Rekordowo na rzecz dzieci (uzup.)

Skomentuj (2)

Ponad 15 tys. zł zebrali członkowie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kazimierzu Dolnym podczas wielkiego finału 9 stycznia. Wydawałoby się, że po 19 latach istnienia tej akcji nie można spodziewać się już żadnego rekordu. A jednak!

Po raz 12 na ulice i uliczki Kazimierza wyszli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupieni w sztabie przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza na Nadwiślańskiej. 9 stycznia zbierali fundusze na rzecz dzieci z problemami urologicznymi i nefrologicznymi. Kwestowali uczniowie od Koszczyca i jego absolwenci oraz gimnazjaliści z pobliskiego Gminnego Zespołu Szkól, harcerze z puławskiej drużyny Panda i studenci. Pogoda dopisała – było wiosennie ciepło, jak chyba nigdy w czasie 12 lat kwestowania w Miasteczku.

-To była pogoda dla bogaczy – żartują kwestujący, którzy w 39 puszkach przynieśli do sztabu w sumie 15660 zł. O 4 tysiące więcej niż w roku ubiegłym. Rekordzistką okazała się uczennica kazimierskiego gimnazjum Natalia Kopiec, która zebrała 1368,97 zł. Niewiele mniej było w puszce jej koleżanki Zofii Skrzeczkowskiej - 1214,73.

- 15660 zł zebrane podczas niedzielnej zbiórki to nie jest suma ostateczna – mówi szef sztabu Bożena Górczyńska. – Przed nami jeszcze kwesta podczas dyskoteki, na którą zapraszamy wszystkich 11 stycznia od godziny 16.00 do Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza nad Wisłę. Wtedy też o godzinie 18.00 odbędzie się licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry: firmowych koszulek, kalendarzy, płyt, książki i kubeczka.

O wynikach zbiórki poinformujemy.

 

12 stycznia

 

W sumie - w wyniku zbiórki i licytacji w Kazimierzu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - jak informuje szef sztabu WOŚP Bożena Górczyńska - zebrano 16033,37 zł.

 

Fot. Katarzyna Ponikowska

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę