Przyjechali specjalnie na Festiwal

W Kazimierzu gości delegacja z partnerskiego miasta Staufen. Niemieccy goście przyjechali specjalnie na 50 jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Około 25 - osobowa delegacja z Niemiec gości w Kazimierzu podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Celem wizyty jest tradycyjnie umacnianie więzi partnerskich miedzy społecznościami Staufen i Kazimierza.

- Chcemy pokazać naszym partnerom z Niemiec to, co się dzieje w Kazimierzu podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych - mówi burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula. - Oni przez tyle lat partnerstwa – a to jest przecież już ponad 20 lat – nie mieli okazji być w Kazimierzu w tym okresie czasu. Ten jubileuszowy festiwal jest okazją, by poznali naszą kulturę ludową, zapoznali się z naszymi tradycjami.

Z delegacją do Kazimierza przyjechał ze Staufen zespół folklorystyczny w tradycyjnych strojach szwarcwaldzkich, który w sobotę zaprezentował się podczas otwarcia wystawy fotografii Sylwestra Doraczyńskiego „Kazimierz Dolny – Staufen”.

- Naszym celem jest, by jak najwięcej mieszkańców Staufen zobaczyło Kazimierz – mówi Beata Lasota - Losch zastępca przewodniczącego Rady Partnerskiej w Staufen. – Chcemy, by do tej współpracy włączały się nowe grupy zarówno z jednej jak z drugiej strony. W roku ubiegłym w Staufen byli polscy winiarze, co dla mieszkańców Staufen, który jest regionem winnym, było dużym zaskoczeniem.  To jest kierunek współpracy. Bardzo też nam zależy, by do współpracy włączyła się młodzież niemiecka, ale to jest bardzo trudny temat.  Zobaczymy, może szansą do tej współpracy będzie powstanie nowej szkoły w Kazimierzu?

Goście ze Staufen w trakcie trwania wizyty zwiedzą Kazimierz, a także uczestniczyć będą w wydarzeniach festiwalowych. Czeka ich także wycieczka statkiem.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę