Aktualności dla "Staufen"

Kazimierz dla Staufen

W Staufen – mieście partnerskim Kazimierza Dolnego w Niemczech – otwarto plac zabaw dla dzieci – który sponsorowany był w części przez nasze Miasteczko. Adnotacja na temat ukazała się w lokalnych mediach w Staufen.

Wspólny uścisk dłoni byłych i obecnych burmistrzów Kazimierza Dolnego i Staufen jest symbolem partnerstwa dwóch bliźniaczych miast, które w tym roku świętują srebrny jubileusz współpracy.

25 – lecie partnerstwa świętują w Niemczech delegacje Kazimierza Dolnego i Staufen.

Zmarła Sabine Benitz

W partnerskim mieście Staufen, z którym Kazimierz łączą od 25 lat serdeczne stosunki, zmarła Sabine Benitz żona obecnego burmistrza miasta. Miała 54 lata.

Kazimierzacy gościli w partnerskim mieście Staufen w południowo – zachodnich Niemczech. Czterodniowa wizyta była okazją do rozmów dwustronnych na temat dalszej współpracy jaki i do zwiedzenia miasta. Z koncertem przed ratuszem wystąpiła kazimierska kapela Zgoda.

W Kazimierzu gości delegacja z partnerskiego miasta Staufen. Niemieccy goście przyjechali specjalnie na 50 jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Na początku marca w partnerskim mieście Kazimierza Dolnego Staufen odbędzie się wystawa fotografii kazimierzanina Sylwestra Doraczyńskiego. Druga wystawa w czerwcu odbędzie się w Kazimierzu.

Jubileusz 20-lecia współpracy między Kazimierzem Dolnym i Staufen był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Niemczach. Kazimierzacy gościli w Staufen cztery dni, 1- 4 maja.

Kazimierz Dolny i Staufen świętują w tym roku 20 lat partnerstwa. Przyjaźń po między polskim i niemieckim miastem kwitnie, mimo że dzieli je 1500 km. 

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

To było 3 maja 1791 r. Polska uchwaliła ustawę zasadniczą, która regulowała organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna konstytucja. W Kazimierzu świętowano 223 rocznicę tego wydarzenia wspólnie z delegacją z partnerskiego miasta Staufen.

Jubileusz 50-lecia współpracy między partnerskim miastem Kazimierza Dolnego – Staufen w Niemczech i jego francuskim partnerem Bonneville był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Staufen.

Wizyta ze Staufen

Z wizytą partnerską gościła w Kazimierzu w ostatni weekend delegacja niemiecka. Za dwa lata w naszym Miasteczku będziemy uroczyście obchodzić 20 - lecie współpracy między Kazimierzem i Staufen.

Wizyta w Staufen

Po raz kolejny delegacja z Kazimierza Dolnego odwiedziła Staufen. Tym razem nasi rodacy wybrali się tam z wizytą z okazji „Annafest”, czyli święta patronki miasta.

W ubiegły weekend w Kazimierzu Dolnym gościła delegacja ze Staufen. Centralnym punktem wizyty był rozegrany w piątek międzynarodowy mecz między reprezentacjami drużyn oldbojów obu miast partnerskich.

Historia partnerstwa pomiędzy Kazimierzem Dolnym, a niemieckim miasteczkiem Staufen liczy sobie ponad dziesięć lat, lecz dopiero teraz zadzierzgnięte zostały kontakty sportowe. W ostatni piątek na boisku miejskim „za wałem” spotkali się oldboje FC Grunern i Orłów Kazimierz.

Gratulacje ze Staufen

29 grudnia 2006 r. w kazimierskim magistracie miało miejsce uroczyste przekazanie gratulacji od władz partnerskiego miasta Staufen dla nowego burmistrza Grzegorza Duni. Życzenia i upominki wręczyli Beata i Adam Rosłońcowie, którzy reprezentowali Kazimierz podczas kiermaszu świątecznego w Staufen 10 grudnia ubiegłego roku.

Pokaż stopkę