Czego na święta zabraknąć nie może

zobacz więcej (7)

Do świąt jeszcze mamy trochę czasu. Akurat tyle, by skompletować wszelkie niezbędne tradycyjne artykuły dekoracyjne, a nawet - przynajmniej niektóre – spróbować wykonać samemu. Okazja po temu już w sobotę 5 kwietnia.

Wielkanoc, jak każde polskie święto, obrosła tradycją. Towarzyszy jej m.in. palma wielkanocna, koszyczek na święconkę z białą serwetką i oczywiście pisanki. Świąteczne artykuły dekoracyjne ręcznej roboty - kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego – zakupić możemy na trwającym właśnie Kiermaszu Kazimierskich Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki lub podczas Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła na Rynku w Niedzielę Palmową 12 kwietnia. Możemy je przygotować także sami.

Jak wykonać pisankę charakterystyczną dla naszego regionu metodą skrobania? Tego nauczymy się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki na kolejnych warsztatach z twórcami ludowymi już w najbliższą sobotę 5 kwietnia w godzinach 9.30-11.00. Poprowadzi je Wanda Bartoś – członkini kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych. Niezbędne materiały zapewnia organizator. Warsztaty są bezpłatne.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę