Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 12 lipca
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Przystanek Korzeniowa serdecznie zaprasza na jednorazową muzyczną ucztę, wypełnioną dźwiękami innego wymiaru, wymiaru z całkiem innej beczki...
Co Kazimierz Dolny oferuje najmłodszym mieszkańcom na tegoroczne wakacje? Czy można atrakcyjnie spędzić lato w nadwiślańskim Miasteczku? Sprawdźcie sami. Poniżej program różnorodnych wydarzeń zaplanowanych na dwa najbliższe miesiące.
W najbliższy piątek, 12 lipca zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na kazimierski Rynek. To właśnie wtedy odbędzie się rajd z Cezarym Zamaną i wyścig Merida Mazovia MTB Marathon 2013, który rozpocznie cykl imprez rowerowych na terenie trójkąta turystycznego Kazimierz – Puławy - Nałęczów.
W kazimierskiej synagodze co jakiś czas rozbrzmiewa muzyka. Tak będzie również w najbliższą sobotę, 13 lipca podczas koncertu zatytułowanego „Muzyczne spotkanie kultur”. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru będą: Lidiya Futorska oraz Sergiusz Chorowiec.
Brawurowe siostry Labeque, poruszający Sixto Ridrigez, zadziorni Możdżer i Tymański to bohaterowie sekcji „Muzyka, Moja Miłość”. – Tak muzyczną stronę festiwalu zapowiadają organizatorzy. Według najnowszych informacji, w tym roku pierwsze skrzypce na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zagrają gitary.
Już w najbliższą sobotę o godz. 19.30 w kazimierskiej Farze odbędzie się pierwszy tegoroczny koncert z cyklu „Wieczory organowe”. Na zabytkowych organach zagra Andrzej Białko, zaś słowo o muzyce wygłosi Jan Popis.
Od wybuchu gazu w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym minęło ponad dwa lata. Miejscowe dzieci i młodzież uczęszczają do tymczasowej szkoły modułowej. Po których wakacjach rozpoczną naukę w nowym budynku?
W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym wraz z rokiem szkolnym zakończyła się realizacja rocznego projektu dofinansowanego ze środków unijnych „Od ucznia do profesjonalnego pracownika”, w ramach którego uczniowie doskonalili umiejętności uzyskane w szkole i zdobywali nowe kwalifikacje.
Kazimierscy przewodnicy wychodzą z nową ofertą dla turystów indywidualnych. Warto z niej skorzystać, by poznać Kazimierz lepiej, by dowiedzieć się o nim więcej.
Tegoroczny Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zakończył się dość nietypowo. Bowiem tuż po uroczystym zamknięciu imprezy na kazimierskiej scenie pojawili się muzycy ubrani równie kolorowo co ludowcy, a jednak prezentujący inny rodzaj folkloru. O kim mowa? O Dziadach Kazimierskich, oczywiście.
Rozdano już festiwalowe nagrody główne we wszystkich kategoriach. Baszty pojechały na Mazowsze, Dolny Śląsk, Podkarpacie i na Ziemię Łódzką. Zakończył się 47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Czas na podsumowania.
Zakończył się 47. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jak było? O tym opowie fotoreportaż Mateusza Stachyry.
O główną nagrodę Baszty w konkursie Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu od 2011 r. walczą także muzycy, którzy wykonują repertuar ludowy przyswojony drogą odmienną niż tradycyjna. To kategoria folkloru rekonstruowanego. Kto w tym roku powiezie Basztę do domu?
Grubo po północy zakończyła się na Rynku dyskoteka przy muzyce najlepszych kapel ludowych w Polsce. Jej ukoronowaniem był koncert Kapeli ze Wsi Warszawa.
Tyle było zabiegów, żeby przywrócić festiwalową statuę króla Kazimierza Miasteczku. Kiedy się w końcu udało, monarcha stał tylko w czasie czterech festiwali. W tym roku na rynku się nie pojawił. Powód: oszczędności nie przekonuje miłośników Kazimierza, który bądź co bądź funkcjonuje dzięki turystom.
I rozpoczął się 47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przez dwa kolejne dni w nadwiślańskim Miasteczku rozbrzmiewać będzie ludowa muzyka, która niejednego z nas zapewne porwie do tańca…
Kazimierz pożegna gości Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych koncertem Dziadów Kazimierskich. Początek końca w niedzielę o godz. 15.00.
Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych po raz 47 wystartuje dziś w Kazimierzu. Konkursowe zmagania odbywają się zwykle pod czujnym okiem króla chłopów – Kazimierza Wielkiego, którego kilkunastometrowa statua góruje nad Rynkiem. Jednak nie w tym roku. Gdzie jest król?
Już od następnego miesiąca, czyli od najbliższego poniedziałku wchodzi w życie tzw. ustawa śmieciowa. W gminie Kazimierz Dolny obowiązywać będą nowe zasady wywozu odpadów, które odbierane będą z poszczególnych posesji w określone dni tygodnia. Kiedy teraz należy wystawić pojemnik i worek z selektywną zbiórką odpadów przed posesję?
Koncerty, widowiska obrzędowe, targi ludowego rękodzieła, warsztaty muzyczne, taneczne i rękodzielnicze, zajęcia dla najmłodszych, zabawa przy muzyce kapel, w tym Kapeli ze Wsi Warszawa. Znamy już program XLVII Festiwalu Kapel i śpiewaków Ludowych. Początek - 27 czerwca!