Kino w Korzeniowej!

Skomentuj (3)

Przystanek Korzeniowa bierze udział w międzynarodowym projekcie o nazwie KineDok. W ramach tego projektu zobaczymy w Kazimierzu wybrane przez selekcjonerów KineDok europejskie filmy dokumentalne. Już dziś „Dobrze mi z Tobą” Evy Kraljević. Zarezerwuj sobie ten wieczór!

KineDok to międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. W ramach tego projektu Korzeniowa nieodpłatnie pokaże wybrane przez selekcjonerów KineDok europejskie filmy dokumentalne.

Zobaczymy filmy prezentowane i nagradzane na polskich festiwalach filmowych, takie jak „Efekt domina” Eweliny Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Toto i jego siostry” Alexandra Nanau, „Na zakręcie” Gábora Hörchera, ale też filmy premierowe, które dopiero rozpoczynają swoje życie festiwalowe: „Pięściarka” Mihai Dragole’a i Radu Constantina Mocanu, „Dobrze mi z Tobą” Evy Kraljević, „Bracia w muzyce” Balázsa Lévai, „Rodzeństwo” Frode’a Fimlanda.

Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami.

- Filmy dokumentalne najlepiej portretują otaczającą nas rzeczywistość, nie stawiają diagnoz, zadają pytania, wzruszają i oburzają. Ale dostęp do nich jest ograniczony, syci się nimi widownia kilku festiwali w Polsce. W ramach cyklu prezentacji KineDok mieszkańcy dwudziestu pięciu polskich miast będą mogli zapoznać się z najnowszą twórczością europejskich dokumentalistów – mówi o idei projektu Krzysztof Gierat, prezes Krakowskiej Fundacji Filmowej. 

Pokazy odbędą się w 25 miejscach w Polsce – w dużych i zupełnie małych miastach, potrwają do końca roku. Dużą atrakcją projekcji będą także spotkania z twórcami i gośćmi związanymi z tematyką filmu, a także różnorodne wydarzenia towarzyszące.

Projekt jest realizowany od 2015 roku, inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W 2016 projekt KineDok realizowany jest w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Polsce, Norwegii, na Słowacji oraz na Węgrzech.

Serdecznie zapraszamy na pokazy, to niezwykła szansa na zapoznanie się z ważnymi i ciekawymi filmami, których nie znajdziemy w szerokiej dystrybucji kinowej.

„Dobrze mi z Tobą” Evy Kraljević to chorwacki dokument opwiadający historię sióstr Evy i Mii. Mia to radosna, otwarta dziewczyna z zespołem Downa, która nie przejmuje się zbytnio modą i kocha ludzi. Przez dziesięć lat Eva filmowała siebie i Mię, próbując lepiej zrozumieć łączącą ich relację. W wyniku jej pracy powstał portret dwóch sióstr, ukazujący szczęście, lęk i pragnienie przezwyciężenia drobnomieszczańskich konwenansów ograniczających siostrzaną miłość - czytamy na stronie http://kinedok.net.

Gdzie: Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny
Kiedy: 4 marca godz. 20:00
Wstęp: wolny


Tekst: Korzeniowa
Foto: z archiwum Korzeniowej

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  pijany znad Grodarza
 • pijany znad Grodarza
  "O projekcie KineDok

  W ramach inicjatywy KineDok zobaczymy filmy prezentowane i nagradzane na festiwalach, ale też filmy premierowe, które dopiero rozpoczynają swoje życie festiwalowe. Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami.

  Pokazy odbędą się w 25 miejscach w Polsce. Dużą atrakcją projekcji będę także spotkania z twórcami i gośćmi związanymi z tematyką filmu, a także różnorodne wydarzenia towarzyszące.

  Projekt jest realizowany od 2015 roku, inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych - Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W 2016 projekt KineDok realizowany jest w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Polsce, Norwegii, na Słowacji oraz na Węgrzech."
  ___
 • pijany znad Grodarza
  Niskie ukłony i wielki podziw dla " Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny" za udzial w tym miedzynarodowym przedsięwzieciu. Wpisałem w Google hasło " projekt KineDok. i okazało sie, że jesteście chyba ewenementem w skali kraju, bo zmierzyliscie się z projektem bedac " osobami fizycznymi, a nie prawnymi, bo właśnie w projekcie tym, jak czytam, podjęły udział Ośrodki Kultury miast np. Łodzi, Suwałk. Plocka.
  ps. czy nasz KOKPiT był zainteresowany tym projektem ?

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę