzeczpospolitej. Odliczanie już się zaczęło, zakończy się 19 września w samo południe.

Zagłosuj!

Perła Lubelszczyzny ma szansę zabłysnąć w naszyjniku Rzeczypospolitej!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę