Z okazji Dnia Kobiet

Skomentuj (10)

zobacz więcej (21)

Czy Kazimierz Dolny bywa kobietą? Ależ tak. Przynajmniej raz w roku, podczas obchodów Dnia Kobiet. Za nami wernisaż wystawy Grup Artystycznych działających przy KOKPiT oraz występ zespołu Rednecks.

"Kazimierz bywa Kobietą" to cykl różnorodnych wydarzeń, które przez trzy dni odbywają się w nadwiślańskim Miasteczku. Wystawy, koncerty, warsztaty czy projekcje filmowe to tylko niektóre z propozycji przygotowanych w ramach obchodów Dnia Kobiet.
Jednym z punktów programu był wernisaż wystawy Grup Artystycznych działających przy Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.


- Najważniejszą działalnością Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki jest taka właśnie działalność - mówi Mariusz Płoszaj – Mazurek, dyrektor KOKPiT. – Działalność prowadzona tu, od środka. Nie te koncerty na zamku z zapraszanymi z zewnątrz gośćmi, ale to, co robimy wewnątrz, a co widać na prezentowanej wystawie.


Piękne świąteczne stroiki i kartki, ceramika, biżuteria, oryginalne ozdoby, prace malarskie i pozłotnicze. Idealne zarówno na prezent, jak i dekorację do każdego domu.


- Wystawa jest podzielona na dwa nurty – mówi Dorota Opolska – Maksym. - Magda specjalizuje się w tradycyjnych technikach malarstwa, ja zaś lubuję się w bardziej nowoczesnych formach przedmiotów użytkowych, ale nie tylko. Ze swojej strony chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów, ponieważ tworzą oni świetną atmosferę w tym miejscu, a dzięki temu my czujemy się tu rewelacyjnie. Jeśli chodzi o uczestniczki, są to według mnie właściwe osoby na właściwym miejscu. Jest to takie porozumienie poza podziałami, to chyba najbardziej trafne określenie tego miejsca i tych spotkań. A wystawa sama mówi za siebie.


Podczas wernisażu odbyło się także losowanie nagród w postaci drobnych upominków, a wykonanych ręcznie. Co ważne, część prac można nabyć.


Otwarciu wystawy towarzyszył krótki koncert zespołu Rednecks, którzy przed głównie żeńską publicznością wystąpili w składzie: Mariusz Czachyra – gitara, wokal; Marcel Koper – gitara; Jan Koper – wokal; Sławomir Oroń – gitara; Waldemar Zadura – perkusja.


- Jeśli chodzi o historię zespołu, to spotykamy się od niedawna, ale zespół w tym samym składzie istnieje już od wielu lat – mówi Mariusz Czachyra. - Te pierwsze kroki były stawiane dość dawno, ale były też dosyć wymierne efekty tego grania. Potem niestety nadszedł taki czas, że zespół musiał się rozpaść. Czego powodem były m.in. kobiety.


Muzyka wykonywana przez grupę Rednecks została bardzo dobrze przyjęta przez zebraną w KOKPiT publiczność. Może więc następny koncert odbędzie się na większą skalę? Kto wie?

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • ciekawski
  maniek daj na luz amatorska kamera to i takie nagranie.Dobrze że się coś dzieje w kokpicie.Ciekawe co się sam nauczyłeś. Znam ludzi i wiem że są amatorami ale sami do tego doszli co teraz mogą zaprezentować innym.Nagraj coś to posłuchamy Ciebie.
 • maniek
  na żywo to ja nie słyszałem, ale z nagrania-straszna amatorka :(
 • hugo
  @Marek nie przejmuj się,ten pijany to ciągle się każdego czepia o byle co.Jak nie o koguty to potrafi o ten zespół.Z opowieści znajomego słyszałem,że koncert był bardzo udany.
  • pijany znad Grodarza
   Dyć pisałem, że nie ja to komentowałem, a więc nie " czepiałem sie"
 • Marek
  pijany a może cydr? Czachyra Zadura Oroń Rodzik Dąbkowski rozszyfruj.Może któryś kolega z zespołu potwierdzi lub zaprzeczy bo nie będę prowadził jałowej dyskusji.
 • obserwuje
  Bedac na koncercie slyszalem ze jeden z muzykow nazywa sie Marceli nie Marcel
  • vind
   najwieksza gwiazda rednecks band - pan Marceli Marcel Marcelinio !
 • Marek
  W pierwszym składzie zespół nosił nazwę CZORD od nazwisk występujących. Było to ładnych parę lat do tyłu.koledzy w dobrej formie.Pozdrawiam.Najlepsze życzenia dla wszystkich kobiet w szczególności dla mojej żony i pani Iwony.
  • pijany znad Grodarza
   Czud a nie czord, jak nie wiesz to prosze nie udzielaj sie.
  • pijany znad Grodarza
   nic nie pisałem. / komentowałem/. I znowu KTÓŚ. Nieładnie.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę