Delegacja z Kazimierza w Staufen

Skomentuj (24)

Jubileusz 50-lecia współpracy między partnerskim miastem Kazimierza Dolnego – Staufen w Niemczech i jego francuskim partnerem Bonneville był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Staufen.

Delegacja Kazimierza Dolnego odwiedziła partnerskie miasto Staufen w Niemczach 19 – 20 października. Okazją do tej wizyty było 50 – lecie partnerstwa miast Staufen i Bonneville we Francji. 

Prowadzone rozmowy dotyczyły najważniejszych problemów Kazimierza i Staufen. Niemieckich partnerów interesował los Gminnego Zespołu Szkół, strona polska z kolei interesowała się wciąż postępującymi zniszczeniami budynków w Staufen spowodowanymi geologicznym wypiętrzeniem gruntu, spowodowanym wykonanymi pod miastem odwiertami geotermicznymi.

Ważnym tematem omawianym podczas wizyty był przypadający na rok przyszły jubileusz 20 – lecia partnerstwa Staufen i Kazimierza.

- Na tę okoliczność Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym przygotowuje specjalne wydawnictwo, ilustrujące dotychczasowe nasze kontakty – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – W przyszłym, jubileuszowym roku spodziewamy się odwiedzin 30-osobowej delegacji ze Staufen, którą chcemy przyjąć równie gościnnie, jak my jesteśmy tam podejmowani. Szczególną zasługę w tym zakresie mają udzielający nam gościny i pomocy Państwo Beata i Dietmar Lösch, Margarete i Ulrich Wuest, Manfred Kluckert oraz Danuta i Andrzej Lehmann.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • pijany znad Grodarza
  W poczytnej " Gazecie ...... " wyczytalem o planowanej rewizycie. Przyjedzie grupa 30 osobowa. Przyjedzie władza i mieszkańcy
  Tak z ciekawości. Ile to osób liczyła ta NASZA delegacja , i czy byli w niej mieszkańcy Kazimierza?.
 • pijany znad Grodarza
  aha w Niemczach". Normalna literowka.
  Za to TY napisaleś z małej litery, a to już BŁĄD.
 • kazmierzak
  Pijany Znad Grodarza zacznij czytać a nie poprawiasz czyjąś pisownie
  "Delegacja Kazimierza Dolnego odwiedziła partnerskie miasto Staufen w Niemczach 19 - 20 października. Okazją do tej wizyty było 50 - lecie partnerstwa miast Staufen i Bonneville we Francji.
 • S od W
  Ty @szok to chyba mylisz Niemcy z Niemcami koło Lublina.
  Od kiedy napoje w puszkach, ze względu na kaucję (tak, tak, kaucję)stały się dużo droższe, nie są tak popularne.
  Poza tym 35 eurocentów za puszkę zachęca do oddawania za zwrot kaucji.
 • szok
  Pijany rozmowy o śmieciach z Niemcami? Chyba żartujesz ! tam śmiecą tylko Polacy , w parkach i na ulicach'' porzucone '' butelki i puszki po piwie , walają się wszędzie reklamowki z biedronki itd itp .Tam dzieci w wieku przedszkolnym nie wrzucają śmieci do przypadkowych pojemnikow bo są od małego nauczone co gdzie wrzucic .Do lasu to tylko Polak wywozi.Dopiero by się zdziwili co to za problemy mamy z odpadami .W tej kwestii to jestesmy 500 lat do tyłu.
 • pijany znad Grodarza
  Kazimierzak. Pisz poprawnie
  "
  przypadek liczba mnoga
  mianownik Niemcy
  dopełniacz Niemiec
  celownik Niemcom
  biernik Niemcy
  narzędnik Niemcami
  miejscownik Niemczech
  wołacz Niemcy

  (1.2)
  przypadek liczba mnoga
  mianownik Niemcy
  dopełniacz Niemców
  celownik Niemcom
  biernik Niemców
  narzędnik Niemcami
  miejscownik Niemcach
  wołacz Niemcy
 • pijany znad Grodarza
  A o śmieciach rozmowy były?
  "Nielegalne wysypiska w lasach mają się dobrze. Zarabiają na nich firmy wywożące odpady"
 • Kazmierzak
  A co to za państwo " w niemczach"?
 • szok
  Szydłowska Barbara hmmm zastanawiam się czy chodzi o tę okoliczność wysypania soli do Wisły , to z tej okazji mają być te porządki?
  A tak poważnie widzę ze Pani miłośniczka trawnika z rolki ..a fujjjj .Pierwszy raz słyszę zeby komuś nie podobały się kwitnące mlecze ,Owszem znam miłośników Kazimierza którzy z najodleglejszych zakątków Europy i nie tylko, przyjeżdżają tu w maju aby zobaczyć łąki pełne kwitnących żółtych mleczy .Znam i takich którzy z tych kwiatów robią tzw miodek majowy , naleweczkę lub wino .A tu taka siurpryza ha!mlecze się paniusi nie podobają .
 • Szydłowska Barbara
  Ciekawa jestem czy na tą okoliczność zrobią porządek nad Wisłą czy chwasty nadal będą zarastały posadzone tam rośliny. W tym roku wyglądało to okropnie i do tego niewykoszona trawa wzdłuż wału i kwitnące mlecze macie państwo czym pochwalić się przed zagraniczną delegacją.
 • Tadek
  To z tej, co to miała być, ale jej nie było, bo prąd wyłączyli, a po ciemku to my wojować nie lubim.
 • szok
  ło matko i córko!! a z której to wojny zapasy ,bo mniemam że nie z tej co ma dopiero być .
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Widzę, że solne, wojenne zapasy chcesz wsypać do Wisły. Nic z tego. Szeremietiew czuwa.
 • Tadek
  Ja mogę udostępnić pełną technologię (wraz z linią produkcyjną) dosalania wody rzecznej w celu uzyskania wody morskiej. Sprawdzona!
 • ktos
  Polska delegacja to podobno tylko Burmistrz z żoną.
 • pijany znad Grodarza
  S od W, a tu Cie boli napisał:"
  Widocznie wymoczki nie mają przyjaciół po drugiej stronie Odry, przecież mogliby też zostać zaproszeni."
  No widzisz. Napisałeś PRAWDĘ o celu wyjażdu. " Przyjaciel zaprosił przyjaciela". Niech tak bedzie, ale po jaką chol... piszą o tej NIBY trosce:"Prowadzone rozmowy dotyczyły najważniejszych problemów Kazimierza i Staufen. Niemieckich partnerów interesował los Gminnego Zespołu Szkół, strona polska z kolei interesowała się wciąż postępującymi zniszczeniami budynków w Staufen spowodowanymi geologicznym wypiętrzeniem gruntu, spowodowanym wykonanymi pod miastem odwiertami geotermicznymi. "
  Przypomina to wyjazd polskich parlamentarzystow do Kuwejtu na debatę o odsalaniu wody morskiej, coby kuwejtczycy mieli co pić.
 • laik
  Włączył się Portal ze swoimi siewcami nienawiści,wystarczyło jedno niepochlebne słowo o Grzesiu i...
 • Leszek
  @S Od W, a tu Cię boli...

  "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,

  Niechaj występek jęczy i boleje."
 • S od W
  Przenieście się chłopaki na taki blog, co tam tylko czarnowidztwo i zgrzytanie zębami.
  Delegacja z Kazimierza miała IMIENNE zaproszenia od strony niemieckiej na ICH jubileusz.Zaprosili,kogo chcieli.
  Widocznie wymoczki nie mają przyjaciół po drugiej stronie Odry, przecież mogliby też zostać zaproszeni.
 • Leszek
  @Mieszkaniec (z 19:45) teraz już przynajmniej wiemy dlaczego jest źle w gminie- wygląd jest ważniejszy od elementarnych zasad przyzwoitości i wiedzy.

  Ale spokojnie w następnych wyborach ludzie już się na "plewy" nie nabiorą.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę