Kazimierzanka zasłużona dla powiatu puławskiego

Skomentuj (12)

Powiat puławski świętuje 150 – lecie swojego istnienia. W piątek podczas uroczystej gali wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla powiatu puławskiego. Otrzymało je z rąk starosty 16 osób, w tym jedna kazimierzanka.

Istniejący od 150 lat powiat puławski tworzy w obecnym kształcie 11 gmin, w tym Kazimierz Dolny, który pięć wieków temu sam był siedzibą starostwa kazimierskiego, swoim zasięgiem obejmującego między innymi właśnie Puławy. Dzisiaj Miasteczko jest administracyjnie Puławom podrzędne, chociaż dla wielu nadal Puławy leżą obok Kazimierza Dolnego…

Uroczysta gala 150 – lecia istnienia powiatu puławskiego miała miejsce w Pałacu Czartoryskich w Puławach. Jednym z punktów programu było uhonorowanie osób zasłużonych w dziedzinie promocji i rozwoju powiatu. Utworzone specjalnie na tę okazję odznaki honorowe „Zasłużony dla powiatu puławskiego” otrzymało 16 osób, w tym kazimierzanka Wanda Michalak, wieloletnia emerytowana dziś kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. W ten sposób doceniono jej wkład w promocję czytelnictwa w regionie, czemu służyło także stworzenie „salonu literackiego” w Domu Kuncewiczów, którym pani Wanda 11 lat kierowała od początku powołania tutaj muzeum.

- Ku mojemu zaskoczeniu i radości znalazłam się w gronie 16 osób, które wyróżniono za działalność na rzecz promocji i rozwoju Powiatu Puławskiego z okazji 150. rocznicy jego istnienia – mówi Wanda Michalak. – To wielki zaszczyt stanąć obok znanych i utytułowanych mieszkańców Ziemi Puławskiej. Jestem rodowitą poznanianką, „obcą”, zatem otrzymując Odznakę Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego z rąk Pana Starosty Witolda Popiołka, pomyślałam, że oto dokonało się symboliczne i ostateczne potwierdzenie mojej przynależności do miejscowego społeczeństwa.

Redakcja Kazimierskiego Portalu Internetowego gratuluje pani Wandzie wyróżnienia.

 

Fot. Marcin Pisula

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (12)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę