Zmarła Sabine Benitz

Skomentuj (15)

W partnerskim mieście Staufen, z którym Kazimierz łączą od 25 lat serdeczne stosunki, zmarła Sabine Benitz żona obecnego burmistrza miasta. Miała 54 lata.

Sabine Benitz zmarła nieoczekiwanie po krótkiej chorobie w niedzielę 17 grudnia.

 - Dzięki swojej otwartej i wesołej naturze była obecna i bardzo popularna w życiu miasta Staufen – czytamy w Badische Zeitung. – Jej aktywne zaangażowanie w mieście Fauststadt, takim jak Fasnacht czy katolicka schola w Grunern, określiło ją jako czarującą, pewną siebie i niezależną – znacznie wykraczającą poza zwykłą rolę żony burmistrza.

Angażowała się także w działalność na rzecz niemiecko – polskiego partnerstwa Staufen i Kazimierza, gdzie kilkakrotnie gościła wraz mężem podczas oficjalnych wizyt.

Burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula w imieniu własnym i mieszkańców Miasteczka wystosował z tej okazji list z kondolencjami.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 grudnia o godzinie 14.00 w kościele parafialnym św. Marcina w Staufen.

 

Fot. Andrzej Pawłowski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Beata Lasota Lösch
  Szanowni Panstwo, mysle,ze nie jest to czas i miejsce na tego rodzaju komentarze. Wladze miasta podjely stosowne do sytuacji dzialania. Jezeli ktos jest zdania ze w tym przedswiatecznym czasie mozna tak szybko na jeden dzien ,,wyskoczyc" do Staufen to zapraszam. Niestety Pan/i Lufthansaa nie jes na biezaco z lotami do Bazylei; niestety nie ma codziennie takiego polaczenia. Ponadto Kazimierz bedzie jutro reprezentoweny na uroczystosciach zalobnych, co prawda tylko w mojej skromnej osobie. Takie moje male zyczenie, dzielmy sie w tych dniach dobrem. nie wazne jakiej religi jestesmy i jakie poglady polityczne nas dziela lub lacza, badzmy dla siebie dobrzy bo dobro powraca. Zycze wszystkim moim kazimierskim Przyjaciolom, znajomym i tym ktorych nie znam zdrowych i spokojnych Swiat.
  • Für dich Lösch
   Dziękujemy za pouczenia, rady! Wir verbeugen uns tief, sehr tief!
 • Lufthansaa
  Codziennie z Warszawy do Bazylei fruwają samoloty ( lot 2-e godz). Z Bazylei do Staufen 30 km. Kein Problem, Herr Bürgermeister
 • PPijany z nad Grodarza
  Chciałem Wszystkich bardzo przeprosić za swoje bezsensowne wpisy, bardzo się ich wstydzę, robiłem to pod wpływem szybkiego impulsu i przy dużej ilości alkoholu w związku z tym, wyszło bardzo nie elegancko i mało poważnie jak na taką okoliczność. Przepraszam władze miasta i rodzine zmarłej. PPijany z nad Grodarza.
  • z nad Grodarza
   Noo, to ci w ten czas świąteczny chyba wypada wybaczyć.
  • pijany znad Grodarza
   To nie ja napisałem o OKAZJI z racji zgonu. W tym / "OKAZJA" / właśnie TKWI cala niezręczność kondolencji.
   Moja sugestia, że należałoby POJECHAĆ nie była powodowana alkoholem.

   ps. Jak naśladujesz mój nick to pisz poprawnie, ale też wiedz, że to NIEŁADNIE, a w niektórych sytuacjach jest to KARALNE.
  • pijany znad Grodarza
   Jeszcze. Cyt. Twoje:
   ". Przepraszam władze miasta i rodzine zmarłej"
   To był On, Głupcze.
 • mieszkaniec
  Serdeczne wyrazy współczucia Panu Burmistrzowi Benitzowi i Rodzinie Zmarłej
 • Ulka-Kazimierz
  Dołączam się do kondolencji.
 • Trzeźwy znad Grodarza
  Rodzina Zmarłej prosiła, aby zamiast składania kwiatów na grobie, wpłacić ewentualne środki pieniężne w ramach specjalnej akcji "Radosne Święta dla Wszystkich" (coś w rodzaju naszej "Szlachetnej Paczki") gazety "Badische Zeitung" na hasło pod imieniem Świętej Pamięci Zmarłej.
  Przykre jest, że nawet w takich chwilach inni wiedzą lepiej i potrafią tylko krytykować. Z tego co wiem burmistrz podjął stosowne i adekwatne kroki.
  Odległość nie jest mała - to około 1300 - 1400 km. Już sobie wyobrażam, jakie byłyby zarzuty wobec władz miasta i gminy za rozrzutne i "nieuzasadnione" wydawanie środków publicznych .
  • Ania
   Żenujący wpis. Następny który wykorzystuję śmierć do jakiś małych gierek politycznych! Wstyd
  • pijany znad Grodarza
   To kwiatów nie kupujcie, ale pochylcie głowę nad jego grobem.
   ps. Naprawde odległości DOKŁADNIE nie można wyliczyć ?
 • Olo
  To prawda, skoro jak widać ze zdjęcia znali się Państwo osobiście, elegancko byłoby złożyć kwiaty osobiście. Nie jest to w końcu taka daleka odległość. Okazja jest więcej niż specjalna.
 • pijany znad Grodarza
  należałoby złożyć.
 • pijany znad Grodarza
  Dzisiaj czwartek. " ...z tej okazji list z kondolencjami". .
  Jeżeli JUŻ " okazja" to należałoby , by list ODCZYTAŁA delegacja Miasta i Gminy Kazimierz. Kwiaty również.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę