Jasełka Kazimierskie 2017 (wideo)

Skomentuj (5)

zobacz więcej (20)

Jasełka Kazimierskie stały się już tradycją. Po raz kolejny mieszkańcy Kazimierza spotkali się w Klasztorze, by wspólnie podążać do Betlejem.

Kazimierskie Jasełka odbywające się w Klasztorze Ojców Franciszkanów wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych nadwiślańskiego Miasteczka. Sztuka w reżyserii Ewy Wolnej wystawiana mniej więcej co dwa lata jest szczególnie oczekiwanym wydarzeniem.

- To były już czwarte Kazimierskie Jasełka – mówi Ewa Wolna, reżyser. – Za każdym razem obsada jest nieco inna, choć nie całkiem nowa. Niektóre osoby występują kilkakrotnie, ale są też debiuty.

Anioły - Laura Piers, Halina Jagoda Kołodziejska, Ita Włodarczyk
Archanioł Gabriel - Wojtek Bochra
Józef - Zbyszek Bagiński
Maria - Róża Małolepsza
Chłop - Roman Wolny
Chłopka - Beata Rosłoniec
Karczmarka - Maja Wolny
Pasterze - Marta Zając, Tomek Małolepszy, Iwona Kusz
Królowie - Józef Kołodziejczyk, Zbyszek Rak, Mikołaj Małolepszy
Aniołek - Aniela Rak
Prologus - Jola Brennensthul

Żyd - Marcin Pisula
Bartos - Beata Polek
Wołki - Mauro Piers, Ignaś Rosłoniec, Leon Małolepszy, Walek Małolepszy
Osiołek - Staś Śniechurski-Janik.

Teksty Jacka Kaczmarskiego tradycyjnie już czytała Ewa Wolna. Na organach akompaniował Jerzy Kuna.

Praca nad przedstawieniem, w którym udział biorą kazimierzacy z różnych środowisk, do łatwych nie należy. Bo jak pogodzić różne obowiązki, których zwyczajnie nie da się odłożyć na później?

- Nie było to łatwe, bo w sumie w komplecie spotkaliśmy się dopiero podczas występu – mówi Ewa Wolna. – Nawet na próbie generalnej nie było wszystkich. Poza tym kilka osób się rozchorowało, więc potrzebne były zastępstwa.

Było to trudne, ale jak widać - nie niewykonalne. I dało jak zwykle oczekiwane efekty: wiele wrażeń artystycznych i wzruszeń. Podobnie, jak w latach poprzednich, ostatnia ballada jasełkowa dedykowana była „nieobecnym”, tym razem Leszkowi Furtasowi i Andrzejowi Siemińskiemu.

Kiedy następne Kazimierskie Jasełka? Czy za rok? Gdyby patrzeć wstecz, zauważymy, że odbywają się one mniej więcej co dwa lata. Jednak czy tak samo będzie i tym razem? Nie wiadomo. Zainteresowanie już jest, pierwsi chętni do kolejnej odsłony jasełek już się zgłosili.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę