Jasełka Kazimierskie już w tę sobotę

Święto Trzech Króli w Kazimierzu to tradycyjnie dwa wydarzenia. W południe przez Rynek przejdzie barwny Kazimierski Orszak Trzech Króli, a wieczorem w Klasztorze odbędą się nie mniej barwne „Jasełka Kazimierskie”.

Już w najbliższą sobotę po mszy świętej wieczorowej Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej zamieni się w bożonarodzeniową stajenkę. Pojawi się Święta Rodzina (Iza Lenart, Stanisław Lenart) w otoczeniu zwierząt, pasterzy i aniołów. Nie zabraknie też postaci kolędników: Diabła (Zbigniew Rak), Heroda (Marcin Pisula) czy Śmierci (Joanna Kaczmarek) oraz oczywiście bohaterów tego dnia – Trzech Króli. Kto wcieli się w role monarchów?

- To będzie niespodzianka – mówi reżyser i autor scenariusza „Jasełek Kazimierskich” Ewa Wolna. – Mogę tylko powiedzieć, że jeden z nich jest rzeczywiście z dalekiego kraju…

Tegoroczne „Jasełka Kazimierskie” wystawione zostaną w oparciu o nowy scenariusz, nie odwołujący się już do „Pastorałki” Leona Schillera, ale do XIX – wiecznych kantyczek bożonarodzeniowych. Będą też kolędy, te bardziej, ale i te mniej znane.

Na pewno jak co roku będzie barwnie, będzie wesoło z momentami zadumy, będzie "epicko"!

Wstęp na Jasełka Kazimierskie wolny. Będzie to jednak okazja dla wsparcia rodziny, której tuż przed Nowym Rokiem spłonął na ulicy Lubelskiej dom. W obsadzie mieszkańcy Kazimierza i okolic.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Wolna

Obsada:

Archanioł Gabriel: Wojtek Bochra / Jolanta Brennenstuhl

Maria: Iza Lenart

Józef: Stanisław Lenart

Anioły:
Maja Wolny
Beata Rosłoniec
Marta Zająć
Iwona Kusz
Laura Peirs

Pastuszkowie:
Laura Stefańska
Julia Stefanek
Jarek Paluch
Agnieszka Świderska
Maciej Szynkaruk
Andrzej Cięszczyk

Zwierzęta:
Ignaś Rosłoniec
Mauro Peirs
Anielka Rak
Zosia Stefańska

Herod: Marcin Pisula

Śmierć: Joanna Kaczmarek

Diabeł: Zbyszek Rak

Ludzie: Beata Polek
Ita Włodarczyk

Król: Wielka Niewiadoma ;-)

Akompaniament i opieka muzyczna: Jerzy Kuna

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę