Długi weekend majowy 2011

Skomentuj (34)

Długi weekend majowy jest bardzo lubiany przez Polaków. Szczególnie, gdy świąteczne dni wypadają w te pracujące. W tym roku, jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, możemy mieć pięciodniowy urlop.

Długi weekend majowy w Kazimierzu Dolnym, to dla wielu ludzi ogromna atrakcja. Tym bardziej, gdy towarzyszy mu piękna, słoneczna pogoda. Rynek kazimierski wypełniony jest wtedy spacerującymi lub opalającymi się na ławeczkach turystami. Podobnie wygląda deptak nadwiślański oraz główne uliczki Miasteczka. Dlatego też, pragnąc wyciszenia, musimy ruszyć dalej, poza miasto. W samym Kazimierzu Dolnym i jego okolicy jest bardzo wiele tras zarówno spacerowych, jak i rowerowych. I zapewne każdy znajdzie pośród nich coś dla siebie.

 

Po raz kolejny, właśnie w tym czasie, w Kazimierzu Dolnym zagości Majowy Festiwal Muzyczny. Co to oznacza? Koncerty muzyki operetkowej, musicalowej, muzyki i poezji sakralnej. Organizatorami imprezy są: Fundacja Pomocy Artystom Polskim  “ CZARDASZ”z Krakowa oraz Urząd Miasta  w Kazimierzu Dolnym.

 

Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w tegoroczny długi weekend majowy? Na pewno będzie ich wiele, ale o szczegółach poinformujemy pod koniec kwietnia. Jednak z szukaniem noclegu nie można zwlekać. Ofert jest naprawdę sporo, ale jak wiadomo, z dnia na dzień będzie ich coraz mniej.

 

Hotel „Zajazd Piastowski” specjalnie na ten czas przygotował ofertę pakietów z doskonałymi posiłkami, a także odnową biologiczną w nowopowstałej Strefie Odnowy Biologicznej hotelu.

 

Villa Bohema oferuje swoim gościom m.in. konsultacje z kosmetologiem i fizykoterapeutą, pokaz makijażu okolicznościowego, uroczystą kolację z muzyką na żywo, degustację wina z hotelowej winniczki oraz korzystanie z kompleksu basenowego w cenie noclegu.

 

Atrakcji nie zabraknie również w Hotelu "Dwa Księżyce". W ofercie znaleźć można m.in. karaoke show oraz żywe grillowanie na hotelowym patio z muzyką biesiadną.

 

Villi Prezydent odbędzie się w długi weekend majowy - ,,MAJÓWKA PREZYDENCKA''. Co to takiego? Zabawa taneczna z bankietem i muzyką na żywo. W ofercie znajduje się też przejazd dorożkami po Kazimierskich wąwozach. Zapraszamy!

 

Miejsca noclegowe znajdziecie również tu:

 

Polecane restauracje:

Skomentuj


Dodane komentarze (34)

 • Półkazimierzanin
  Smiecą oczywiscie wszyscy. To część naszej kultury polskiej i nie ma na to rady . Może praca u podstaw? No to trzeba na efekty troche poczekać. Natomiast nikt nie przeszkadza Urzędowi Miasta sprzątać. Sprzątanie to jedna z najprostrzych i najtańszych czynności. Niemniej trzeba poprostu CHCIEC.Ale żeby chcieć to trzeba poczucie potrzeby utrzymania czystości poprostu mieć wpojone od dziecka. Zapraszam p. Burmistrza Dunię na mostek na Grodarzu/ ma blisko/. Wstyd. Nieważne kto śmieci. Trzeba sprzątać. Na mostku pije a niekiedy chleje i brudzi wyłącznie młodzież. Mieszkam obok .Pozdrawiam P. Burmistrza Dunię. Ze sprzątania - dwója!
 • pijany znad Grodarza
  OCZY PRZECIERAM. BRAWO PANIE BURMISTRZU. Godzine temu btyłem na skrzyzowaniu ulic Czerniawy - Słoneczna. PIEęKNIE POSPRZĄTANE. Dowiedzia lem sie, że to p. Mieczyslaw Sz. tak to wszystko pięknie wyszorowal. Jeszcze ten kiosk. Chociaż ten jego fruwający dach. Odnośnie propozycji Konrada. Jestem za. WYKORZYSTAJMY DZIEŃ ZIEMI. Panie Burmistrzu, Pan winien to nagłosnić i zabezpieczyć środki. Zapomniałem. Jakiś Chwiej oczywiście butelke na skrzyżowaniu musiał wyrzucić. Podnioslem ją. Jest czysto.
 • Konrad
  Wiem jak to wszystko wygląda , nawet jak zabierają śmiecie z kontenerów to też wokół fruwa wszystko na wietrze i nikt tych śmieci nie zbiera i nie porządkuje wokół tego co się im wysypie. Pamiętam porozstawiane kosze na chodnikach i kontenery , zabrano je szybciej niż postawiono , ponieważ do nich właśnie wrzucano zawiązane reklamówki z resztkami , obok tych koszy stawiali właśnie wyjeżdżający do Warszawy weekendowi tubylcy wory ze śmieciami i nie bylo miejsca żeby przejść chodnikiem , nad tym roje much , os i pszczół .Wałęsające się psy rozrywały te worki w poszukiwaniu czegoś do jedzenia i to dopiero był widok , porwane i porozciągane aż na jezdnię tłuste papierzyska , folia itp itd Często wyrzucali worki nawet nie wysiadając z samochodu tylko fiuuuu rzut do celu (nigdy nie trafiony)Z tego powodu kosze zostały zabrane .Problem polega na tym, że teraz rodzice nie uczą i nie wychowują swoich dzieci i teraz wyszło na to , że to my musimy po nich sprzątać .Także pijany z nad Grodarza musimy zakupić miotły i worki i udac sie na akcję oczyszczania miasta po turystach .
 • pijany znad Grodarza
  konrad. Pisałem o tym , ale zauważ: w Plebance nie ma żadnego kosza, wał wiślany niesamowicie "zakupkany", ul Czerniawy, aż do Gontala / widziałeś ten kiosk i jego otoczenie?/. Ulica Sloneczna, Miejskie Pola to oddzielny temat. Jest to droga na wysypisko. Wszystkie śmieci to śmieci wywiane z samochodów wiozących pozostałe śmieci na wysypisko. Po mieście jezdzi taki traktor z przyczepką. Traktor ten, Ktoś zaopatrzył w światełko, jako uprzywilejowany pojazd. KTO TO JEST?. GDZIE ON WYWOZI ŚMIECI? CZY ONE SĄ EWIDENCJONOWANE? JAKIE WPLYWY MA MIASTO Z JEGO DZIAŁALNOŚĆci. sA TO TZW "UCIEKAJĄce" pieniadze.
 • Konrad
  Wielką niesprawiedliwością jest obwinianie za śmieci tylko kazimierzaków , jest coś o czym tu nikt nie napisał a jest to przykry fakt .Otóż wędrujący pseudoturyści rzucają ''za siebie'' papierki , woreczki foliowe , puste paczki po chipsach , patyczki po lodzie puszki po wypitym piwie itd ale to jeszcze nie wszystko , otóż część weekendowych bywalców którzy tu mają letnie domki nie ma podpisanych umów z żadnym odbiorcą śmieci i worki z odpadami wyrzucają często w najbliższe krzaki przy drodze, a nawet wieszają reklamowki ze śmieciami na sztachetach płotów .
  Poza tym pozwolenie na wywóz odpadów budowlanych do wąwozów z budujących się pensjonatów wydał kto ??????
 • pijany znad Grodarza
  Radca Prawny Urzędu w Kazimierzu. Mam pytanie. Jest takowy?.
 • pijany znad Grodarza
  " No powiedzcie kto? Może uczniowie? Może turyści? Moze pijaczki? Może właściciele kwater? Może właściciele psów? Może mieszkańcy co tak bardzo narzekają i swoje smieci wyrzucają do koszy? Może posprzątajmy po sobie" Byłoby to piękne. Droga kazimierzanko. W kodeksie postępowania administracyjnego jest egzekucja tzw. wykonania zastępczego. Wpierwej należy stosownym wezwaniem "zmusić" właściciela posesji do sprzatniecia, a jeżeli to nie skutkuje to Urzad zleca właśnie FIRMIE SPRZATAJACEJ to ZAMIATANIE. To obowiazek B U R M I S T R Z A.
 • kazimierzanka
  Może trzeba edukację zacząć od siebie, a nie obwiniać nauczycieli. Przecież ktoś naśmiecił, ktoś wyrzucił pety, butelki po piwie, opakowania, folie..., ktoś pije nad Grodarzem, ktoś dzień zaczyna od piwa lub pryty nad Wisą (i nie są to uczniowie, ale tzw rodowici kazimierzanie);););)
  No powiedzcie kto? Może uczniowie? Może turyści? Moze pijaczki? Może właściciele kwater? Może właściciele psów? Może mieszkańcy co tak bardzo narzekają i swoje smieci wyrzucają do koszy? Może posprzątajmy po sobie, a to co pozostanie należy do służb porządkowych, które w Kazimierzu marnie pracują!
 • mira
  Burmistrz niech sprząta dostał podwyżkę
 • pijany znad Grodarza
  Chyba 2 lata temu bylo wielkie HALO wokol WIKAROWKI. Ile mądrych głów jej broniło.Pod koniec tej TWORCZEJ narady zaproponowano , by wokol niej posprzatać, Spotkało sie to z wielkim entuzjazmem. Dzień czynu. Przyszlo 7 osob, z tego 3 z rejonu Mięćmierz - Okale. Wstyd. OKRUTNY WSTYD.
 • chicago
  A może urzędasy by zorganizowały czyn społeczny i pomogły ekipie sprzątającej przynajmniej Rynek i przyległe uliczki posprzątać! kiedyś tak było i korona z głowy nikomu nie spadła nawet tym wielkim jak nie potrafią wyegzekwować to do roboty!
 • Glejt
  W dzisiejszej Panoramie Lubelskiej o 18:30 też było o kazimierskim syfie. Próbowali to jakoś komicznie przedstawić ale wyszło zupełnie poważnie. Dla ciekawych: a stronie tvp pl / lublin można obejrzeć ten odcinek (pod koniec, od 17:40 minuty...)
 • nika
  Aristo - Pijany ma racje u nas się napewno nie sprawdzi,sama chodziłam do Kazimierskiej szkoły i wiem jak tam jest , CZYM PRĘDZEJ DO DZWONKA, i na wał albo właśnie na skwer obok kiosku , obawiam się że Kazimierz brudem zarośnie nim się doczeka aż ktoś raczy posprzątać.
 • pijany znad Grodarza
  Aristo. Kazimierz to nie USA. U nas nauczyciel jedynie patrzy na zegarek, kiedy przerwa, a najlepiej, kiedy wakacje. Najbardziej obrzucone petami rejony, to właśnie obok szkól. Ci z Zespolu Szkol Zawodowych palą przy kiosku Ruch obok poczty / to wagarowicze/. Wszystkie pety na ziemi. Celują w tym dziewczyny.
 • Aristo
  Skoro to taki problem sprzątać wzdłuż dróg proponuję rozważyć pomysł z USA. Tam odcinkami drógh opiekują się szkoły i różne instytucje. Jedziesz drogą i widzisz napis "nastepne 5km drogi krajowej nr sprzata Szkoła podstawowa nr x z Notrt Falls" , itp. Po pierwsze jak koleś widzi taki napis to może nie wyrzuci śmiecia bo pomyśli o zapracowanych dzieciach które musz po nim sprzatac, po drugie efekt edukacyjny dla naspetnego pokolenia. Bo to musi sie wymienic pokolenie niestety. Polecam to rozwiązanie, tam się sprawdziło!
 • nika
  Najpierw wypadałoby miasteczko posprzątać ze śmieci ,a dopiero turystów zabraszać.Lepiej do Nałęczowa pojechać tam przynajmniej jest czysto.
 • pijany znad Grodarza
  Co dalej?. Ano, Zmierzch Bogów.
 • marek
  24 03 2011 Piach leży na rynku ,nawt pod Urzędem na Senatorskiej sterty piachu przy krawęznikach ulicy - pozostał po zimie.Czerniawy dalej dziury nie zalepione,w wąwozach i kamieniołomach lużne śmieci folie itp.Ulica Słoneczna dziury rozbita trelinka, garby porobione przez ciężarówki wydobywające coś spod ziemi na polach miejskich,nie można bez uszkodzeń przejechać na Albrechtówkę . Co to dalej będzie?
 • Z sąsiedztwa
  A propos brudu: W blogu najsłynniejszego kazimierskiego blogera, w dodatku podobno radnego, czytamy "Zapraszam Państwa do obejrzenia spotu promujacego Nasze miasteczko(Teleexpress). Zamiast przeznaczać pieniądze na logo itp. może warto byłoby zakupić miotły i łopaty..."
  Panie Blogerze, a mi się wydaje, że jako (miejmy nadzieję) człowiek rozumny, i ktoś, kto ma dbać o porzyszłość tego miasteczka, powinien Pan właściwie oceniać obowiązki gminy. Całej gminie i miasteczku rzeczywiście potrzeba porządnego przejścia miotły. Ale jeśli równolegle nawet taka ikona jak Kazimierz nie będzie mówić do innych "zapraszam", to możecie w ogóle nie sprzątać, bo po co? dla was samych... jak lubicie Kazimierzacy taki brud, to w nim utońcie! Te wersalki i wory z gruzem budowlanym, które widać na filmie i w rzeczywistości w terenie - ale wstyd! Co za mentalność? Kazimierzacy - naród wybrany?!! Weźcie się do roboty, a nie się tylko wymądrzacie.
  Turyści wybiorą prawdziwą gościnność, a nie tę wypisaną dużymi literami tylko w folderach i na stronach internetowych.
  To tak na marginesie długiego weekendu i wyborów turystów.
 • Paweł
  Wywalcie to badziewie z rynku, może spalcie w Wiśle jako Marzanne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo od dawna nie mogę na to patrzeć

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę