WOŚP: cicho, ale ofiarnie

Skomentuj (20)

zobacz więcej (7)

W Kazimierzu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w tym roku najwięcej w całej 17 – letniej historii kazimierskiego sztabu!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Kazimierzu cichutko, nie budząc Rynku w niedzielny poranek. Miasteczko jak zwykle o tej porze roku śniło swój zimowy sen, wypełniając się ludźmi tylko wtedy, kiedy dzwony Fary czy Klasztoru dzwoniły na mszę lub przyjeżdżali nieliczni o tej porze roku turyści.  Na Rynku stale obecne były tylko Cyganki i… oczywiście wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy pobrzękując drobnymi w puszkach zachęcali przechodniów do ofiarności.

- Turystów w Kazimierzu dziś mało, ale daje się zauważyć, że w tym roku wrzucają chętniej i więcej - mówi Marcin Pisula opiekun grupy wolontariuszy z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu, działających w sztabie w Koszczycu.

Jedną z atrakcji 24. Finału WOŚP w Kazimierzu była możliwość przejażdżki samochodem terenowym po Miasteczku i okolicy za symboliczne orkiestrowe serduszko.

- Jest to tak szczytny cel, że jeżeli w jakikolwiek stopniu możemy się przyczynić do zbierania pieniążków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – nieważne jaki w tym roku akurat był cel – to jak najbardziej każdy z nas chętnie powtórzy taką inicjatywę i to wielokrotnie – mówi Robert Kubiś, który wraz z grupką przyjaciół: Bartkiem Sobczakiem, Michałem Kusiem i Konradem Kubisiem oferowali w ramach WOŚP spacery samochodem terenowym po Kazimierzu.

Kazimierski sztab WOŚP działający przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym zebrał w tym roku pokaźną sumę ok. 16500 zł. To absolutny rekord w 17 – letniej historii działania sztabu WOŚP przy Koszczycu.

- Chciałabym w imieniu wszystkich wolontariuszy sztabu WOŚP w Kazimierzu serdecznie podziękować naszym darczyńcom, którzy okazali się w tym roku wyjątkowo hojni – mówi Beata Frączek – szef sztabu WOŚP przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. – Dzięki ich życzliwości i ofiarności zebraliśmy ponad półtora raza więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym i o 500 zł więcej niż w pamiętnym roku 2011, kiedy to zebraliśmy rekordową wtedy sumę 16033,37 zł.

Najbardziej aktywnym wolontariuszem kazimierskiego sztabu okazała się Dorota Rodzik z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, której puszka zawierała 1448,49 zł. Najlepszym wolontariuszem z Koszczyca okazała się Anita Lipska z Technikum Hotelarskiego, której udało się zebrać 1305,36 zl. Najmłodszym spośród 35 kazimierskich wolontariuszy była Wiktoria Urbańska z GZS Kazimierz (350,10 zł).

Wszystkie pieniądze zostaną przekazane do centrali WOŚP w Warszawie, która w tym roku zamierza zgromadzone podczas 24 Finału środki przeznaczyć na rzecz wyposażenia pediatrycznych oddziałów podstawowych oraz na zapewnienie opieki medycznej ludzi w podeszłym wieku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Radio Erewań
  Z wypowiedzią że: " w Kazimierzu od wielu lat wygrywa i będzie wygrywał PIS , nie ma innej opcji i z tym musisz się pogodzić." nie za bardzo się zgadzam ponieważ bardzo łatwo wpaść z jednej skrajności w drugą. Nic nie jest dane na zawsze.
  Dla mnie nie ma znaczenia czy będzie rządził zielony, czerwony czy niebieski.
  Czy Orkiestrą będzie kierował Jerzy Owsiak, Stefan Niesiłowski czy Zbigniew Ziobro.
  Najważniejsze żeby robili to uczciwie a oponentów przekonywali fachowością i argumentami a nie jak w kawale - a w ameryce to biją murzynów.
  Dyskusja w Polsce zeszła na psy a to za sprawą głownie telewizji w której dobry dziennikarz to taki ktory przerywa rozmowę, prowokuje, denerwuje, nie słucha i co najgorsze służy jednemu panu.
  Dla którego nie jest ważne że pies pogryzł człowieka ale że człowiek pogryzł psa, ponieważ to się lepiej sprzeda.
  A my czy potrafimy słuchać innych, spierać się na fakty, wznieść się w rozmowie ponad nasze przekonania, przyznać komuś rację i co najtrudniejsze przyznać sie do błędu i przeprosić.
  Próbuje, staram się i coś za bardzo mi nie wychodzi.
 • Renia
  Pijany lecz obsesję na punkcie PIS, puki nie jest za późno.Trzy wypowiedzi na stronie i we wszystkim winien PIS. To skutki oglądania telewizorni w których od lat plują na PIS gdy rządził ,czy przez 8 lat jak był w opozycji. Brylował w tym pewien prof. od muszek.Jeżeli chodzi o wybory to w Kazimierzu od wielu lat wygrywa i będzie wygrywał PIS , nie ma innej opcji i z tym musisz się pogodzić.
  • McOwiec
   poki - przez o z kreska, Kazimeirz jest bliziej nieba wiec nie dziwne, iz ludzie malo racjonalni w wyborach.
 • Radio Erewań
  Pijanemu marzą się wybory, kazimierzok ma urojenia, Ulka nie chce przyjąć do wiadomości wyroku sądu, redakcja nie przestrzega regulaminu.
  Od jutra przez tydzień oglądam TVN i czytam Gazetę Wyborczą a na Youtube oglądam Lisa.
  CHCĘ BYĆ TAKI JAK WY.
 • kazimierzok
  Brawo wolontariusze i my Polacy. Wstyd PISOWCY ktorzy utrudniali i atakowali orkiestre. Prawda i dobro jest na szczescie jeszcze w narodzie.
  • pijany znad Grodarza
   Uważaj !. w Kazimierzu wygrał PiS. Tak. tak. Wtedy wygrał. Dzisiaj przegrałby z kretesem.
 • Redakcja
  Przypominamy o nieużywaniu linków do innych serwisów w Państwa komentarzach.
 • stanowczy
  dran sie na drania powoluje, jadem pluje i szczuje, a ja obu nie szanuje, za to ciesze sie, ze mlodziez i dzieci potrafi cos skupic wspolnie, tymbardziej dobra idea. Zycie mojego bratanka uratowal sprzet z WOSP, a nie swiety obrazek od klechy na etacie w szpitalu. Pasozytom nasze stanowcze NIE.
  • fanjanka
   Proponuję mniej emocji, a więcej logicznego myślenia. Gdzie podziewają się pieniądze, które w gigantycznych kwotach płacą polscy podatnicy, gdzie te gigantyczne, najwyższe w Europie, składki na ZUS? Czy zdaje sobie pan sprawę, że taką postawą, usprawiedliwia Pan naszych nic nie robiących polityków. To nie Orkiestra, tylko Państwo, na które pan, pani, pan płacą podatki powinno ratować Pańskiego bratanka!
 • Ulka-Kazimierz
  @fanjanka - w ten sposób podważyć można naprawdę wszystko. W ten sposób niszczy się elementarną kwestię w życiu człowieka, jaką jest zaufanie i wiara. W ten sposób popada się w paranoję. Jutro nie wstaję z łóżka, bo spadnie mi cegła na głowę ;-( Pozdrawiam: Ulka, w żadnym razie nie: Uleczka.
  • fanjanka
   Pani @Ulu idąc tokiem Pani myślenia wynika, że Sąd Okręgowy, niszczy elementarną kwestię w życiu człowieka, jaką jest zaufanie i wiara. To nie kto inny tylko Sąd potwierdził, iż formułowane przez blogera zarzuty o przywłaszczenie pieniędzy, kradzież i marnotrawstwo są PRAWDZIWE!. Czy Panie wie co to oznacza? To nie ja, tylko Sąd Okręgowy podważył zaufanie do pana Owsiaka, używając Pani retoryki. Idźmy dalej. Uważa Pani, że Sąd, ponoć niezawisły, niszczy pana Owsiaka? Naprawdę doszła Pani do niezwykle ciekawych wniosków... Gratuluję poczucia przyzwoitości i logicznego myślenia...
 • fanjanka
  Tak więc @Uleczko kto tu kłamie? Owsiak doił kasę z WOŚP, ale nie wolno o nim pisać "hiena" jak wynika z wyroku Sądu, który rozpatrywał wniosek oskarżyciela prywatnego przeciwko blogerowi. Sąd uniewinnił Wielguckiego od zarzutów pomówienia w 2 artykułach, w których autor zarzuca Owsiakowi - przywłaszczenie pieniędzy, kradzież i marnotrawstwo. To Twoim zdaniem @Uleczko jest wygrana pana Owsiaka. Gratuluję zatem poczucia przyzwoitości. Teraz już wiemy dlaczego tak źle dzieje się w Polsce.
  • pijany znad Grodarza
   czytałes uzasadnienie ?. Jesli czytałes to NIC nie zrozumialeś.
   Myslisz tak, jak Ci, że Trybunał przegrał z PiS w sprawie uchwał. TRZEBA ROZUMIEĆ WYROKI.
  • fanjanka
   @pijany znad grodarza, kilka słów odnośnie wyroku
   Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe - czytamy w uzasadnieniu sądu.

   Uzasadnienie wyroku ws. Jerzy Owsiak kontra bloger Matka Kurka

   Co pisał Matka Kurka na blogu?

   Bloger opisał na swoim blogu, że prawdziwy biznes Owsiakowie robią na swoich prywatnych firmach przyklejonych do Fundacji WOŚP i spółki powiązanej Złoty Melon.
   Udowodnione zlecenia od tych podmiotów dla firmy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak to ponad 1 300 000 złotych - wyliczał Matka Kurka. W sumie - jak twierdzi bloger - Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pieniędzy ofiarodawców uzyskanych przy pomocy środków publicznych "wyjęli najmniej 3 miliony złotych."
   Matka Kurka twierdzi, że "prawdziwe żniwa" dla Owsiaka to Przystanek Woodstock.
   "Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty - twierdzi bloger.

   Przeczytałeś uzasadnienie? I co z niego wynika? Mocne zarzuty blogera pod adresem działalności pana Owsiaka zostały potwierdzone przez Sąd. Panie pijany wie pan co to znaczy? Jeśli nie to proszę przeczytać jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz... aż do skutku!
  • Cześć
   Owsiak doi kasę, kasę doi Caritas jego koszta to 70%... WOSP ma koszta 4% i przestańcie otumamiać Polaków i tak 30mil Polaków w bzdury pislamowskie nie wierzy
 • Ulka-Kazimierz
  @Fanjanka: dlaczego pisze Pan?/ Pani? nieprawdę? Proszę doczytać: J. Owsiak wycofał pozew, co tłumaczy w portalu se.pl rzecznik fundacji Krzysztof Dobies: „Wygraliśmy sprawę w procesie karnym, sąd skazał blogera za przestępstwo popełnione w publikowanych tekstach na dotkliwą karę grzywny, a w uzasadnieniu wyroku obnażył, jakie były prawdziwe intencje powstania tych wpisów. Nic innego nie chcieliśmy osiągnąć. Nie chcemy kopać leżącego i brnąć z takim człowiekiem w kolejne procesy”.
  • fanjanka
   [...]

   Obie strony konfliktu ogłoszony wyrok interpretują na swój sposób.

   Dzisiejszy wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Legnicy, przywrócił nam wiarę w sprawiedliwość. Sąd uznał, że oszczerstwa i obelgi rzucane przez blogera nie mieszczą się w granicach wolności słowa, a w krytyce działalności osób publicznych, nawet za pośrednictwem bloga i internetu, nie można dopuścić się personalnego ataku, szkalowania, momentami wulgarnego znieważania - pisze w swoim oświadczeniu zarząd Fundacji WOŚP.

   Prawomocny wyrok! Owsiak doił kasę z WOŚP, ale nie wolno o nim mówić „hiena”, bo to kosztuje 5 tys.! - pisze tymczasem na swoim blogu Matka Kurka.

   Jak wygląda wyrok sądu w rzeczywistości? Sąd uznał, że bloger znieważył Jerzego Owsiaka; nazywając go "hieną cmentarną". I za to wymierzył karę grzywny. Sąd uniewinnił jednak blogera od zarzutów pomówienia w dwóch artykułach, w których Wielgucki oskarżył Owsiaka o przywłaszczenie pieniędzy, kradzież i marnotrawstwo.

   Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe - czytamy w uzasadnieniu sądu.

   Uzasadnienie wyroku ws. Jerzy Owsiak kontra bloger Matka Kurka

   Co pisał Matka Kurka na blogu?

   Bloger opisał na swoim blogu, że prawdziwy biznes Owsiakowie robią na swoich prywatnych firmach przyklejonych do Fundacji WOŚP i spółki powiązanej Złoty Melon.
   Udowodnione zlecenia od tych podmiotów dla firmy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak to ponad 1 300 000 złotych - wyliczał Matka Kurka. W sumie - jak twierdzi bloger - Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pieniędzy ofiarodawców uzyskanych przy pomocy środków publicznych "wyjęli najmniej 3 miliony złotych."
   Matka Kurka twierdzi, że "prawdziwe żniwa" dla Owsiaka to Przystanek Woodstock.
   "Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty - twierdzi bloger.
 • fanjanka
  Jakoś w reżimowych mediach POprzedniej ekipy rządowej było cicho sza po tym jak Juras przegrał proces z blogerem "MatkaKura", który szczegółowo opisał działalność fundacji i złotego melona dym...ego Polaków.
 • z miasta
  Trzeba docenić że tym razem przy wychodzeniu z kościoła panie i panowie nie pluli jadem na dzieciaki które zbierając te pare złotych chciały zrobić coś dobrego dla innych. Dobrze że księża nie podburzali przeciwko WOŚP przynajmniej w Kazimierzu.
 • pijany znad Grodarza
  Aktywność wolontariusz. hmm.
  Musiałem wprosić się, by dać datek. Ta kwota / najwyższa w historii/ to odpowiedz na niechęć PiS do tej akcji.
  ps. dobrze im tak. Dodam tez, ze i Cyganki wyrażały swoja dezaprobatę na zbiórke.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę