Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (4-6 marca)?

Czy zaplanowaliście już pierwszy marcowy weekend? Zapraszamy więc do Kazimierza, gdzie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowano wiele ciekawych propozycji. Przecież jak co roku ósmego marca "Kazimierz bywa Kobietą".

4 marca, piatek


18:00 Cykl wydarzeń ósmomarcowych "Kazimierz bywa Kobietą"
Wystawy, koncerty, warsztaty oraz projekcje filmowe to tylko niektóre z propozycji przygotowanych w ramach obchodów Dnia Kobiet. "Kazimierz bywa Kobietą" to cykl różnorodnych wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend, 4 - 6 marca.

 

5 marca, sobota

12:00 Cykl wydarzeń ósmomarcowych "Kazimierz bywa Kobietą"

12:00 Marcowa wycieczka z przewodnikiem
Program wycieczki obejmuje zwiedzanie kazimierskich rynków, podziwianie niezapomnianej panoramy miasta oraz słuchanie lokalnych legend i historii. Koszt udziału to 15 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci powyżej 5 roku życia.

19:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego
Nocna wycieczka po Kazimierzu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów odwiedzających miasto. W jej programie znalazł się spacer po mieście oraz wąwozie i cmentarzu żydowskim. Niezwykłego charakteru przechadzce dodaje fakt, iż odbywa się w blasku pochodni.  Koszt udziału: 45 zł – dorośli, 21 zł – młodzież, 5 zł – dzieci do lat 7.

19:19 Korzeniowa microscena: koncert Jakuba Kusiora (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Koncert promujący nową płytę Jakuba Kusiora "Far Away".

6 marca, niedziela

10:30 Cykl wydarzeń ósmomarcowych "Kazimierz bywa Kobietą"

10:30 Dzień Kobiet na sportowo
Propozycja dla wszystkich pań od Fundacji Bezmiar – wspólny spacer (lub bieg) po miasteczku, a na zakończenie herbatka i pierogi w Willi Ima. Udział w imprezie jest bezpłatny, opłacie podlega tylko wyżywienie.

12:00 Wycieczka z okazji Dnia Kobiet
W programie spacer po Kazimierzu Dolnym z przewodnikiem – oraz dodatkowe atrakcje. Koszt udziału w wycieczce to 30 zł dla dorosłych i 25 zł dla młodzieży.

12:00 Wernisaż wystawy „Pocztówki z…” (Galeria Mit, ul. Lubelska 10)
Autorkami obrazów są Agnieszka Mitura i Elwira Woźniak.

Trwające wystawy:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę