Aktualności dla "Wanda Michalak"

Powiat puławski świętuje 150 – lecie swojego istnienia. W piątek podczas uroczystej gali wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla powiatu puławskiego. Otrzymało je z rąk starosty 16 osób, w tym jedna kazimierzanka.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów jako oddział Muzeum Nadwiślańskiego liczy sobie już 10 lat. Spotkanie jubileuszowe odbyło się w ostatnią sobotę.

„Niedziele Literackie” w Domu Kuncewiczów odbywają się od 2007 roku. Początek roku 2015 przyniósł niepewność i kontynuacja cyklu stanęła pod znakiem zapytania. Co dalej z literackim salonem u Kuncewiczów?

Choć pogoda za oknem kapryśna, w drewnianej wilii położonej na jednym ze wzgórz w Kazimierzu Dolnym jest magicznie, dostojnie i świątecznie. Wszystko to za sprawą młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, którzy w Kuncewiczówce przedstawili jasełka.

Z wykształcenia geolog i dziennikarz, z zawodu… pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy, krytyk literacki i filmowy. Autor powieści Czaszka w czaszce, która postawiła go w rzędzie najwybitniejszych twórców generacji, Piotr Wojciechowski – gość Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego pojawił się z odczytem w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Śp. Danuta Wierzbicka

10 sierpnia br. zmarła Danuta Wierzbicka - wybitna, znana i ceniona artystka mocno związana z Kazimierzem Dolnym…

We wtorek 15 lipca 2014 r. przypada 25. rocznica śmierci Marii Kuncewiczowej. Z tej okazji w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym odbędzie się odczyt Edwarda Balawejdera pt. "Maria Kuncewiczowa – o Jerzym, współtwórcy jej świata".

Książka życia

Fascynujące opowieści są i będą czytane przez miłośników literatury uczestniczących w „Niedzielach Literackich”, które organizuje Dom Kuncewiczów, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Program prowadzi wybitna znawczyni literatury, prof. dr hab. Zofia Mitosek, z urodzenia kazimierzanka.

W ramach cyklu wydarzeń pt. „Kazimierz bywa kobietą” w Domu Kuncewiczów odbędzie się wyjątkowy spektakl. „Miłość dobrej kobiety” to historia o różnych odcieniach uczuć, o miłości przyjmującej rozmaite formy…

W majowy sobotni wieczór spotykamy się w ogrodzie Kuncewiczów, gdzie już za chwilę rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie. Już wszyscy czekają. Płonie ognisko.  Niespokojnie strzelają drwa i sypią się skry. Co się wydarzy?

W piątek, 20 lipca 2012 r. zmarła Olga Kuckiewicz – Doraczyńska. Osobowość niezwykle barwna i powszechnie znana w Kazimierzu Dolnym. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka i społeczniczka. Msza żałobna odbędzie się 25 lipca o godzinie 16.30 w kościele Świętej Anny w Kazimierzu Dolnym.

Zakończyły się Warsztaty teatralne 2012. Podsumowanie pracy miało niecodzienny charakter. Zamiast finałowego przedstawienia miała miejsce prezentacja tych form, które ćwiczono podczas czterech dni zajęć. Szkoda, ze nie było wystarczająco miejsca, by mogła w nich uczestniczyć także publiczność.

Przed sklepem jubilera

"Przed sklepem jubilera" to tytuł dramatu Karola Wojtyły, który przedstawiony został w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. Autorką adaptacji i reżyserem jest Ewa Wolna.

Dwoje niezwykłych twórców i dwa magiczne miasta – to temat ostatniego spotkania, jakie odbyło się w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. A do tego doszli jeszcze wyjątkowi goście, którzy to spotkanie poprowadzili…

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym to miejsce wielu niezwykłych spotkań. Na jedno z nich zapraszamy Państwa w sierpniu. Będzie to program specjalny o hospicjach nie tylko w literaturze pięknej.

Pokaż stopkę