Kazimierz Dolny - Staufen w fotografii

Skomentuj (2)

Na początku marca w partnerskim mieście Kazimierza Dolnego Staufen odbędzie się wystawa fotografii kazimierzanina Sylwestra Doraczyńskiego. Druga wystawa w czerwcu odbędzie się w Kazimierzu.

Wystawa Sylwestra Doraczyńskiego „Kazimierz Dolny – Staufen” to w zasadzie dwie wystawy fotografii. Jedna z nich odbędzie się 5 marca w Staufen, druga – w czerwcu w Kazimierzu. Obie pokazywać będą miasta partnerskie – w Niemczech – Kazimierz, w Polsce – Staufen. To kolejna oddolna inicjatywa w ramach współpracy na linii Kazimierz – Staufen.

- Projekt sięga po uniwersalny język sztuki i zaprasza mieszkańców i turystów do "zwiedzania" partnerskich miast, zmniejszając tym samym dystans dzielących je kilometrów – pisze o swoim projekcie Sylwester Doraczyński. – Partnerstwo w tym wymiarze sięga poza instytucjonalne relacje, dokonując nowego połączenia miejsc w jednym obiektywie. Artysta staje się inicjatorem rozmowy zachęca do nowych wspólnych inicjatyw.

Jedną z nich mogłyby być w przyszłości wspólne polsko – niemieckie plenery fotograficzne.

- Może w przyszłości uda się z tego pomysłu rozwinąć wspólne plenery, co wiązałoby się ze współpracą obu miast na wiele lat – mówi Sylwester Doraczyński.

Sylwester Doraczyński – kazimierzanin, absolwent UMCS w Lublinie na kierunku Animator i Menedżer Kultury specjalizacja Fotografia i Film oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Współpracował m.in. z warszawskim studiem reklamy G-M Studio Marka Gerstmanna i Jerzego Malinowskiego, z Polską Agencją Fotografów "FORUM”, z COTY Polska, Rimmel, Amway.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Stan
    Rozumiem,że skoro jest to oddolna inicjatywa,to finansowanie odbywa się też oddolnie ,czyli ze składek.
    • pijany znad Grodarza
      podejrzewam, że tak. Priorytet / wymuszona konieczność/ to szkola. I tak bedzie przez szereg lat, a dojdzie jeszcze Wikarówka / wymuszona poprawność/

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę