Kino w Korzeniowej!

Skomentuj (3)

Przystanek Korzeniowa bierze udział w międzynarodowym projekcie o nazwie KineDok. W ramach tego projektu zobaczymy w Kazimierzu wybrane przez selekcjonerów KineDok europejskie filmy dokumentalne. Już dziś „Dobrze mi z Tobą” Evy Kraljević. Zarezerwuj sobie ten wieczór!

KineDok to międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. W ramach tego projektu Korzeniowa nieodpłatnie pokaże wybrane przez selekcjonerów KineDok europejskie filmy dokumentalne.

Zobaczymy filmy prezentowane i nagradzane na polskich festiwalach filmowych, takie jak „Efekt domina” Eweliny Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Toto i jego siostry” Alexandra Nanau, „Na zakręcie” Gábora Hörchera, ale też filmy premierowe, które dopiero rozpoczynają swoje życie festiwalowe: „Pięściarka” Mihai Dragole’a i Radu Constantina Mocanu, „Dobrze mi z Tobą” Evy Kraljević, „Bracia w muzyce” Balázsa Lévai, „Rodzeństwo” Frode’a Fimlanda.

Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami.

- Filmy dokumentalne najlepiej portretują otaczającą nas rzeczywistość, nie stawiają diagnoz, zadają pytania, wzruszają i oburzają. Ale dostęp do nich jest ograniczony, syci się nimi widownia kilku festiwali w Polsce. W ramach cyklu prezentacji KineDok mieszkańcy dwudziestu pięciu polskich miast będą mogli zapoznać się z najnowszą twórczością europejskich dokumentalistów – mówi o idei projektu Krzysztof Gierat, prezes Krakowskiej Fundacji Filmowej. 

Pokazy odbędą się w 25 miejscach w Polsce – w dużych i zupełnie małych miastach, potrwają do końca roku. Dużą atrakcją projekcji będą także spotkania z twórcami i gośćmi związanymi z tematyką filmu, a także różnorodne wydarzenia towarzyszące.

Projekt jest realizowany od 2015 roku, inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W 2016 projekt KineDok realizowany jest w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Polsce, Norwegii, na Słowacji oraz na Węgrzech.

Serdecznie zapraszamy na pokazy, to niezwykła szansa na zapoznanie się z ważnymi i ciekawymi filmami, których nie znajdziemy w szerokiej dystrybucji kinowej.

„Dobrze mi z Tobą” Evy Kraljević to chorwacki dokument opwiadający historię sióstr Evy i Mii. Mia to radosna, otwarta dziewczyna z zespołem Downa, która nie przejmuje się zbytnio modą i kocha ludzi. Przez dziesięć lat Eva filmowała siebie i Mię, próbując lepiej zrozumieć łączącą ich relację. W wyniku jej pracy powstał portret dwóch sióstr, ukazujący szczęście, lęk i pragnienie przezwyciężenia drobnomieszczańskich konwenansów ograniczających siostrzaną miłość - czytamy na stronie http://kinedok.net.

Gdzie: Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny
Kiedy: 4 marca godz. 20:00
Wstęp: wolny


Tekst: Korzeniowa
Foto: z archiwum Korzeniowej

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  pijany znad Grodarza
 • pijany znad Grodarza
  "O projekcie KineDok

  W ramach inicjatywy KineDok zobaczymy filmy prezentowane i nagradzane na festiwalach, ale też filmy premierowe, które dopiero rozpoczynają swoje życie festiwalowe. Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami.

  Pokazy odbędą się w 25 miejscach w Polsce. Dużą atrakcją projekcji będę także spotkania z twórcami i gośćmi związanymi z tematyką filmu, a także różnorodne wydarzenia towarzyszące.

  Projekt jest realizowany od 2015 roku, inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych - Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W 2016 projekt KineDok realizowany jest w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Polsce, Norwegii, na Słowacji oraz na Węgrzech."
  ___
 • pijany znad Grodarza
  Niskie ukłony i wielki podziw dla " Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny" za udzial w tym miedzynarodowym przedsięwzieciu. Wpisałem w Google hasło " projekt KineDok. i okazało sie, że jesteście chyba ewenementem w skali kraju, bo zmierzyliscie się z projektem bedac " osobami fizycznymi, a nie prawnymi, bo właśnie w projekcie tym, jak czytam, podjęły udział Ośrodki Kultury miast np. Łodzi, Suwałk. Plocka.
  ps. czy nasz KOKPiT był zainteresowany tym projektem ?

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę