Nawrzucali Orkiestrze (wynik zbiórki)

Skomentuj (65)

zobacz więcej (24)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wzbudza od lat niesłabnące emocje. Mobilizuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jedni i drudzy wczoraj podczas 22. Finału „nawrzucali” Orkiestrze.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała po raz 22. W Kazimierzu wprawdzie nikt nie grał, ale można było wrzucić datek do puszki młodych wolontariuszy skupionych w sztabie działającym przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Kwestowali zarówno uczniowie Koszczyca, jak kazimierscy gimnazjaliści z GZS oraz uczniowie szkół puławskich i studenci.

Puszki zapełniały się powoli, acz konsekwentnie, mimo mokrej zimowej aury.

- Popieram tę akcję, bo ona służy dzieciom – tym młodszym i tym starszym, a także – w ostatnich latach – starszym ludziom – mówi pani Bożena z Kazimierza. – I nie mam żadnych wątpliwości, ze postępuję słusznie. Przecież pan Owsiak się rozlicza, mówił się o tym w telewizji.

- Orkiestra zbiera na szczytny cel, uważam, że każdy powinien jakąś ofiarę złożyć – mówi Artur Osuchowski z Kazimierza.

- Trzeba dawać na Orkiestrę. Skoro państwo nie daje na sprzęt medyczny, to my musimy dawać, bo przecież w ten sposób troszczymy się o siebie samych – mówi pan Kazimierz z Puław.

- Wspieram Orkiestrę. Zawsze to robiłem, to dlaczego teraz mam przestać? – dziwi się Marek Andała, malarz z Kazimierza. – Zresztą moja rodzina już korzystała ze sprzętu sponsorowanego przez WOŚP.

Takich głosów było zdecydowanie więcej niż opinii przeciwników, którzy jeszcze zanim nastąpił 22 Finał WOŚP ostro krytykowali tę akcję mediach.

- Nie wrzucam złodziejom! Wy, oszuści!– protestowała wychodząca z kościoła kobieta.

- Chciałem serdecznie podziękować wolontariuszom WOŚP, szczególnie z mojej gimnazjalnej ekipy. Zrobiliście dobrą o, szlachetną i pożyteczne robotę. Pamiętam wszystkie 22 finały Orkiestry. Nie mam cienia wątpliwość, że jest to jedna z najszlachetniejszych i najbardziej udanych inicjatyw w naszej nowej polskiej demokracji. Te 22 dwa lata Orkiestry to setki uratowanych istnień ludzi. Orkiestra ratuje dzieci, od dwóch lat wspiera ludzi w podeszłym wieku. Brawo Jurek, jesteś wielki. Mówię otwarcie: brzydzą mnie pojawiające się ataki na J. Owsiaka i na Orkiestrę. Kiedy dziś od jednej z trzęsącej się z zimna, po czterech godzinach stania w deszczu na Rynku uczennic usłyszałem, że spotkała się od ludzi wychodzących z kościoła z obelgami, wyzwiskami od „złodziei ”,pozwólcie, że nie skomentuje tego, bo padłyby pewnie niecenzuralne słowa, których raczej nie używam. Jak można… Na szczęście głosy sympatii i uznania przytłaczały te pierwsze i jest to budujące i optymistyczne. Jeszcze raz dziękuję i gratuluje!!! – napisał na jednym z profili społecznościowych Marcin Pisula, nauczyciel i radny powiatowy.

Kazimierski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policzył już pieniądze. Ile mieszkańcy i turyści „nawrzucali” Orkiestrze?

 

Podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 35 wolontariuszy skupionych w kazimierskim sztabie zebrało w sumie 10946,88 zł. Najwięcej zebrała Zosia Skrzeczkowska z Technikum Hotelarskiego w Koszczycu - 678,47 zł. Drugi wynik miała Marlena Owczarek z Gminnego Zespołu Szkół – w jej puszcze było 628,84 zł. Najmłodszy wolontariusz kwestujący w kazimierskim sztabie – Rafałek Warmiński – uczeń 1 klasy jednej z puławskich szkół podstawowych zebrał 382,5 zł.

Pieniądze z Kazimierza zostaną przekazane Orkiestrze, która w tym roku m.in. sponsoruje wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej – m.in. zakup wielonarządowych tomografów komputerowych z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowych, radiologicznych stacji diagnostycznych, aparatów USG. Po raz drugi również WOŚP przekaże środki na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W roku ubiegłym wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne, teraz również gotowa będzie tak samo wesprzeć każdy nowo powstały oddział, o ile będzie miał on kontrakt z NFZ.

 

 

 

Fot. Marcin Pisula
Katarzyna Ponikowska
Agata Warmińska

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (65)

 • Zdzichu Kopyca
  szok jak zwykle odrealniony ignorant, pieniadze z ubezpieczen trafiajace do NFZ ustawowo nie sa przeznaczane na sprzet do szpitali czy przychodni, to sa pieniade za ktre refung due sie leki, oplaca pomoc lekarska i pielegniarska, zabiegow i operacji wg klucza (jaki on jest inna sprawa) zatem WOSP wpisuje sie w luke systemowa, bez niej by po prostu nie bylo sprzetu ktory pomaga dzieciom i starszym, a wielu ratuje zycie, to jest proste do pojecia dla gimnazjalistwo ale do pustych glow doroslych nie dociera widocznie dobra nowina wypelnila glowy do reszty i nic sie nie zmiesci, a bodaj was kundle obsikaly niecni....
 • szok
  Kościół jako instytucja to nie są naiwniaki Panie Król .Co ma miłosierdzie do tego?
  To nie My powinniśmy drugi raz dawać na sprzęt , płacimy składki ZUS i z tych pieniędzy powinien on być zakupiony .Z jakiej racji mamy za nasze władze załatwiać sprawy i zbierac dodatkowe pieniądze ?
  Ma Pan myślenie 12 latka , gdzie się podziały pieniądze ze składek do ZUSU ?
  Pretensje do kapłana że ma olej w głowie i nie daje się nabrać ?''W tych przybytkach '' założę się że mamusia ochrzciła w tym ''przybytku'' i taki brak szacunku hmm wstyd naprawdę.
 • Zdzisław Król
  Najciekawsze w tym wszystkim jest to , że najwulgarniejsze wypowiedzi padały od ludzi wychodzących z kościołów jak widać takiego miłosierdzia w tych przybytkach Boga uczą nasi kapłani.Straszne.
 • Ulka
  I w ten to sposób dobiegliśmy - mam nadzieję - do końca dyskusji pt. "Pomagajmy dzieciom na oddziałach ratunkowych i starszym osobom na oddziałach geriatrycznych". Na szczęście w tym samym czasie daliśmy też datki WOŚP, więc kolejny sprzęt trafi do potrzebujących. :-)
 • Robinhót
  To będzie cudowny dzień! Wtedy przyjadę i pierwszy raz przespaceruję się po pustym Kazimierzu! :)
 • mimi
  aż pewnego dnia dnia żaden turysta nie zawita do Kazik...
 • szok
  KAZIK kolejne dziecko resortowe , bez obaw nie mam pędu do koryta ,zostawiam to zakompleksionym kmiotom.Miłej zabawy przy liczeniu głosów .
 • Ab-Z
  @Kazik-mówiąc o błocie myślisz o swojej opcji;gdzie najważniejszy jest święty spokój,hulaj dusza ,piekła nie ma to twoja dewiza,ja natomiast całe życie robię coś dla innych,więc morale zostaw dla siebie i swoich kolesi,właśnie typu Owsiak,Grzesio itp.
 • gosc z miasta stolecznego
  jak sie czyta komentarze nachodzi refleksja - zbyt wielu lubi uchylac wieko od szamba by sie zaciagnac i narzuca hobby innym... fuj
 • KAZIK
  Ab-Z może odpowiesz na temat,ale od kogo wymagać.Umiesz babrać się w błocie.Zrób coś dobrego dla siebie jak nie potrafisz dla iinych.
 • Gosia
  Na zdjęciach powyżej są buzie uśmiechniętych dzieci,młodzieży. Oni zbierali, marzli, co im powiemy?
  Może podziękujmy.
  Jesteście wielcy ze swoimi sercami, tym co robicie. Spotkamy się za rok!
 • Ab-Z
  @KAZIK-określ w końcu jak się podpisujesz,bo ty to już nie 3w1 ale 10w1,lepszy od Owsiaka,a może częścią redakcji,powrót do socjalizmu ci się marzy.
 • lysy blondyn
  z miasta - mowisz nieprawde, dzieci kwestuja w UE, jako opiekun pracowalem przy swietach wolontarnie nad grupka dzieci kwestujaca na akcje pomocy dzieciom w krajach objetych wojna, w wielu krajach tak sie dzieje poniewaz sie uwaza ze wszelkie formy aktywnosci prospolecznej u mlodziezy sa pozytywne i jest to droga budowy spoleczenstwa obywatelskiego(moze nie dotarlo do Kazimierza), w niektorych przepisy wymagaja przy kwestowaniu opieki doroslych, gdybys widzial radosc tych dzieciakow, ktorzy nagle odkrywaja jaka to dora rzecz dac z siebie cos innym, nie gadal bys bzdur jak kazdy "nicnierob". Dalej, snujesz teorie spiskowe jak kazdy maly robaczek, otoz bylem przy tym kiedy rodzila sie Orkiestra na poczatku i p... androny. A co do insynuacji i powtarzania klamstw juz sie tu wypowiadano, udowodnij cokolwiek, masz wiedze idz do prokuratora, a nie juzisz i szkalujesz innych posadzajac o krddziez, musisz sobie przyjac (i innym to polecam) nie kazdy mysli i kieruje sie takimi samymi jak ty kryteriami, nawet ludziom do glowy nie przychodzi to co dla wielu z was jest standardem, wiec nie oceniajcie innych po sobie naprawde nie wszyscy na swiecie kradna... I prosze nie odwracac kota ogonem, burmistrz wycofal spredaz wikarowki na wskutek prostestu mieszkancow petycji i ponad 650 podpisow pod nia ora na wskutek zlozonej deklaracji iz mieszkancy chca odtworzyc fundacje sw Anny i zagospodarowac ja spolecznie. Wychodzi po latach ze byl naiwny, procz protestu nic wiecej i nic sie nigdy nie stanie, a inwestor ktory chcial tam postawic centrum kultury z sala wystawiennicza i restauracja i mial program na rozne aktywnosci, o urowniu zbytku nie wspominajac juz nigdy nie wroci, a drugego nie bedzie, bo on to chcial zrobic nie dla biznesu, a dla czegos wiecej, innych frajerow juz nie ma i baj baj - kiedy rozbiorka ruiny?
 • KAZIK
  Szok - KAZIMIERZ czytam Twoje teksty nt.ORKIESTRY OWSIAKA i stwierdzam,że jesteś PRYMITYWNY a to znak ,że nadajesz się tylko na burmistrza ---startuj!!!
 • szok
  Pijany nie ''czytałeś ''ale oglądałeś .Za mojego żywota tyle się działo ze i rewizja granic mnie nie zdziwi .Runął kolos na glinianych nogach chociaż nikt już nie miał nadziei , mur runął , powstały nowe państwa może i Wilno ze Lwowem szczęśliwie powróci, daj Boże. Niech tylko zanim co ci durnie nie pakują Lwowa do tego eurokołchozu .
 • szok
  Pijany znam wszystkie odcinki Max Tv
 • Ab-Z
  @Pijany,Śmiechu warte-Pudło,jestem za sprzedażą tzw.Wikarówkijej sprzedaż zablokował sam Grzegorz Dunia wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Kazimierza,nie mają dobrego pomysłu jak ją przejąć,a jak dach przecieka to weż pijany Bartusia i napraw.
 • pijany znad Grodarza
  @Szok. A wiesz dlaczego On taki RADYKALNY?
  "W sierpniu 2008 w rankingu Forbes sklasyfikowany jako 9. najcenniejszy dla reklamodawców dziennikarz w Polsce (64. na liście najcenniejszych polskich gwiazd)[9]."
  Kasa kolego. Kasa
 • pijany znad Grodarza
  @Szok. A To czytałeś?'
  "Max Kolonko wzywa do rewizji granic - chce przyłączyć do Polski Lwów i Wilno. "Niech nie budzi demonów"

  Mariusz Max Kolonko w najnowszym odcinku swojej MaxTV popuścił wodze fantazji i stwierdził, że tak jak możliwe stało się obalenie muru berlińskiego, tak też my Polacy możemy liczyć na upadek "muru wschodniej granicy" i odzyskanie Kresów. Przedstawił nawet kilkupunktowy plan, według którego polskie władzę powinny taką akcję przeprowadzić. Nie uwzględnił w nim jednak najważniejszego - że takie roszczenia to ryzyko otwartej wojny z sąsiadami, a szczególnie z ukraińskimi narodowcami."
 • szok
  Nad czym tu debatować to wszystko jest tak proste że aż śmieszne .''Owsik ''ma jako ''resortowe dziecko'' skupić wokół siebie jak największą część młodzieży i robić im wodę z mózgu .Tak !! róbta co chceta ale tu pod moją kontrolą i nie wychodźta czasem na ulicę i niech wam do głowy nie przyjdzie aby samodzielnie myśleć .Róbta co chceta na Woodstocku taplajta się w błocie palta marihuanę .Nie myślta tylko o zmianie ''rządzących '' .Mało tego jawnie was w balona robi , społeczeństwo za własne pieniądze kupuje wyposażenie dla szpitali zamiast wziąć do ręki kij i pójść zapytać gdzie są pieniądze z ZUSu które powinny finansować zakup sprzętu .I tak idioci dwa razy dają na to samo, raz ZUSowi drugi raz ''owsikowi ''.Stary pajac w czerwonych spodniach od ponad 20 lat manipuluje waszymi emocjami .Za granicą was nie podziwiają tylko się śmieją jak można być tak głupim.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę