Aktualności dla "kiermasz świąteczny"

Tradycyjne potrawy regionalne, produkty ekologiczne, kiermasz rękodzieła, warsztaty ozdob świątecznych i wiele innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. To wszystko już za niewiele ponad miesiąc w Kazimierzu Dolnym podczas IX Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

Do świąt jeszcze mamy trochę czasu. Akurat tyle, by skompletować wszelkie niezbędne tradycyjne artykuły dekoracyjne, a nawet - przynajmniej niektóre – spróbować wykonać samemu. Okazja po temu już w sobotę 5 kwietnia.

Pierwszy dzień VII Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego odbywającego się corocznie w Kazimierzu Dolnym za nami. Jedną z największych atrakcji, szczególnie dla najmłodszych była wizyta Św. Mikołaja…

Zbliża się Wielkanoc

Białe obrusy, białe serwety, białe palmy. Ale nie tylko. Na kiermaszu wielkanocnym w Kazimierskim Ośrodku Kultury nie brak wesołych kolorów, jakby ukryła się tu sama wiosna czekająca, aż skończy się zimowa zadymka… Nie wierzycie? Sprawdźcie. I zabierzcie trochę tej wiosny do domu.

Bombki i lukrowane pierniczki, szydełkowe mikołajki, aniołki i inne ozdoby choinkowe, stroiki i kartki świąteczne, a także wigilijne specjały kazimierskiej kuchni. To wszystko można nabyć podczas VI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Zapraszamy!

Oklejane i malowane, pisane i drapane – jajka wielkanocne w różnych odsłonach, a także inne elementy wyposażenia świątecznego koszyczka przygotowane przez członków i sympatyków Kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych nabyć można w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Kiermasz wielkanocny potrwa do świąt.

Drugi dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego upływał pod znakiem dwóch ważnych wydarzeń: premiery fanfar ku czci Matki Bożej Kazimierskiej oraz pierwszej Wigilii Miejskiej w Miasteczku. Było świątecznie i wzruszająco.

Pierwszy dzień tegorocznego Jarmarku Świątecznego za nami. Była świąteczna muzyka, tradycyjne przysmaki oraz Święty Mikołaj, który mimo braku śniegu dotarł do Kazimierza Dolnego razem ze swymi pomocnicami.

W jeden z najbliższych weekendów 10 – 11 grudnia zapraszamy do Kazimierza na kolejną edycję Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Będzie coś dla ciała, ale też i dla ducha – a to wszystko – w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza, że zwieńczeniem imprezy będzie I Kazimierska Wigilia Miejska. PROGRAM

Przed nami Święta Wielkiej Nocy. W sklepach coraz więcej wiosennych dekoracji oraz rzeczy, które możemy włożyć do wielkanocnego koszyka. W Kazimierzu Dolnym znajdziecie produkty tradycyjne i własnoręcznie robione, wykonane przez twórców ludowych.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury rozpoczął się doroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Artyści ludowi z Klubu Twórców Ludowych prezentują na nim tradycyjne ozdoby świąteczne i choinkowe, a także całą gamę wyrobów rękodzieła. A to oznacza tylko jedno, że święta naprawdę tuż tuż.

Kiermasz Świąteczny

Przepiękne choinki z piernika, anioły z ciasta, kartki świąteczne czy ozdoby choinkowe to tylko niewielka część wyrobów przygotowanych przez dzieci z przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym na kiermasz bożonarodzeniowy.

Kiermasz świąteczny

W Kazimierskim Ośrodku Kultury można nabyć bożonarodzeniowe ozdoby wykonane przez twórców zrzeszonych w Kazimierskim Kole Twórców Ludowych. Kiermasz potrwa do Świąt.
W Bibliotece Miejskiej już po raz dziesiąty otwarto Kiermasz Wielkanocny wyrobów ludowych, związanych ze świętami Wielkiej Nocy. To najlepszy dowód, że wiosna stoi tuż za progiem…

Magiczny kiermasz

Pisanki, palmy, serwetki, koszyczki, wyroby z wosku i inne wielkanocne ozdoby można podziwiać i nabyć podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który zainaugurowano już po raz dziewiąty w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.
Pokaż stopkę