Kazimierzanka zasłużona dla powiatu puławskiego

Skomentuj (12)

Powiat puławski świętuje 150 – lecie swojego istnienia. W piątek podczas uroczystej gali wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla powiatu puławskiego. Otrzymało je z rąk starosty 16 osób, w tym jedna kazimierzanka.

Istniejący od 150 lat powiat puławski tworzy w obecnym kształcie 11 gmin, w tym Kazimierz Dolny, który pięć wieków temu sam był siedzibą starostwa kazimierskiego, swoim zasięgiem obejmującego między innymi właśnie Puławy. Dzisiaj Miasteczko jest administracyjnie Puławom podrzędne, chociaż dla wielu nadal Puławy leżą obok Kazimierza Dolnego…

Uroczysta gala 150 – lecia istnienia powiatu puławskiego miała miejsce w Pałacu Czartoryskich w Puławach. Jednym z punktów programu było uhonorowanie osób zasłużonych w dziedzinie promocji i rozwoju powiatu. Utworzone specjalnie na tę okazję odznaki honorowe „Zasłużony dla powiatu puławskiego” otrzymało 16 osób, w tym kazimierzanka Wanda Michalak, wieloletnia emerytowana dziś kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. W ten sposób doceniono jej wkład w promocję czytelnictwa w regionie, czemu służyło także stworzenie „salonu literackiego” w Domu Kuncewiczów, którym pani Wanda 11 lat kierowała od początku powołania tutaj muzeum.

- Ku mojemu zaskoczeniu i radości znalazłam się w gronie 16 osób, które wyróżniono za działalność na rzecz promocji i rozwoju Powiatu Puławskiego z okazji 150. rocznicy jego istnienia – mówi Wanda Michalak. – To wielki zaszczyt stanąć obok znanych i utytułowanych mieszkańców Ziemi Puławskiej. Jestem rodowitą poznanianką, „obcą”, zatem otrzymując Odznakę Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego z rąk Pana Starosty Witolda Popiołka, pomyślałam, że oto dokonało się symboliczne i ostateczne potwierdzenie mojej przynależności do miejscowego społeczeństwa.

Redakcja Kazimierskiego Portalu Internetowego gratuluje pani Wandzie wyróżnienia.

 

Fot. Marcin Pisula

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Ewa
  Szkoda, że nie pokazano tego odznaczenia z bliska. Ja jego jeszcze nie widziałam.
 • Wanda Michalak
  "Ich grolle nicht". To z "Cudzoziemki" Kuncewiczowej, za Heinem. Dlaczego ich grolle nicht? Ponieważ w tej pieśni jest także "die Schlange", w sercu. OVER OUT.
 • император Путин
  Я желаю вам много здоровья и денег
 • And now, we have a very special dedicati...
  Madame Kuncewicz’s world is of beauty and art
  The aristocrat’ s breeding, the kingdom of heart
  In the ivory tower
  Her pen wields the power
  That is mighter than that of the sword.

  Her neighbour, a fool born and bred
  Tries to fight misconceptions instead
  The result is appalling
  She has hardly the calling
  Could it be that the woman is mad?
 • Anna
  Przyłączę się do gratulacji za zachowanie piękna Kuncewiczówki. Przez tyle lat nikt jej nie zadeptał. Wycieczki nie chodziły. Turyści niemal nie znali, a i miejscowi często ledwo kojarzyli. Dzięki temu dziś Kucewiczówka może na nowo rozkwitać. Wspaniale. Trud się opłacił.
 • Zdzisław Król Lewków Wielkopolska.
  Gratulacje dla Pani Wandy za uznanie i co najważniejsze bez rozgraniczeń na Nasi - Wasi jak to teraz jest w modzie. Zarazem gratuluję Januszowi uroczej żony.
 • Wanda Michalak
  Wszystkim Przyjaciółkom i Przyjaciołom, składającym mi gratulacje i na portalu, i telefonicznie, serdecznie dziękuję!
 • K.P.
  Gratuluję i pozdrawiam Krystyna z poznańskiego.
 • Sara Ben
  Gratulacje Pani Wando!
 • pulawianki
  Serdeczne gratulacje i pozdrowienia dla kazimierzanki od pulawianek.
 • małolepsi
  Pani Wando gratulacje i ukłony!
  • Wanda Michalak
   Była szefowa "Dwóch Księżyców" dziękuje i pozdrawia "Trzeci Księżyc"! Eviva l'arte!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę