Kiermasz pod świętym Krzysztofem

Skomentuj (1)

zobacz więcej (8)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury rozpoczął się doroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Artyści ludowi z Klubu Twórców Ludowych prezentują na nim tradycyjne ozdoby świąteczne i choinkowe, a także całą gamę wyrobów rękodzieła. A to oznacza tylko jedno, że święta naprawdę tuż tuż.

W jednej z sal Kamienicy pod świętym Krzysztofem, gdzie mieści się teraz przeniesiony na czas remontu Kazimierski Ośrodek Kultury, stoi przybrana w drewniane aniołki, szydełkowe bałwanki i bombki w koronkowych kubraczkach pachnąca lasem sosenka. Tuż obok ręcznie wykonane – jak zresztą wszystko tutaj – kartki świąteczne, bombki ozdobione modną ostatnio techniką decoupage, obrazy malowane igłą i kolorową nicią, wyroby kowalskie, rzeźba, wiklina, dziergane na szydełku czy drutach serwety i obrusy oraz wiele innych wyrobów rękodzielniczych. Niektóre z nich – te, które wykonano tradycyjnymi metodami i według charakterystycznych dla naszego regionu wzornictwa – zostały wytypowane do konkursu wyrobów ludowych, w którym rolę jury pełnić będą etnografowie z Lubelskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wyniki – poznamy dopiero w lutym.

Kiermasz, który trwać będzie do 23 grudnia, zbiegł się w czasie z pięcioleciem istnienia kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę