Hospicja w literaturze pięknej

Skomentuj (1)

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym to miejsce wielu niezwykłych spotkań. Na jedno z nich zapraszamy Państwa w sierpniu. Będzie to program specjalny o hospicjach nie tylko w literaturze pięknej.

20 sierpnia o godzinie 17.00 w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbędzie się niecodziennie spotkanie poświęcone problemom chorych w terminalnej fazie życia oraz ich bliskich. Zaprezentowane zostaną dwie książki, których fragmenty przeczyta Małgorzata Rucińska.

 

Jedna z książek pt. „Niebo za tymi drzwiami” napisana została przez nieżyjącego już autora Marcina Janickiego.

 

- Książka została podana do druku przez jego żonę – mówi Wanda Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. - Jest to niezwykle przejmująca opowieść, mówiąca o tym co dzieje się z człowiekiem w ostatniej fazie życia. Taką optymistyczną aurą jest to, że ten człowiek był bardzo kochany i krótko przed śmiercią zawarł związek małżeński.

 

Druga książka jest autorstwa przyjaciółki Marii Kuncewiczowej z dawnych lat. Aktorki, pisarki i reżyserki – Anny Lutosławskiej – Jaworskiej zatytułowana „Kwiaty też zasypiają”. Autorka opowiada w książce o bardzo bliskiej osobie, która uciekła śmierci, podnosząc się z ciężkiej choroby nowotworowej.

 

- W spotkaniu uczestniczyć będzie również para lekarzy, małżeństwo - Jolanta Słabczyńska – Kątnik i Zdzisław Kątnik – mówi Wanda Michalak. - Są to ludzie, którzy ze względów zawodowych, ale i również z uwagi na gotowość niesienia pomocy potrzebującym, chcą się podzielić swoimi doświadczeniami. Chcą opowiedzieć o tym, co się dzieje z człowiekiem, który nie wie, czy umrze, czy wyzdrowieje oraz o tym, co wtedy się dzieje z jego najbliższymi.

 

Podczas spotkania sprzedawane będą książki, a dochód z ich sprzedaży wspomoże potrzebujących.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Dom Kuncewiczów
    Cytat z książki Janickiego: "Hospicjum to życie sekunda po sekundzie [...], gdzieś pośrodku, między niebem a ziemią. Niebo jest tuż za progiem, za tymi drzwiami, jutro, pojutrze, za chwilę."

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę