W Kuncewiczówce na jasełkach (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (12)

Choć pogoda za oknem kapryśna, w drewnianej wilii położonej na jednym ze wzgórz w Kazimierzu Dolnym jest magicznie, dostojnie i świątecznie. Wszystko to za sprawą młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, którzy w Kuncewiczówce przedstawili jasełka.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Dzieli nas od nich już tylko mały kroczek. W naszych domach pojawiają się świąteczne ozdoby, w kuchni zaś pachną pierniki i pomarańcze z goździkami. Zostało jeszcze przygotować kilka potraw, ubrać choinkę, nakryć do stołu. W Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów już są Święta. W drewnianej willi pachną zielone choinki przyozdobione kolorowymi bombkami, a delikatne światełka nadają wnętrzu jeszcze cieplejszej barwy. Aż trudno uwierzyć, że właściciele tego domu nie żyją od ponad dwudziestu lat. Bo w Kuncewiczówce tętni życie!

W piątkowe popołudnie w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbyły się bożonarodzeniowe jasełka. Program okolicznościowy "Święta noc" przygotowany został na podstawie książeczki pt. "Jasełka i scenki na Boże Narodzenie" pod redakcją ks. Eugeniusza Marciniaka. Przedstawienie zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, która nosi imię Marii Kuncewiczowej.

- Jedyna w Polsce szkoła imienia Marii Kuncewiczowej, Szkoła Podstawowa w Rzeczycy zaszczyciła nas swoją obecnością, by zaprezentować nam program artystyczny zatytułowany „Święta Noc”- mówi Wanda Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. - Jest to wyjątkowy rok, gdyż obchodziliśmy dwie ważne, choć bardzo smutne rocznice. W tym roku przypada dwudziesta piąta rocznica śmierci Marii Kuncewiczowej i trzydziesta Jerzego Kuncewicza. Byli to ludzie, którzy kochali dzieci i bardzo się dziećmi opiekowali. Z całą pewnością jest to również dla naszych patronów wielkie wydarzenie.

Wśród gości oglądających jasełka znaleźli się m.in.: burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula, radny powiatu puławskiego Marcin Pisula, profesor Adam Wołek czy też Krzysztof Makuch - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Dom Kuncewiczów
    W Jasełkach wystąpił syn naszego muzealnego kolegi Sebastiana Załuskiego - Michał. Bardzo nas to ucieszyło.

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę