Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Tomasz Stańko New York Quartet wystąpił na inauguracyjnym koncercie siódmego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jeden z najlepszych i najbardziej znanych artystów jazzowych na świecie zaprezentował na kazimierskim Rynku utwory z płyty "Wisława".

Blisko 90 projekcji, w tym 12 premierowych, nie licząc 300 filmów krótkometrażowych, prawie 100 różnych wydarzeń artystycznych: spotkań z ludźmi filmu i szeroko pojętej sztuki. Rozpoczął się VII Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Przez osiem dni od soboty do soboty Kazimierz będzie niekwestionowaną filmową stolicą regionu.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę w programie festiwalowych imprez? Jakich filmów pominąć nie można? Grażyna Torbicka – dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprasza do Kazimierza na festiwal, których hasłem jest w tym roku „tożsamość”.

POV Anny Kushch

W Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w sobotę 27 lipca będziemy mogli być uczestnikami ostatnich w historii wydziału wystaw. Jedną z nich jest wystawa malarstwa Anny Kushch pod tytułem „Point of View”.

 

Puławianin z pochodzenia, krakowianin z wyboru, spadkobierca kultury śródziemnomorskiej – z zamiłowania. Krzysztof Gryko, którego pamiętamy z ubiegłorocznego koncertu zespołu Los Mar Sentimentales w Knajpie u Fryzjera, wystąpi znowu w Kazimierzu, tym razem solo z gitarą flamenco.

Na wakacyjne zajęcia jogi w plenerze zaprasza wszystkich – początkujących i zaawansowanych – Siedlisko Lubicz.

Kto wybuduje najwyższą wieżę ze skrzynek, komu uda się pokonać cały park linowy wspak, kto najszybciej skacze na skakance tyłem? Już w najbliższy piątek w Parku Linowym Natura rozpocznie się impreza „Sport naturalnie”. Wtedy poznamy też zwycięzców konkurencji. Teraz wiemy tylko, kto otrzymał bezpłatne wejściówki.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Piotrawina i Solca nad Wisłą, gdzie w ostatnich dniach lipca odbywać się będzie VIII Festiwal Muzyki Klasycznej. Koncert inauguracyjny zaplanowano w Solcu na czwartek 25 lipca.

 

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tradycyjnie już nie tylko Kazimierz Dolny, ale również Mięćmierz wypełniać będzie przez kilka dni szeroko pojęta sztuka.

Wciąż w czołówce!

Tak samo jak Wielka Brytania czekała na Royal Baby, tak samo my czekaliśmy na wyniki badania Megapanel. I oto są! Według najnowszych badań Gemius Megapanel za maj 2013 Grupa Nocowanie.pl, w skład której wchodzi Kazimierski Portal Internetowy, zachowała niezmienną, czwartą, pozycję zestawienia w Kategorii Turystyka.

Prawdziwy gaj konopi indyjskich zabezpieczyli puławscy policjanci w jednej z miejscowości w gminie Kazimierz Dolny. Rośliny miały do trzech metrów wysokości.

Najpiękniejsze arie operetkowe i musicalowe w wykonaniu solistki zespołu Chmielnikers usłyszymy w koncercie „Zaśpiewajmy o miłości”, na który 27 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy do Synagogi.

Dojazd do Kazimierza od poniedziałku 22 lipca jest utrudniony. Rozpoczął się remont przepustu mostowego w Bochotnicy. Zobacz objazd aby nie stać na światłach!

Sport? Naturalnie!

W ostatni lipcowy weekend proponujemy wypoczynek aktywny w Parku Linowym Natura. Czekać nas tam będzie impreza "Sport Naturalnie, czyli aktywny weekend w Parku Linowym Natura" – w trzech słowach: rozrywka... adrenalina... relaks! Dla naszych Czytelników mamy WEJŚCIÓWKI!

Kazimierz rybim okiem

W Kazimierzu pełnia lata. Jak to wygląda „rybim okiem” w obiektywie Maksa Skrzeczkowskiego? Przekonajmy się, a potem sprawdźmy to osobiście, przyjeżdżając do Miasteczka.

Już tylko kilka dni dzieli nas od tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak wygląda program imprezy? Co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy?

Mamy pełnię lata. A lato, szczególnie podczas urlopu, sprzyja lekturom. To okazja nadrobić zaległości w czytaniu. Zajrzyjmy więc znowu do książki Ewy Pisuli – Dąbrowskiej „Dwa brzegi ponad tęczą”. Tym razem rozdział „Z wiekiem człowiekowi maleje”…

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa zaprasza 20 lipca na koncert grupy Jah Love Sound System. - Widzieliśmy, znamy i zapewniamy. To będzie uczta – obiecują organizatorzy.

Tegoroczny, siódmy już Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otworzy „jazz, któremu natchnienie dała poezja”. W sobotę, 27 lipca kazimierski Rynek zamieni się w salę koncertową pod gwiazdami, na której wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet.

Już niebawem w Kazimierzu rozpocznie się doroczne święto filmu i sztuki Festiwal Dwa Brzegi. Jedną ze sztuk, którą wtedy zgłębiać będzie można jest fotografia. Festiwalowe Warsztaty Fotografii zaplanowano na 27 – 29 lipca.

Pokaż stopkę