Jasełka Kazimierskie już w tę sobotę

Święto Trzech Króli w Kazimierzu to tradycyjnie dwa wydarzenia. W południe przez Rynek przejdzie barwny Kazimierski Orszak Trzech Króli, a wieczorem w Klasztorze odbędą się nie mniej barwne „Jasełka Kazimierskie”.

Już w najbliższą sobotę po mszy świętej wieczorowej Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej zamieni się w bożonarodzeniową stajenkę. Pojawi się Święta Rodzina (Iza Lenart, Stanisław Lenart) w otoczeniu zwierząt, pasterzy i aniołów. Nie zabraknie też postaci kolędników: Diabła (Zbigniew Rak), Heroda (Marcin Pisula) czy Śmierci (Joanna Kaczmarek) oraz oczywiście bohaterów tego dnia – Trzech Króli. Kto wcieli się w role monarchów?

- To będzie niespodzianka – mówi reżyser i autor scenariusza „Jasełek Kazimierskich” Ewa Wolna. – Mogę tylko powiedzieć, że jeden z nich jest rzeczywiście z dalekiego kraju…

Tegoroczne „Jasełka Kazimierskie” wystawione zostaną w oparciu o nowy scenariusz, nie odwołujący się już do „Pastorałki” Leona Schillera, ale do XIX – wiecznych kantyczek bożonarodzeniowych. Będą też kolędy, te bardziej, ale i te mniej znane.

Na pewno jak co roku będzie barwnie, będzie wesoło z momentami zadumy, będzie "epicko"!

Wstęp na Jasełka Kazimierskie wolny. Będzie to jednak okazja dla wsparcia rodziny, której tuż przed Nowym Rokiem spłonął na ulicy Lubelskiej dom. W obsadzie mieszkańcy Kazimierza i okolic.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Wolna

Obsada:

Archanioł Gabriel: Wojtek Bochra / Jolanta Brennenstuhl

Maria: Iza Lenart

Józef: Stanisław Lenart

Anioły:
Maja Wolny
Beata Rosłoniec
Marta Zająć
Iwona Kusz
Laura Peirs

Pastuszkowie:
Laura Stefańska
Julia Stefanek
Jarek Paluch
Agnieszka Świderska
Maciej Szynkaruk
Andrzej Cięszczyk

Zwierzęta:
Ignaś Rosłoniec
Mauro Peirs
Anielka Rak
Zosia Stefańska

Herod: Marcin Pisula

Śmierć: Joanna Kaczmarek

Diabeł: Zbyszek Rak

Ludzie: Beata Polek
Ita Włodarczyk

Król: Wielka Niewiadoma ;-)

Akompaniament i opieka muzyczna: Jerzy Kuna

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę