WOŚP 2017: w Kazimierzu padł kolejny rekord!

Skomentuj (13)

zobacz więcej (17)

Wydawało się, że w Kazimierzu wszelkie rekordy ofiarności już zostały pobite. Ale nie! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koszczycu znowu zebrał więcej niż dotychczas. Serdeczne podziękowania dla ofiarodawców!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wciąż budzi emocje. I właśnie to sprawia, że tak chętnie otwieramy swoje portfele na potrzeby innych. I to właśnie sprawia, że wolontariusze biegają z orkiestrowymi puszkami, zachęcając wszystkich do ofiarności.

- Lubię pomagać – deklaruje Marlena Owczarek z Zespołu Szkół nr 1 w Puławach, która w sztabie w Koszczycu jest wolontariuszem już po raz szósty. – Jest miło, sympatycznie, a pieniądze idą na szczytny cel – tym roku na pediatrię i godną opiekę seniorów.

I to właśnie przewijało się i wypowiedziach tych, którzy wrzucali większe czy mniejsze kwoty do orkiestrowych puszek: świadomość celu i przekonanie, że zostaną one dobrze wykorzystane z pożytkiem dla nas wszystkich.

- Wspieram Orkiestrę, ponieważ wiem, że pieniądze te pomogą zapewnić godną opiekę medyczną tym młodszym i tym starszym, pomogą jak najwcześniej zdiagnozować chorobę i ją wyleczyć – mówi Maria z Lublina.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle w Kazimierzu był cichy, ale w sumie – dzięki hojności ofiarodawców – zabrzmiał bardzo głośno – w puszkach 33 wolontariuszy zadźwięczało w sumie 18680 zł 55 gr! O ponad 2 tysiące więcej niż kiedykolwiek dotąd!

- Dlaczego warto pomagać? Bo ta pomoc kiedyś może do nas wróci – mówi Beata Frączek szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. – Warto w tę inicjatywę angażować młodzież, bo to jest właśnie kształtowanie dobrych postaw, które kiedyś zaprocentują w ich życiu.

Czy zimowa aura zniechęca kwestujących? Ostatnie puszki do sztabu dostarczono mocno po zmroku, kiedy temperatura spadła jeszcze bardziej poniżej zera, niż to było w dzień. Ale wolontariusze nie narzekali na zimno.

- Spotkałyśmy się z pozytywną reakcją ludzi – mówią Małgorzata Ścibior i Julia Dzikoń z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. – W następnym roku znowu będziemy zbierać na WOŚP.

W sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza – jednym ze 1600 w Polsce – kwestowało 33 wolontariuszy nie tylko z Koszczyca, ale także Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu oraz innych szkół spoza Miasteczka.

Najwięcej zebrali:

Maciel Soria
ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach 1831, 80 zł
Marlena Owczarek z Zespołu Szkół nr 1 w Puławach 1650,06 zł
Dorota Rodzik z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym 1283, 03 zł.

Wszystkie pieniądze zostaną przekazane do centrali WOŚP w Warszawie, która w tym roku zamierza je przeznaczyć na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

Źródło: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Super
  Mała rzecz a cieszy. No może nie taka mała ale ciągle się cieszę że jeszcze Polska nie zginęła póki Orkiestra żyje :)
 • Gabba
  Brawo wszyscy, którzy oparli się polityce, posłuchali swojego serca i pomyśleli o potrzebujących. Do zobaczenia za rok, na stopniach kazimierskiej Fary!☺
 • ciekawska
  czyli brawo my
 • Bela
  Niech żyje Jurek Owsiak i WOŚP. Brawo kazimierskie dzieciaki, wszyscy wolontariusze i ludzie o wielkim sercu, którzy i w tym roku nie poskąpili grosza. Jestem dumna z naszej małej społeczności :-)
 • Miasteczko
  Zło dobrem zwyciężaj. Tyle zła źli ludzie rozpuścili wokół tak fajnej akcji. Gdzie ten świat zmierza?
  • jajakobylywikary
   zapytaj ksiezy i katolibow gloszacych publicznie klamstwa o finansowaniu przez WOSP aborcji i eutanazji
 • Stefan Dzierżak
  Serdeczne podziękowania dla osób dzięki którym mogła zagrać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kazimierzu.Wspaniałe miejsce,wspaniali ludzie,wspaniała idea.
 • Megan
  Brawo mój Kazimierzu. Cieszy zbiórka. Smuci, że ludzie kościołkowi kolejny rok zamiast miłości pokazują języki i podszczypują przeciwko akcji dzięki której do szpitali trafia trochę więcej sprzętu.
  • pijany znad Grodarza
   zajrzyj na blog Janusza Kowalskiego. To chyba chodzi o to miejsce.
 • Redakcja
  Zdjęć było 16, ale na specjalne życzenie @Pijanego znad Grodarza dodajemy jeszcze wspólne zdjęcie kazimierskich gimnazjalistów - wolontariuszy WOŚP w sztabie u Koszczyca.
  • pijany znad Grodarza
   unikacie, unikacie JEDNEGO miejsca.
 • jajakobylypisiak
  bardzo mnie cieszy widok usmiechnietych mlodych ludzi zaangazowanych w wielki wspolny cel, rekord finansowy tez.
 • pijany znad Grodarza
  Brakuje 17 stego zdjęcia.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę