Songi Kurta Weilla

Skomentuj (1)

zobacz więcej (9)

Po spektaklu prezentującym kulturę Dalekiego Wschodu i koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II przyszedł czas na kolejny oryginalny wieczór. Tym razem spędzony z songami Kurta Weilla, które zaprezentowała Bożena Zawiślak-Dolny.

Bożena Zawiślak-Dolny jest powszechnie uznana za najlepszą polską odtwórczynię partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Jednak polska i zagraniczna publiczność miała okazję poznać również inne znakomitych kreacje Bożeny Zawiślak-Dolny w operach Rossiniego i Verdiego. Artystka jest śpiewaczką wszechstronną, z powodzeniem śpiewa również w operetce czy musicalu. Ogromny sukces przyniosło artystce wykonanie songów Kurta Weilla.

 

Do Kazimierza Dolnego artystkę przywiódł Majowy Festiwal Muzyczny. W Domu Restauracyjnym Barbary i Cezarego Sarzyńskich, solistka wystąpiła z koncertem zatytułowanym – „Wieczór songów Kurta Weilla”. Ostre słowa piosenek przeplatały się z delikatnością dźwięków. Bożena Zawiślak-Dolny jest wspaniałą artystką, jednak nie tylko jako solistka, ale również aktorka. Do każdego prezentowanego utworu miała inny kostium, przeradzała się z „pani lekkich obyczajów” w kobietę dojrzałą, kochającą i czułą. Niezwykła barwa jej głosu zachwycała publiczność swą delikatnością, by za chwilę zszokować impulsywnością i ostrością. Ten majowy wieczór na długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję być na tym koncercie. I nie potrzeba tu zbędnych słów czy komentarzy. Potrzeba jak najwięcej tak wybitnych ludzi w Kazimierzu Dolnym, jak najwięcej takich koncertów.

 

Sponsorzy:

Sponsor Strategiczny ENEA S.A.
Sponsor Główny: Elektrownia "Kozienice" S.A.
Sponsor: Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o. o., Megatem Lublin

 

Sponsor: Strategiczny ENEA S.A.Sponsor: Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o. o.Sponsor: Megatem LublinSponsor Główny: Elektrownia

 

Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy

Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy


Fot. Mateusz Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę