Hospicja w literaturze pięknej

Skomentuj (1)

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym to miejsce wielu niezwykłych spotkań. Na jedno z nich zapraszamy Państwa w sierpniu. Będzie to program specjalny o hospicjach nie tylko w literaturze pięknej.

20 sierpnia o godzinie 17.00 w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbędzie się niecodziennie spotkanie poświęcone problemom chorych w terminalnej fazie życia oraz ich bliskich. Zaprezentowane zostaną dwie książki, których fragmenty przeczyta Małgorzata Rucińska.

 

Jedna z książek pt. „Niebo za tymi drzwiami” napisana została przez nieżyjącego już autora Marcina Janickiego.

 

- Książka została podana do druku przez jego żonę – mówi Wanda Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. - Jest to niezwykle przejmująca opowieść, mówiąca o tym co dzieje się z człowiekiem w ostatniej fazie życia. Taką optymistyczną aurą jest to, że ten człowiek był bardzo kochany i krótko przed śmiercią zawarł związek małżeński.

 

Druga książka jest autorstwa przyjaciółki Marii Kuncewiczowej z dawnych lat. Aktorki, pisarki i reżyserki – Anny Lutosławskiej – Jaworskiej zatytułowana „Kwiaty też zasypiają”. Autorka opowiada w książce o bardzo bliskiej osobie, która uciekła śmierci, podnosząc się z ciężkiej choroby nowotworowej.

 

- W spotkaniu uczestniczyć będzie również para lekarzy, małżeństwo - Jolanta Słabczyńska – Kątnik i Zdzisław Kątnik – mówi Wanda Michalak. - Są to ludzie, którzy ze względów zawodowych, ale i również z uwagi na gotowość niesienia pomocy potrzebującym, chcą się podzielić swoimi doświadczeniami. Chcą opowiedzieć o tym, co się dzieje z człowiekiem, który nie wie, czy umrze, czy wyzdrowieje oraz o tym, co wtedy się dzieje z jego najbliższymi.

 

Podczas spotkania sprzedawane będą książki, a dochód z ich sprzedaży wspomoże potrzebujących.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Dom Kuncewiczów
    Cytat z książki Janickiego: "Hospicjum to życie sekunda po sekundzie [...], gdzieś pośrodku, między niebem a ziemią. Niebo jest tuż za progiem, za tymi drzwiami, jutro, pojutrze, za chwilę."

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę