Aktualności dla "Jasełka Kazimierskie"

W tym roku z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie odbyły się tradycyjne "Kazimierskie jasełka" w klasztorze. Zamiast tego aktorzy - amatorzy, którzy od 9 lat tworzą ten spektakl w reżyserii Ewy Wolnej, zaśpiewali na rynku "Kolędę dla nieobecnych", symbolicznie zaznaczając trwanie jasełkowej tradycji.
Po raz ósmy w klasztorze ojców franciszkanów wystawiono Jasełka Kazimierskie. W wykonaniu młodszych i starszych kazimierzaków zobaczyliśmy przedstawienie oparte o Pastorałkę Leona Schillera w reżyserii Ewy Wolny.

Trzech Króli 2020

Zapraszamy do Kazimierza na święto Trzech Króli. Szykuje się barwny orszak i jeszcze barwniejsze jasełka, które od lat jednoczą całą kazimierską społeczność.

Aż 37 aktorów – amatorów wzięło udział w szóstej edycji Jasełek Kazimierskich. Barwne widowisko osadzone w tematyce Bożego Narodzenia przygotowali kazimierzacy z różnych środowisk.

Święto Trzech Króli obchodzone jest w Kazimierzu na bogato. Nie tylko w dwóch z trzech istniejących kościołów, ale także na rynku.

Anioły, królowie, święta Rodzina, zwierzątka i pasterze. Jasełka Kazimierskie po raz kolejny sprawiły, że sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej w sobotni wieczór Trzech Króli pękało w szwach.

Święto Trzech Króli w Kazimierzu to tradycyjnie dwa wydarzenia. W południe przez Rynek przejdzie barwny Kazimierski Orszak Trzech Króli, a wieczorem w Klasztorze odbędą się nie mniej barwne „Jasełka Kazimierskie”.

Jasełka Kazimierskie stały się już tradycją. Po raz kolejny mieszkańcy Kazimierza spotkali się w Klasztorze, by wspólnie podążać do Betlejem.

Po dwuletniej przerwie w klasztorze w Święto Trzech Króli znowu wystawiono Jasełka Kazimierskie.

Kolorowe stroje, piękne anielskie skrzydła oraz tradycyjne polskie kolędy wypełniły w Święto Trzech Króli klasztor ojców reformatów. A wszystko to za sprawą „Pastorałki” – spektaklu przygotowanego przez mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Odkąd na Trzech Króli mamy w kalendarzu czerwoną kartkę, w Kazimierzu to święto traktowane jest szczególnie uroczyście. W tym roku zobaczymy w nowej odsłonie „Pastorałkę” w wykonaniu przedstawicieli społeczności kazimierskiej. A w wigilię święta przejdziemy uliczkami Miasteczka I Kazimierskim Orszakiem Trzech Króli.

Święto Trzech Króli w Kazimierzu miało w tym roku w Kazimierzu wyjątkowy charakter. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat był to dzień wolny od pracy. Tego wieczoru w dwóch kazimierskich świątyniach miały miejsce wydarzenia kulturalne kończące okres Świąt Bożego Narodzenia: koncert kolęd „Affabre Concinui” i „Pastorałka” Leona Schillera w wykonaniu miejscowego środowiska artystycznego.

Pokaż stopkę