Kazimierz Dolny - Staufen w fotografii

Skomentuj (2)

Na początku marca w partnerskim mieście Kazimierza Dolnego Staufen odbędzie się wystawa fotografii kazimierzanina Sylwestra Doraczyńskiego. Druga wystawa w czerwcu odbędzie się w Kazimierzu.

Wystawa Sylwestra Doraczyńskiego „Kazimierz Dolny – Staufen” to w zasadzie dwie wystawy fotografii. Jedna z nich odbędzie się 5 marca w Staufen, druga – w czerwcu w Kazimierzu. Obie pokazywać będą miasta partnerskie – w Niemczech – Kazimierz, w Polsce – Staufen. To kolejna oddolna inicjatywa w ramach współpracy na linii Kazimierz – Staufen.

- Projekt sięga po uniwersalny język sztuki i zaprasza mieszkańców i turystów do "zwiedzania" partnerskich miast, zmniejszając tym samym dystans dzielących je kilometrów – pisze o swoim projekcie Sylwester Doraczyński. – Partnerstwo w tym wymiarze sięga poza instytucjonalne relacje, dokonując nowego połączenia miejsc w jednym obiektywie. Artysta staje się inicjatorem rozmowy zachęca do nowych wspólnych inicjatyw.

Jedną z nich mogłyby być w przyszłości wspólne polsko – niemieckie plenery fotograficzne.

- Może w przyszłości uda się z tego pomysłu rozwinąć wspólne plenery, co wiązałoby się ze współpracą obu miast na wiele lat – mówi Sylwester Doraczyński.

Sylwester Doraczyński – kazimierzanin, absolwent UMCS w Lublinie na kierunku Animator i Menedżer Kultury specjalizacja Fotografia i Film oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Współpracował m.in. z warszawskim studiem reklamy G-M Studio Marka Gerstmanna i Jerzego Malinowskiego, z Polską Agencją Fotografów "FORUM”, z COTY Polska, Rimmel, Amway.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Stan
    Rozumiem,że skoro jest to oddolna inicjatywa,to finansowanie odbywa się też oddolnie ,czyli ze składek.
    • pijany znad Grodarza
      podejrzewam, że tak. Priorytet / wymuszona konieczność/ to szkola. I tak bedzie przez szereg lat, a dojdzie jeszcze Wikarówka / wymuszona poprawność/

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę