Songi Kurta Weilla

Skomentuj (1)

zobacz więcej (9)

Po spektaklu prezentującym kulturę Dalekiego Wschodu i koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II przyszedł czas na kolejny oryginalny wieczór. Tym razem spędzony z songami Kurta Weilla, które zaprezentowała Bożena Zawiślak-Dolny.

Bożena Zawiślak-Dolny jest powszechnie uznana za najlepszą polską odtwórczynię partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Jednak polska i zagraniczna publiczność miała okazję poznać również inne znakomitych kreacje Bożeny Zawiślak-Dolny w operach Rossiniego i Verdiego. Artystka jest śpiewaczką wszechstronną, z powodzeniem śpiewa również w operetce czy musicalu. Ogromny sukces przyniosło artystce wykonanie songów Kurta Weilla.

 

Do Kazimierza Dolnego artystkę przywiódł Majowy Festiwal Muzyczny. W Domu Restauracyjnym Barbary i Cezarego Sarzyńskich, solistka wystąpiła z koncertem zatytułowanym – „Wieczór songów Kurta Weilla”. Ostre słowa piosenek przeplatały się z delikatnością dźwięków. Bożena Zawiślak-Dolny jest wspaniałą artystką, jednak nie tylko jako solistka, ale również aktorka. Do każdego prezentowanego utworu miała inny kostium, przeradzała się z „pani lekkich obyczajów” w kobietę dojrzałą, kochającą i czułą. Niezwykła barwa jej głosu zachwycała publiczność swą delikatnością, by za chwilę zszokować impulsywnością i ostrością. Ten majowy wieczór na długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję być na tym koncercie. I nie potrzeba tu zbędnych słów czy komentarzy. Potrzeba jak najwięcej tak wybitnych ludzi w Kazimierzu Dolnym, jak najwięcej takich koncertów.

 

Sponsorzy:

Sponsor Strategiczny ENEA S.A.
Sponsor Główny: Elektrownia "Kozienice" S.A.
Sponsor: Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o. o., Megatem Lublin

 

Sponsor: Strategiczny ENEA S.A.Sponsor: Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o. o.Sponsor: Megatem LublinSponsor Główny: Elektrownia

 

Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy

Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy


Fot. Mateusz Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę