WOŚP: na rzecz dzieci i seniorów

Skomentuj (6)

zobacz więcej (13)

38 wolontariuszy ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza kwestowało 13 stycznia na ulicach Kazimierza i w okolicznych miejscowościach na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów.

Jak co roku w Kazimierzu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach pojawili się kwestujący. Młodzież skupiona w sztabie przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza od rana w Miasteczku i okolicy zbierała pieniądze do puszek i rozdawała orkiestrowe serduszka. 38 wolontariuszy z różnych szkół powiatu puławskiego: z Zespołu Szkół im. Witkiewicza, Gminnego Zespołu Szkół, I LO im. A. J. Czartoryskiego oraz harcerze ZHP z Hufca Puławy, a także studenci Politechniki Warszawskiej zebrali w sumie ok. 13400 zł.

- To nie jest jeszcze ostateczny wynik – mówi Bożena Górczyńska, szef Sztabu WOŚP przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. – Przed nami jeszcze licytacja orkiestrowych gadżetów. Jednak już wiemy, że raczej nie uda nam się powtórzyć ubiegłorocznego wyniku, ale nie to jest istotne. Ważne jest to, że jak co roku udało nam się zorganizować grupę młodzieży, która poświęcając swój czas chce pomóc potrzebującym. I ważne jest to, ze znowu mogliśmy liczyć na hojność naszych darczyńców. Za ich serce – dziękujemy!

Najcięższą puszkę przyniosła do sztabu uczennica Gminnego Zespołu Szkół Wiktoria Matysiak, która zebrała 1162 zł. Drugi wynik – 1137 zł – uzyskała Angelika Kasiak, absolwentka Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, która dotrzymuje złożonej kiedyś obietnicy, że będzie uczestniczyć w akcjach Orkiestry, póki istnieć będzie sztab u Koszczyca.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce objąć opieką – tradycyjnie już – noworodki i niemowlęta, ale – po raz pierwszy – zwraca uwagę na opiekę medyczną seniorów.

- Połowę zebranych środków wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie – deklarują członkowie Fundacji WOŚP, którzy taki sposób wydatkowania środków skonsultowali ze społeczeństwem w formie badań opinii publicznej – poparło go 91% respondentów.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Trojanda
  Czy znany jest już ostateczny wynik zbiórki w Kazimierzu?
 • Szok
  a z czego tu się śmiać ? OWSIK najpierw chce ''ueutanazjowac '' wraz z Nowicką i Środą starsze osoby potem kaja sie i odkręca kotem ogonem a za chwilę zbiera dla nich pieniądze.Zielona wyspa jest a i owszem mieszka na niej kilkaset tysięcy Polaków ale to nie tutaj nad Wisłą .Jest za to taki cudotwórca co ta wyspę nam obiecywał ale coś mu się sztuczka nie udała.
  Tak mu się widac wszystko pomerdało jak cygance w tobołku , bo mlodzi zamiast wracać wyjeżdżają a ci starzy co juz do ciężkiej pracy na zachodzie sie nie nadają prawie z głodu padają jak muchy .Leczyc nikt nie chce a i za co tez nie mają .Ciekawe gdzie te pieniądze z ZUSu wsiąkły? Z czego tu się śmiać ?
 • pijany znad Grodarza
  @ zbigniew. Tak, BYŁ. Nazwali go IV Rzeczpospolita. buhahaha
 • hahahahahihihihi
  zbysiu, zbysiu, zbysiu - uśmiechnij się...
 • zbigniew
  To piękna akcja, ale jest problem. Jak to jest, że Polska, ten raj wyśniony i zrealizowany w 1989 roku, ta "Zielona Wyspa", a coraz więcej biednych, nie leczonych, niedożywionych i bezdomnych? Gdzie giną nasze składki na ubezpieczenie zdrowotne? Jak to jest, że z kraju ucieka młodzież? Wychodzi na to, że gdyby nie WOŚP pana Owsiaka, Caritas i wiele innych, pomniejszych instytucji charytatywnych w tym pięknym kraju, znikłaby w ogóle służba zdrowia. Dla normalnych, oczywiście, obywateli. Kiedy będzie tak, że pan Owsiak i Caritas, będą zajmowali się pomocą dla nielicznych, a nie dla wszystkich. Kiedy zacznie ubywać potrzebujących wsparcia, a przybywać uśmiechniętych i zadowolonych? Kiedy to będzie normalny kraj? Może już był?
 • goral
  oj sypnol burmistrz pewnie pare stowek widzialem jak do puszki wpycho calutenki zwojek banknotow

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę