Muzyczne wspomnienia (video)

zobacz więcej (7)

Tegoroczny Majowy Festiwal Muzyczny już za nami. Szóstą edycję imprezy zwieńczył wyjątkowy koncert: „Muzyczne wspomnienia – Jan Kiepura i Marta Eggerth”.

Niecodzienne koncerty, wybitni artyści, pełna ciepła atmosfera – wszystko to cechy Majowego Festiwalu Muzycznego, którego szóstą już edycję mamy za sobą. Ostatni koncert „Muzyczne wspomnienia – Jan Kiepura i Marta Eggerth” odbył się  5 maja w Domu Pracy Twórczej Architekta. Widowisko niesłychanie piękne, pełne dostojnych głosów. Ale jakże mogłoby być inaczej?..

Sobotni koncert zorganizowany został z okazji 110 rocznicy urodzin światowej sławy polskiego tenora Jana Kiepury (1902 - 1966) i 100 rocznicę urodzin jego żony Marty Eggerth (ur. 1912) - węgierskiej śpiewaczki operetkowej (sopran koloraturowy) i aktorki.

 

Na kazimierskiej scenie wystąpili następujący wykonawcy: Beata Wardak – mezzosopran - solistka w Warszawskiej Operze Kameralnej, Leszek Świdziński – jeden z najbardziej wszechstronnych i cenionych polskich tenorów oraz Koreanka Ye Young Sohn - sopran, laureatka konkursu operetkowo – musicalowego im. I. Borowickiej. Przy fortepianie nieoceniona prof. Małgorzata Westrych. Wieczorny koncert poprowadził red. Jacek Chodorowski.

- Jan Kiepura zawsze był pewien swoich możliwości głosowych oraz słuszności ocen jego śpiewu i występów – tłumaczył red. Jacek Chodorowski. – Kiepura po prostu wiedział, na co go stać.

O tym, iż Jan Kiepura wielkim śpiewakiem był, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Świadczą o tym chociażby nieśmiertelne piosenki, które znamy i często podśpiewujemy, nawet nieświadomie. Bo któż z nas nie zna melodii „Brunetki, blondynki…” czy też „O sole mio”…?

 

Fot. M. Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę