Zmarła Sabine Benitz

Skomentuj (15)

W partnerskim mieście Staufen, z którym Kazimierz łączą od 25 lat serdeczne stosunki, zmarła Sabine Benitz żona obecnego burmistrza miasta. Miała 54 lata.

Sabine Benitz zmarła nieoczekiwanie po krótkiej chorobie w niedzielę 17 grudnia.

 - Dzięki swojej otwartej i wesołej naturze była obecna i bardzo popularna w życiu miasta Staufen – czytamy w Badische Zeitung. – Jej aktywne zaangażowanie w mieście Fauststadt, takim jak Fasnacht czy katolicka schola w Grunern, określiło ją jako czarującą, pewną siebie i niezależną – znacznie wykraczającą poza zwykłą rolę żony burmistrza.

Angażowała się także w działalność na rzecz niemiecko – polskiego partnerstwa Staufen i Kazimierza, gdzie kilkakrotnie gościła wraz mężem podczas oficjalnych wizyt.

Burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula w imieniu własnym i mieszkańców Miasteczka wystosował z tej okazji list z kondolencjami.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 grudnia o godzinie 14.00 w kościele parafialnym św. Marcina w Staufen.

 

Fot. Andrzej Pawłowski

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (15)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2018. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2018! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę