Długi weekend tuż tuż (video)

Skomentuj (13)

Mimo tego, że tegoroczny weekend majowy będzie wyjątkowo krótki, cieszy się on niezmiernym zainteresowaniem. Noclegowe oferty kurczą się z każdą chwilą, a na tą okazję przygotowanych atrakcji wciąż przybywa. Przynajmniej w Kazimierzu Dolnym…

Tegoroczny długi weekend majowy będzie wyjątkowo krótki. Jednak w Kazimierzu atrakcji na pewno nie zabraknie. Już 30 kwietnia o godzinie 19.30 w specjalnej hali usytuowanej obok Knajpy U Fryzjera rozpocznie się koncert klezmerskiego zespołu Kroke. Będzie to zwieńczenie "Klezmerskiego Bankietu", zorganizowanego z okazji jubileuszu 10 - lecia istnienia Knajpy U Fryzjera. W czasie imprezy wystąpią trzy grające tu na co dzień kapele – "Sound of Times", "Rzeszów Klezmer Band" oraz "Di Kuzine". Bilety można kupić tutaj.

1 maja w Galerii Letniej otwarta zostanie wystawa retrospektywna Wojciecha Kossowskiego, natomiast na Zamku w Janowcu, o godzinie 16.00 w Stodole z Wylągów odbędzie się spektakl dla dzieci - Sznurkowe Skrzaty. Jest to barwne lalkowe widowisko z aktorami w maskach, którzy śpiewając rozsuplą tajemnicę sznurkowej krainy.

2 maja o godzinie 16:00 w janowieckiej Stodole z Wylągów odbędzie się - Mantratrans - projekt muzyczny przeznaczony dla widzów w każdym wieku. To zestawienie wielu gatunków muzycznych: bluesa, jazzu, reggae... Całość wprowadza słuchaczy w kontemplacyjny i niepowtarzalny klimat.

Na Majówkę zaprasza również Hotel Zajazd Piastowski. Majówka trwać będzie dwa dni (1-2 maja), a rozpocznie się o godzinie 13:00. Odbędzie się tam otwarty turniej tenisa ziemnego o Puchar Hotelu "Zajazd Piastowski”, będą prezentacje kulinarne mistrzów kuchni, nie zabraknie również muzyki. Przed publicznością wystąpią: zespół "ABBA SHOW”, Waldemar Ochnia - człowiek o stu głosach, podczas Biesiady Cygańskiej - Don Wasyl Junior z zespołem, Dariusz Bernatek zaprezentuje piosenki Czesława Niemena. Majówkę zakończy wspaniały koncert Marka Torzewskiego, który wystąpi wraz z córką Agatą – "MAGNES DUSZ" XXV lat pracy artystycznej (2 maja godz. 19:00).

Już po raz trzeci w Kazimierzu Dolnym, podczas długiego weekendu zagości Majowy Festiwal Muzyczny. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie niewątpliwie Wiesław Ochman – znany na całym świecie polski tenor – który 1 maja o godz. 19.00 w sali hotelu Król Kazimierz wystąpi z koncertem muzyki operetkowej i musicalowej oraz pieśni neapolitańskich.

Dnia drugiego festiwalu w zabytkowych wnętrzach kazimierskiej synagogi o godz. 18.00 wystąpi krakowski zespół klezmerski Yesoydes. Dzień trzeci to wspomnienie słynnej piosenkarki francuskiej Edith Piaf. W koncercie „To śpiewa Paryż – spotkanie z piosenką francuską” na patio Pensjonatu „Perła Kazimierza” (budynek dawnej łaźni miejskiej) o godz. 12.00 wystąpi Dorota Bębenek z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Biesiada. Festiwal zakończy koncert muzyki i poezji sakralnej "Jan Paweł II – Santo Subito" o godz. 18.00 w kościele oo. franciszkanów.

Wolnych miejsc noclegowych jest już niewiele. Z każdą godziną coraz mniej. Do skorzystania ze swoich ofert zachęcają: Villa Bohema, Hotel "Dwa Księżyce", Willa Pod Basztą, "Folwark Walencja", Pensjonat Vincent, Pensjonat Monika, Dom Szkoleniowo – Rekreacyjny Kwaskowa, Pensjonat & Restauracja Berberys, Pokoje Gościnne „Przed Korzeniowym”, Apartamenty i Pokoje - Centrum, Willa "Viola" oraz Nowa Villa ,,Prezydent".

Zapraszamy do Kazimierza!

 

Ines, AS (video)

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • maśnicowie
  na koncercie operetkowym nie byliśmy, bo o nim nie wiedzieliśmy, za słaba reklama, szkoda! na żydowskim brakło miejsc, na piosence francuskiej - staliśmy, ale laska fajnie śpiewała, szkoda, że dla nas brako płyt!
 • Witek
  Podzielam zdanie przedmówców, to był RARYTAS!Niech żyje i trwa jak najdłużej majowy Festiwal Muzyczny i jego organizatorzy! czołem!W niedzielę przyjadę na kolejne koncerty!
 • Gosia i Jan
  Wczoraj byliśmy z mężem na koncercie 'Wiesław ochman i jego goście"- REWELACJA! znakomici wykonawcy, śliczne śpiewaczki, cudowny śpiew, dowcip, elegancja, piękne suknie, dowcip prowadzących, no i Ochman - doskonałość -było na co popatrzeć i czego posłuchać!
 • Zegarkowy
  Popieram Kazika!
  Dajcie nam mieszkać w spokoju. Jak już chcecie rozdeptywać Kazimierz to nie wszyscy naraz!!!
 • KAZIK
  LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NIE PRZYJEŻDZAJCIE W MAJOWY WEEKEND!!! BĘDZIE KOSZMARNY TŁOK!!! BRAK MIEJSC PARKINGOWYCH!!! PEŁNE BARY!!! przyjeżdzajcie ale w kiedy indziej!!! :)
 • Ula
  Szukam pilnie noclegu na weekend majowy w Kazimierzu lub okolicy. Proszę o info na tel. 512 234 298
 • Agnieszka
  Przeczytałam ile atrakcji nas czeka w Kazimierzu. Super. Dla każdego coś się znajdzie. na pewno udamy się z dzieckiem do Janowca na Sznurkowe Skrzaty, na koncert cygański, może na Marka Torzewskigo, muzykę żydowską, tylko czy damy radę ? Nocleg zarezerwowany, nie możemy się doczekać. Kocham Kazimierz, znowu tam będę.
 • kamil
  Hallo ich habe eine Frage, wie kann ich załorzyć Konto bei moia im Zusammenhang mit der Familie Kazimierskich Mein Name to_ Kamil von Kazimierski
 • tessa
  Szkoda że dane Ines są mocno nieaktualne , w niektorych z podanych tu pensjonatow od dawna nie ma juz wolnych miejsc
 • Urszula
  Witam
  szukam pokoju z łazienką w kazimierzu bądz najbliższej okolicy dla dwóch osób od 30.04 do 03.05.2009
  Jeśli ktoś ma wolny pokój to proszę o kontakt Tel. 668387742 lub teejlaa@wp.pl
  pozdrawiam Urszula
 • Roman
  lato. Koniec waśni o pryncypia istnienia KAZIMIERZA. Kamieniołomy. O nich głosno na łamach Gazety Lubelskiej.U nas: przyjeżdża DON WASYL.
 • wojtek
  poznaje tego goscia w bilalym . w 2min.27sek. pozdro Laska
 • marcin
  wlasnie zarezerwowalem nocleg i przyjezdzam
  jeeeeee!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę