Aktualności dla "Majowy Festiwal Muzyczny"

Tegoroczny Majowy Festiwal Muzyczny już za nami. Szóstą edycję imprezy zwieńczył wyjątkowy koncert: „Muzyczne wspomnienia – Jan Kiepura i Marta Eggerth”.

Po raz 621 odbyło się przedstawienie „Ja Jestem Żyd z Wesela” z Jerzym Nowakiem w roli głównej. Odbyło się ono w ramach VI Majowego Festiwalu Muzycznego daleko od krakowskiego Kazimierza – w Kazimierzu Dolnym, w którym wciąż żywa jest pamięć o jego polsko – żydowskiej przeszłości.

Aż dziewięć dni odpoczynku może nas czekać w najbliższej przyszłości, jeśli tylko odpowiednio uda nam się połączyć czerwone kartki z kalendarza z urlopem. Synoptycy przewidują, że tegoroczna majówka będzie słoneczna i gorąca, więc pakujmy się i… do Kazimierza! Na pewno nie pożałujemy! ATRAKCJE NA WEEKEND.

Już po raz szósty ci, którzy przyjadą do Kazimierza w czasie długiego weekendu majowego, będą mogli uczestniczyć w Majowym Festiwalu Muzycznym organizowanym przez krakowską Fundację Czardasz. Przed nami trzy dni wydarzeń muzycznych, teatralnych i filmowych.

Uroczysta msza święta w asyście pocztów sztandarowych, przemarsz delegacji do miejsca pamięci narodowej, przemówienia i złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, a także koncert pieśni patriotycznych w ramach Majowego Festiwalu Muzycznego – tak w Kazimierzu uczczono 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Songi Kurta Weilla

Po spektaklu prezentującym kulturę Dalekiego Wschodu i koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II przyszedł czas na kolejny oryginalny wieczór. Tym razem spędzony z songami Kurta Weilla, które zaprezentowała Bożena Zawiślak-Dolny.

Drugi dzień Majowego Festiwalu Muzycznego – 1 maja – upłynął pod hasłem „Totus Tuus” – Kazimierz Dolny z Janem Pawłem II". Można je przyjąć w ogóle jako hasło tego szczególnego dnia – dnia beatyfikacji papieża – Polaka.

Piąty Majowy Festiwal Muzyczny w Kazimierzu Dolnym rozpoczęty! Uroczyste otwarcie odbyło się w Hotelu Król Kazimierz, podczas widowiska muzyczno – tanecznego „Magia Dalekiego Wschodu - Śpiew – Taniec – Walka”.

Już po raz piąty w Kazimierzu Dolnym podczas długiego majowego weekendu odbędzie się Majowy Festiwal Muzyczny organizowany przez Fundację Czardasz. Podczas czterech festiwalowych dni od 30 kwietnia do 3 maja będziemy mieli okazję uczestniczyć w świecie muzyki klasycznej w różnych jej odmianach.

Długi weekend majowy jest bardzo lubiany przez Polaków. Szczególnie, gdy świąteczne dni wypadają w te pracujące. W tym roku, jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, możemy mieć pięciodniowy urlop.

Tegoroczny długi weekend majowy jak zwykle przyciągnął do Kazimierza Dolnego tłumy. Mimo przerywających spacery opadów deszczu, nikt z Miasteczka nie uciekł. Zbyt wiele było tu atrakcji. Wśród nich - IV Majowy Festiwal Muzyczny.

Przed nami jeden z najbardziej lubianych przez Polaków długich weekendów. I choć w tym roku będzie trwał on jedynie trzy dni, wydarzeń kulturalnych w tym czasie jest ogrom. Zwłaszcza w Kazimierzu Dolnym…

I w tym roku również odbędzie się oczekiwany przez Państwa IV już Majowy Festiwal Muzyczny organizowany przez Fundację Czardasz. Muzyka w najlepszym wydaniu – od refleksji chopinowskich zaczynając, poprzez rytmy bałkańskie, motywy rewiowo – kabaretowe, na muzyce sakralnej tradycyjnie w murach Kościoła NMP OO. Franciszkanów kończąc.

Trzeci Majowy Festiwal Muzyczny organizowany w Kazimierzu Dolnym przez Fundację Pomocy Artystom Czardasz w czasie długiego majowego weekendu był okazją do odpoczynku przy muzyce klasycznej.

Mimo tego, że tegoroczny weekend majowy będzie wyjątkowo krótki, cieszy się on niezmiernym zainteresowaniem. Noclegowe oferty kurczą się z każdą chwilą, a na tą okazję przygotowanych atrakcji wciąż przybywa. Przynajmniej w Kazimierzu Dolnym…

Wiesław Ochman oraz inni artyści scen operowych wystąpią w Kazimierzu podczas III Majowego Festiwalu Muzycznego. Pieśni neapolitańskie, żydowskie, francuskie, a także polskie – religijne i świeckie usłyszymy w różnych punktach Miasteczka, w tym tradycyjnie w synagodze i klasztorze oo. franciszkanów.

Festiwalowe lato 2009

W Kazimierzu Dolnym wciąż przybywa nowych imprez. Jedne goszczą tu już od lat, inne mają charakter jednorazowy. Jakie atrakcje czekają na nas w nadwiślańskim Miasteczku tego lata? Zobaczcie Państwo sami.

Drugi Majowy Festiwal Muzyczny w Kazimierzu Dolnym upłynął pod hasłem muzyki, która wyrosła na gruncie polskim – wielokulturowym i wielonarodowościowym.

Długi weekend zapowiada się raczej pogodnie, więc zapraszamy do Kazimierza. Dla tych, którzy nie ograniczą swego pobytu w Miasteczku do piwa czy kawy pod parasolami w Rynku imprez z pewnością nie zabraknie!

W ostatni długi weekend po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbył się Majowy Festiwal Muzyczny. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego skutkiem - miejmy nadzieję - będzie kolejna edycja festiwalu za rok.

Pokaż stopkę