III Majowy Festiwal Muzyczny

Skomentuj (16)

zobacz więcej (11)

Wiesław Ochman oraz inni artyści scen operowych wystąpią w Kazimierzu podczas III Majowego Festiwalu Muzycznego. Pieśni neapolitańskie, żydowskie, francuskie, a także polskie – religijne i świeckie usłyszymy w różnych punktach Miasteczka, w tym tradycyjnie w synagodze i klasztorze oo. franciszkanów.

Trzydniowy majowy weekend będzie w Kazimierzu okazją do spotkania z muzyką klasyczną w wykonaniu znanych artystów scen operowych.


Gwiazdą Festiwalu będzie niewątpliwie Wiesław Ochman – znany na całym świecie polski tenor – który 1 maja o godz. 19.00 w sali hotelu Król Kazimierz wystąpi z koncertem muzyki operetkowej i musicalowej oraz pieśni neapolitańskich. Wykonawcami koncertu będą znakomici polscy śpiewacy (Ewa Warta–Śmietana, Mariusz Godlewski), a także laureaci Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej (Bogumiła Dziel–Wawrowska, Andrzej Wiśniewski). Solistom będzie towarzyszyć orkiestra kameralna Strauss Ensemble prowadzona przez Artura Jaronia, dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku–Zdroju. Koncert odbędzie się w Hotelu "Król Kazimierz".

Drugi dzień festiwalu upłynie pod hasłem muzyki żydowskiej. W zabytkowych wnętrzach kazimierskiej synagogi o godz. 18.00 wystąpi krakowski zespół klezmerski Yesoydes, który wykona tradycyjne utwory muzyki żydowskiej we własnej aranżacji oraz kompozycje własne, wykorzystując tradycyjne teksty w języku jidysz. Yesoydes tworzy sześć osób:

Małgorzata Grobler - śpiew
Magdalena Gaisek - skrzypce
Wiktoria Chrobak - instrumenty perkusyjne
Mariusz Stępień - klarnet, basklarnet
Mateusz Gurgul - akordeon
Mateusz Frankiewicz - kontrabas.

Dzień trzeci to wspomnienie słynnej piosenkarki francuskiej Edith Piaf. W koncercie „To śpiewa Paryż – spotkanie z piosenką francuską” na patio Pensjonatu „Perła Kazimierza” - budynek dawnej łaźni miejskiej, ul, Senatorska 21 - o godz. 12.00 wystąpi Dorota Bębenek z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Biesiada.

Festiwal zakończy koncert muzyki i poezji sakralnej "Jan Paweł II – Santo Subito" o godz. 18.00 w kościele oo. franciszkanów. Wśród wykonawców – Katarzyna Hołysz - mezzosopran - laureatka wielu konkursów wokalnych oraz Międzynarodowych Przesłuchań Wokalnych Kammeroper Schloss Rheinsberg, na stałe współpracująca z wieloma filharmoniami i orkiestrami w kraju i za granicą – oraz odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Mariusz Pędziałek (obój) Tomasz Romanek (instrumenty klawiszowe). Słowo wiążące - redaktor Jacek Chodorowski.

Bilety na koncerty festiwalowe można nabyć:

- na koncert inaugurujący: "Wiesław Ochman i Jego goście" –
w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK. Kazimierz Dolny, Rynek 27. Rezerwacja: tel. (081) 881 00 46 oraz w Hotelu "Król Kazimierz". Kazimierz Dolny, ul. Puławska 86, tel. (081) 880 99 99

- na koncert muzyki żydowskiej: w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK. Kazimierz Dolny, Rynek 27. Rezerwacja: tel. (081) 881 00 46 oraz w synagodze, ul. Lubelska 4, tel. (081) 881 08 94

Cena biletów: 40 PLN.
Na pozostałe koncerty wstęp wolny.


Organizator festiwalu: Fundacja Czardasz


Dyrektor festiwalu:
Ewa Warta - Śmietana (sopran) - absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej (kl. prof. W. J. Śmietany) należy do znanych i lubianych śpiewaczek. Dysponując obszernym i bardzo różnorodnym repertuarem, jest częstym gościem krajowych i zagranicznych scen i estrad.

 

Współorganizatorzy: Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym, Klasztor franciszkanów, Hotel "Król Kazimierz", Pensjonat "Perła Kazimierza"

Patron Festiwalu: Lubelski Węgiel "BOGDANKA" Spółka Akcyjna, Zakład Ceramiki Budowlanej "EkoKLINKIER"

Patronat Honorowy Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego

Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy oraz Nasz Dziennik

Sponsorzy: Elektrownia "Kozienice" S.A., Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Polskie Sieci Elektroenergetyczne Centrum S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne Wschód S.A., ELTEL Networks Rzeszów S.A.,  LUXOR Maszyny do odpadów, PGE Dystrybucja LUBZEL Sp. zo.o., MEGATEM EC-LUBLIN Sp. zo.o.

 

Fot. Z archiwum Fundacji Czardasz

Skomentuj


Dodane komentarze (16)

 • otello
  Jurku, Ewa Warta-Śmietana to nie tylko ładna buzia i głos -to wielka osobowość sceniczna i charyzma, Wiesław Ochman to jeden z największych tenorów świata, nie spodziewaj się więc, na każdym koncercie (z udziałem Warty-Śmietany i Ochmana)śpiewaków im równych - to po prostu nierealne!
 • jurek
  do melomana, masz racje, oprawa to polowa sukcesu, kiedys bylem na koncercie ochmana z dwoma slaskimi spiewaczkami, jedna tega blondynka jakas senna wywracajaca oczami jakby znudzona śpiewajaca bez emocji, nie wiadomo wlasciwie co i po co spiewa , a druga czarna miala glos ostry jak brzytwa i czekalo sie az skonczy, tu ochman tak dobral sobie gosci ze rzeczywiscie lsnil na firmamencie gwiazd
 • Ewita
  Też tak uważam. Nie sądziłam, że można zakochać się w tego typu muzyce. Niesamowite wrażenia!
 • MELOMAN
  KONCERT PANA MARKA TORZEWSKIEGO OGROMNIE MI SIĘ PODOBAŁ, ALE TEN Z WIESŁAWEM OCHMANEM, JEDNAK, POD KAŻDYM WZGLĘDEM BYŁ LEPSZY
 • GRZEŚ
  super logo
 • Jędrek
  ja rzutem na taśmę załapałem się na koncert zespołu Yesoydes w synagodze, był w deche. miałem jeszcze ochotę isc na torzewskiego, jestem ciekaw jak bylo?napiszcie
 • zdzicho
  O tak, Pani Ewa jest zachwycająca, jak wygram w totka będę jej głównym sponsorem
 • Sponsor
  Tak to był bardzo dobry Festiwal. Podziwiam Panią Ewę Warta-Śmietanę nie tylko jako piękną kobietę i najwyższej rangi śpiewaczkę, jej klasę i osobowość, ale dodatkowo jako świetnego organizatora.
 • Lenka i Mańka
  Niestety na żydowski zabrakło biletów:( ale za to miałyśmy szczęście załapać się na piosenkę francuską. Bardzo nam się podobało. Szkoda tylko, że auta strażackie przeszkadzały!
 • Zośka
  Byłam na trzech koncertach operetkowym, żydowskim i sakralnym - świetne! każdy zakończony owacjami na stojąco! zasłużenie!!!
 • Mark
  Wspaniałe Majowe Koncerty w Kazimierzu Dolnym. Wykonawcy i organizacja jak zwykle wspaniała. Uczestniczyłem w poprzednich Majówkach i gorąco polecam. Podziękowania dla organizatorki czarującej Pani Ewy Warty Smietany.
 • Jerzy N.
  ja również, tak jak moi przedmówcy uczestniczyłem i polecam Majówkę w Kazimierzu Dolnym.
 • Anna64
  Gorąco polecam, w ubiegłym roku uczestniczyłam we wszystkich koncertach.
 • Ewa
  czyli dla każdego coś miłego, ja uwielbiam Wiesława Ochmana i operetkę!
 • Wagner
  No i najciekawiej wygląda 2 maj w synagodze, polecam koncert grupy Yesoydes
 • HALINKA
  2008 piękny majowy weekend, urocze miasteczko Kazimierz Dolny,
  > muzyka i piękny śpiew Ślicznej Pani Ewy Warty Śmietana-muszę to zobaczyć teraz
  > ponownie

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę