Gratulacje ze Staufen

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

29 grudnia 2006 r. w kazimierskim magistracie miało miejsce uroczyste przekazanie gratulacji od władz partnerskiego miasta Staufen dla nowego burmistrza Grzegorza Duni. Życzenia i upominki wręczyli Beata i Adam Rosłońcowie, którzy reprezentowali Kazimierz podczas kiermaszu świątecznego w Staufen 10 grudnia ubiegłego roku.

Do zwyczajów bożonarodzeniowych w Staufen należy organizowanie świątecznych kiermaszy ulicznych, na których prezentowane są wyroby miejscowe i z miast zaprzyjaźnionych z „badeńskim Kazimierzem”. Od kilku lat przed domem Alberta dobre duchy kazimiersko – staufeńskiego partnerstwa – Helga Loffler oraz Beata Lasota przygotowują stoisko polskie. W tym roku obok polskich potraw wigilijnych i ludowych ozdób choinkowych znalazły się tam między innymi kubki ręcznie malowane przez kazimierzankę Beatę Rosłoniec prowadzącą „Kuźnię Skarbów” nad Grodarzem, którą zaproszono do udziału w tym świątecznym festynie.
- Ten bożonarodzeniowy festyn to impreza, podczas której na staufeńskim rynku i przylegających do niego uliczkach przy straganach wypełnionych świątecznymi potrawami i ozdobami gromadzą się mieszkańcy Staufen. Cieszę się, że mogliśmy z mężem reprezentować tam Kazimierz.

Podczas spotkania w kazimierskim urzędzie miasta burmistrz wyraził zadowolenie, że mimo znacznej odległości dzielącej Kazimierz i Staufen kontakty między naszymi miastami trwają nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat mimo niezbyt dobrze układających się stosunków polsko – niemieckich na arenie międzynarodowej. Podkreślano, że przyjaźń między obu miastami ma charakter autentycznej życzliwości i jest żywa – wciąż pojawiają się nowe pomysły zacieśnienia stosunków miedzy Staufen a Kazimierzem.

W tym roku nasze Miasteczko będzie gościło oficjalną delegację ze Staufen. Razem z przedstawicielami władz samorządowych przyjadą staufeńscy piłkarze, którzy rozegrają mecz partnerski z drużyną ”Orły – Kazimierz”, dając tym samym początek współpracy na niwie sportowej.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • sułki (gość)
  Pozdrowienia dla Beaty, Dietera i Jasia - od Zuzki, Anieli, Roberta i Frrranka!!!!
 • ED (gość)
  Strony internetowe z Kazimierza mają doskonałe zdjęcia i są obszernie wyposapone szególami. Bardzo cieszymy się także czytając artykuły o kontaktach z Staufen i oglądajęc piękne zdjęcia. . Cieszymy się na spotkanie delegacji z Staufen z oficjalnymi i mieszkańcami z Kazimierza Dolnego.
 • nico (gość)
  Burmistrz ma na imię GRZEGORZ!!!
 • Wyszkowskie Damy (gość)
  Adaś-Przystojniaczek!!!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę