Kiermasz świąteczny

zobacz więcej (9)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury można nabyć bożonarodzeniowe ozdoby wykonane przez twórców zrzeszonych w Kazimierskim Kole Twórców Ludowych. Kiermasz potrwa do Świąt.

W bocznej sali Kazimierskiego Ośrodka Kultury panuje już nastrój Świat Bożego Narodzenia. Stroiki z traw i ziół oraz jodłowych gałązek, rzeźbione szopki, haftowane kartki świąteczne, ozdoby z wosku pszczelego, złote kule z szyszek podwieszone pod powałą, sąsiadując z innymi wyrobami sztuki ludowej niezbicie świadczą, że Święta naprawdę – czy to czujemy, czy nie – są tuż tuż…

Centralnym punktem wystawy przygotowanej na Kiermasz Bożonarodzeniowy jak zwykle jest choinka z mnóstwem ręcznie wykonanych ozdób nawiązujących do wigilijnej symboliki. Na sosnowym drzewku zawisły bombki w szydełkowych sukienkach, szydełkowe aniołki, które mają opiekować się domem, bałwanki i pajacyki, wyszywane serwetkowe bombki i dzwonki, które oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia, oraz papierowe gwiazdki. Na szczycie drzewka – gwiazda betlejemska, która pomagać ma w powrotach do domu z dalekich stron.

Mamy Adwent – czas oczekiwania na Święta, w którym dawniej przygotowywano także ozdoby choinkowe. Kazimierska choinka zachęca, by poświęcić go na przygotowanie takich lub podobnych ozdób w rodzinnym gronie. Niech więc na drzewkach w naszych domach pojawią się przygotowane wspólnie z dziećmi serduszkowce ciasteczka i ozdoby z bibułki, kolorowego papieru, wzbogacone o kazimierskie koronkowe cacka. Może wtedy powróci nastrój Świąt, jaki pamiętamy z czasów naszego dzieciństwa?..

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę