Czego na święta zabraknąć nie może

zobacz więcej (7)

Do świąt jeszcze mamy trochę czasu. Akurat tyle, by skompletować wszelkie niezbędne tradycyjne artykuły dekoracyjne, a nawet - przynajmniej niektóre – spróbować wykonać samemu. Okazja po temu już w sobotę 5 kwietnia.

Wielkanoc, jak każde polskie święto, obrosła tradycją. Towarzyszy jej m.in. palma wielkanocna, koszyczek na święconkę z białą serwetką i oczywiście pisanki. Świąteczne artykuły dekoracyjne ręcznej roboty - kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego – zakupić możemy na trwającym właśnie Kiermaszu Kazimierskich Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki lub podczas Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła na Rynku w Niedzielę Palmową 12 kwietnia. Możemy je przygotować także sami.

Jak wykonać pisankę charakterystyczną dla naszego regionu metodą skrobania? Tego nauczymy się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki na kolejnych warsztatach z twórcami ludowymi już w najbliższą sobotę 5 kwietnia w godzinach 9.30-11.00. Poprowadzi je Wanda Bartoś – członkini kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych. Niezbędne materiały zapewnia organizator. Warsztaty są bezpłatne.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę