Aktualności dla "WOŚP"

Śnieg, słońce i lekki mrozek – w takiej aurze zagrała w Kazimierzu po raz 22 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pandemia sprawiła, że część działań przeniosła się do Internetu.
Lot widokowy nad Kazimierzem, przejażdżki bryczką, busikiem, autem terenowym, kajakiem, statkiem, motorówką a także obraz, bukiet kwiatów czy kosz słodyczy to tylko niektóre rzeczy, które można wylicytować na aukcji internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez sztab WOŚP przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. Sprawdź, co jeszcze wystawiają kazimierscy przedsiębiorcy! Wylicytuj! Przyjedź do Kazimierza!
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niebawem. Jego hitem w Kazimierzu będzie bezsprzecznie dzień z burmistrzem "Poczuj się jak Burmistrz Kazimierza Dolnego"!

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze kwestowali na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Także w Kazimierzu, gdzie od 20 lat działa sztab WOŚP przy Koszczycu.

Lepiej pomagać

Było zimno, ale … to co? I tak 29 wolontariuszy ze sztabu przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym wyszło na dwór z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczyli na otwarte serca kazimierzaków i tych, którzy do Kazimierza przyjadą. I nie przeliczyli się. Puszki znów były pełne.

Już w niedzielę 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra także w Kazimierzu. Zagra jak co roku cicho i bez fanfar, ale i tu pojawią się wolontariusze z orkiestrowymi puszkami. Ale i tu nie zabraknie – miejmy nadzieję – darczyńców o wielkim sercu, czego świadectwem będzie główny znak tego dnia – czerwone serduszko WOŚP na palcie, kurtce czy torebce.

Wydawało się, że w Kazimierzu wszelkie rekordy ofiarności już zostały pobite. Ale nie! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koszczycu znowu zebrał więcej niż dotychczas. Serdeczne podziękowania dla ofiarodawców!

W Kazimierzu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w tym roku najwięcej w całej 17 – letniej historii kazimierskiego sztabu!

Po raz dwudziesty czwarty, a w Kazimierzu po raz siedemnasty zagra w najbliższą niedzielą 10 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 2016 roku zbiórka będzie się odbywała na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Po raz dwudziestu trzeci – a w Kazimierzu po raz szesnasty – zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.

38 wolontariuszy ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza kwestowało 13 stycznia na ulicach Kazimierza i w okolicznych miejscowościach na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 9 stycznia zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia wolontariusze WOŚP będą kwestować - także na ulicach Kazimierza - na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Tym razem pomoc przeznaczona będzie dla urologii i nefrologii dziecięcej.

Dziękujemy

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym chciałby za pośrednictwem Portalu kazimierskiego złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wrzucili do puszek 35 naszych młodych kwestarzy z kazimierskich szkół - Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej - oraz puławskiego Gimnazjum nr 2 w sumie aż 8519 zł 51 gr.
Pokaż stopkę