Jasełka Kazimierskie 2017 (wideo)

Skomentuj (5)

zobacz więcej (20)

Jasełka Kazimierskie stały się już tradycją. Po raz kolejny mieszkańcy Kazimierza spotkali się w Klasztorze, by wspólnie podążać do Betlejem.

Kazimierskie Jasełka odbywające się w Klasztorze Ojców Franciszkanów wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych nadwiślańskiego Miasteczka. Sztuka w reżyserii Ewy Wolnej wystawiana mniej więcej co dwa lata jest szczególnie oczekiwanym wydarzeniem.

- To były już czwarte Kazimierskie Jasełka – mówi Ewa Wolna, reżyser. – Za każdym razem obsada jest nieco inna, choć nie całkiem nowa. Niektóre osoby występują kilkakrotnie, ale są też debiuty.

Anioły - Laura Piers, Halina Jagoda Kołodziejska, Ita Włodarczyk
Archanioł Gabriel - Wojtek Bochra
Józef - Zbyszek Bagiński
Maria - Róża Małolepsza
Chłop - Roman Wolny
Chłopka - Beata Rosłoniec
Karczmarka - Maja Wolny
Pasterze - Marta Zając, Tomek Małolepszy, Iwona Kusz
Królowie - Józef Kołodziejczyk, Zbyszek Rak, Mikołaj Małolepszy
Aniołek - Aniela Rak
Prologus - Jola Brennensthul

Żyd - Marcin Pisula
Bartos - Beata Polek
Wołki - Mauro Piers, Ignaś Rosłoniec, Leon Małolepszy, Walek Małolepszy
Osiołek - Staś Śniechurski-Janik.

Teksty Jacka Kaczmarskiego tradycyjnie już czytała Ewa Wolna. Na organach akompaniował Jerzy Kuna.

Praca nad przedstawieniem, w którym udział biorą kazimierzacy z różnych środowisk, do łatwych nie należy. Bo jak pogodzić różne obowiązki, których zwyczajnie nie da się odłożyć na później?

- Nie było to łatwe, bo w sumie w komplecie spotkaliśmy się dopiero podczas występu – mówi Ewa Wolna. – Nawet na próbie generalnej nie było wszystkich. Poza tym kilka osób się rozchorowało, więc potrzebne były zastępstwa.

Było to trudne, ale jak widać - nie niewykonalne. I dało jak zwykle oczekiwane efekty: wiele wrażeń artystycznych i wzruszeń. Podobnie, jak w latach poprzednich, ostatnia ballada jasełkowa dedykowana była „nieobecnym”, tym razem Leszkowi Furtasowi i Andrzejowi Siemińskiemu.

Kiedy następne Kazimierskie Jasełka? Czy za rok? Gdyby patrzeć wstecz, zauważymy, że odbywają się one mniej więcej co dwa lata. Jednak czy tak samo będzie i tym razem? Nie wiadomo. Zainteresowanie już jest, pierwsi chętni do kolejnej odsłony jasełek już się zgłosili.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Ania
  Pani Ewo,takie jasełka należy robić każdego roku. To ogromne przeżycie dla małych i dużych. Z podziękowaniem dla Pani i wszystkich aktorów. Było pięknie i wzruszająco...
 • no tak
  To jest super bo ludzie to robia z serca a nie dlatego ze sa w jakis losciolkowych organizacjach; ze trzeba tak zrobic; ze ksiadz oczekuje. To jest prostota nie pompa.
 • Qszynka
  Te Jasełka to mała,Wielka Sprawa. Chylę czoło przed Ewą, która pozwala wciąż wierzyć w Człowieka.
  W niewielkiej kazimierskiej społeczności dzieją się wielkie rzeczy! I ludziom chce się coś zrobić dla innych! Dziękujemy!!!
 • Zofia
  Wspaniałe jasełka. Gratulacje dla Pani Ewy i wszystkich aktorów.
 • ARMEN
  Nieocenione w pieknie i pokorze wydarzenie. Milo jak ludzie wkladaja serce bez czekania na poklask.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę