Warszawskie Combo Taneczne na zakończenie (video)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (17)

Warszawskie Combo Taneczne na kazimierskim Rynku w upalną noc festiwalową było jak objawienie. Jakby zmartwychwstanie przedwojennej Warszawy, której gruzy wspominaliśmy pierwszego sierpnia.

Żywiołowe, a czasem nostalgiczne piosenki – znane dobrze z winylowych płyt dzieciństwa sprawiały, że nie istniało nic wokół, nic poza tym. Publiczność raz po raz wykrzykiwała „mandolina!” nagradzając w ten sposób grającego na tym instrumencie wokalistę Jana Emila Młynarskiego, i „piła!” – doceniając grę znanej w Kazimierzu Anny „Piły” Bojary na pile właśnie.

A po Rynku włóczyły się warszawskie duchy Felka Zdankiewicza, Celiny i Mańki oraz grubej jak belki Rum – Helki. Dołączyły do nich wkrótce inne z zagranej specjalnie dla Kazimierza ostatniej prawdopodobnie piosenki Andrzeja Własta, z repertuaru którego czerpała przedwojenna warszawska ulica, "Warszawo ma" powstałej do popularnej melodii żydowskiej "Di sztetele Bełz".

Koncert - zamykający cykl prezentacji muzycznych Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi na Rynku - zakończył się punktualnie o wpół do jedenastej, mimże że i publiczności i – zda się - artystom także pozostał niedosyt. Może ten pierwszy koncert Warszawskiego Comba w Kazimierzu nie będzie ostatnim?

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę