Dar wielu serc

Skomentuj (1)

Niedzielna kwesta na rzecz wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znowu pokazała, że ci, którzy w Kazimierzu mieszkają oraz ci, którzy do Kazimierza przyjeżdżają, mają wielkie serca. Do czterdziestu wielkoorskiestrowych puszek wrzucili w sumie ponad 16 tys. zł!

Już od samego rana po rynku i uliczkach Kazimierza przemykali ludzie z nalepionymi na ubraniach czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na rynku jednak, jak zwykle więcej było wolontariuszy, niż gości. Pogoda nie zachęcała do spacerów, padał deszcz ze śniegiem. Wielkoorskiestrowe puszki zapełniały się bardzo powoli.


Jednak po zliczeniu pieniędzy zebranych przez 40 wolontariuszy sztabu WOŚP działającym od 13 lat przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, okazało się, że zebrano nie mniej niż w roku ubiegłym – ponad 16 tys. z ł!


- W tym roku kwesta prowadzona była na rzecz ratowania życia wcześniaków i zakup pomp insulinowych dla matek chorych na cukrzycę. W imieniu ich wszystkich dziękujemy naszym darczyńcom – mówi Bożena Górczyńska – szef sztabu WOŚP przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

 

W kazimierskim sztabie WOŚP skupieni są wolontariusze nie tylko z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, ale także z Gminnego Zespołu Szkół, z I LO im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach, Niepublicznego Gimnazjum im. ks. Czartoryskiego, a także studenci z Politechniki Warszawskiej.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę