Warszawskie Combo Taneczne na zakończenie (video)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (17)

Warszawskie Combo Taneczne na kazimierskim Rynku w upalną noc festiwalową było jak objawienie. Jakby zmartwychwstanie przedwojennej Warszawy, której gruzy wspominaliśmy pierwszego sierpnia.

Żywiołowe, a czasem nostalgiczne piosenki – znane dobrze z winylowych płyt dzieciństwa sprawiały, że nie istniało nic wokół, nic poza tym. Publiczność raz po raz wykrzykiwała „mandolina!” nagradzając w ten sposób grającego na tym instrumencie wokalistę Jana Emila Młynarskiego, i „piła!” – doceniając grę znanej w Kazimierzu Anny „Piły” Bojary na pile właśnie.

A po Rynku włóczyły się warszawskie duchy Felka Zdankiewicza, Celiny i Mańki oraz grubej jak belki Rum – Helki. Dołączyły do nich wkrótce inne z zagranej specjalnie dla Kazimierza ostatniej prawdopodobnie piosenki Andrzeja Własta, z repertuaru którego czerpała przedwojenna warszawska ulica, "Warszawo ma" powstałej do popularnej melodii żydowskiej "Di sztetele Bełz".

Koncert - zamykający cykl prezentacji muzycznych Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi na Rynku - zakończył się punktualnie o wpół do jedenastej, mimże że i publiczności i – zda się - artystom także pozostał niedosyt. Może ten pierwszy koncert Warszawskiego Comba w Kazimierzu nie będzie ostatnim?

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę